Rahova sau apropiere (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La multi ani Tudor si din partea noastra! Imi amintesc ca si pe mine m-a chinuit talentul la 1 an si i-am facut fetei tor diplomat...acum cand vad pozele mi-e jena mie de ce nasol mi-a iesit... Oricum, ala de la 1 an a fost super fata de ce mi-a iesit la 2 ani. In mod clasic deja, atunci cand fac o reteta cu o ocazie speciala, chiar daca am mai facut-o inainte de zeci de ori, nu iese bine, unde ma concentrez probabil sa iasa perfect si atunci dau rateuri.

Noi suntem ok, nu am vreme de calculator asa cum stiti, la serviciu e nebunie ca avem si un control pe cap, cara dosare sus-jos, e o placere mai ales pe caldurile astea.
Va pup pe toti, sper ca sunteti toti sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vio, ma bucur ca a fost buna prajiturica
Alinutza, trebuie o crema mai groasa fiindca pana il bibilesti sta destul pe masa si daca crema este moale asa pateste...se lasa tortul...dar lasa ca de bun e bun...asa ca il papati

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Multumim de urari!

In legatura cu limfangiomul si descoperirea lui la timp - joi avea deja 15/13 mm deci destul de maricel. Nu ma intrebati cum de pana joi nu am vazut nimic.Nu stiu. Si ii fac baie si il dau cu crema in fiecare seara deci il pipai peste tot. Si i-a mai facut baie si Cristi si nici el nu a simtit nimic. M-am uitat la pozele de la mare ca e pe acolo in pielicica goala si cu mainile ridicate. Nu se vede nimic nimic nimic. Nici o denivelare iar pielea are culoarea uniforma. Nu stiu. E un mister total pentru mine.

Monica da, ai dreptate cu crema. Acum stiu ca imi trebuie o crema mai groasa si mai teapana. Oricum, sunt total de acord cu Cris. Atunci cand vreau cu tot dinadinsul sa fac ceva bun cu o ocazie speciala, exact atunci nu iese cum trebuie. Daca fac acelasi ceva bun in oricare alta zi din an, iese o minunatie.

Pana la urma am fost la Piticot si am luat un tort mic, de 1 kg, in forma de casuta. Foarte dragut. O sa il vedeti si in poze. Asta daca reusesc sa le descarc. Nu reusesc sa fac laptopul sa vada cardul de la aparatul foto si pace. Si mi s-a mai facut si foame. La ora asta!!!!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata pe la pranz. Am aparut si eu sa urez La Multi Ani! unui pici pe nume Tudor, mai bine mai tarziu decat niciodata. Alina, sa-ti traiasca puiul, sa fie sanatos, sa creasca mare si voinic. Bafta la operatie, o sa fie bine!
Aseara n-am mai intrat pe-aici ca m-a apucat harnicia (si ) si m-am apucat sa coc vinete sa fac salata, si chiftele de dovlecei. Ca nu era destul de cald afara, mai aveam nevoie de 3 ochiuri la aragaz. Si azi fac dulceata de pepene verde... e prima oara, sper sa-mi iasa.
fetele!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Multumesc Vicky

Wow ce de bunatati. Mi-a adus si mie mama o sacosa de vinete si ma uit cu groaza la ele cand ma gandesc ce ma asteapta.
Dulceata de pepene verde! Miammmm, cred ca e tare buna. Sa ai spor si sa iti iasa buna buna buna.
Mi-am adus aminte. Stiti ce n-am mai mancat eu de mult? Dulceata de nuci verzi. Mmmmmmmm, tare buna e

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

cum e dulceata de pepene verde?!
monica...reteta!sau Alina....da'voiam si poze

eu am fost la cursurile de sofat,dupa un test pisihilogic
mai m-a bagat tipa aia prin 25 de labirinturi de vad ca sarpele boua..acela din cartea junglei...apoi cu nsite numere puse alandala(pana la 100 si de diferite marimi)-de ti se facea parul maciuca sa gaesti ce nr lipsesc...si erau vreo 10 siruri...
apoi am condus adica simulare...sa apesi culorile ,la sunete si pe pedale...in fine,dupa asta da-i si curs..si dupa cica test,eu nici nu stiam caum ma cheama cu buletinul in mana
asa ca dupa 14 ore de stres sunt terminata
sa vad cat rezist...da' maine nu mai dau test psihologic.....stresanti sunt astia cu testul lor
cica testul se da pe calculator dupa 1 sept.
va





Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna noaptea fetelor
azi m-a chinuit talentul dar rau de tot si am facut Amandine,,,jur ca nu mai fac in viata mea :) mi-au iesit aiurea rau de tot la aspect...asa sunt super bune si gustoase dar arata vai mama lor
pe ruxi am dus-o din nou la gradi, doar 2 ore jumate...a stat cumintica si s-a jucat dar cand am venit sa o iau ma intreba unde am fost si de ce nu am asteptat-o pe-acolo
pe toate

vio tin pumnii sa reusesti pana la urma cu permisul

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata.
Vio, dulceata de pepene rosu e f.buna, eu am googalit dupa reteta pe net, mi-a iesit super-buna. Succes la sofat in continuare! In dimineata asta stii cum te cheama?
Alina, eu sunt mare amatoare de dulciuri, in categoria asta intra si dulceturile si gemurile... Mi-e dor de dulceturile facute de mama cand eram mica - de nuci verzi, de cirese amare, de cirese albe! De cirese amare si cirese albe n-am mai mancat cred de 20 de ani! Si mai facea strabunica lui Adi dulceata de smochine cu miez de nuca in ele... pai mancai pana ti se apleca de bune ce erau! Ai copt vinetele?
Monica, las'ca data viitoare or sa iasa si mai bune si aratoase! Sa ne trimiti si noua sa degustam!
sa-mi beau cafeaua si sa ma apuc de treaba. Va las si voua!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna fetelor,


Vio spor la sofat! Asa ciudatele sunt testele psihologice pentru sofat? Eu habar n-am cum sunt ca eu nu am dat si minunatele astea de teste. Instructorul meu mi-a facut dosarul el stie cum. Pana si de cazier tot el s-a ocupat.

Monica Ruxi cumintica si punem pariu ca o sa mai faci si alta data Amandine?

Vicky mi-ai adus aminte de dulceata de cirese amare a bunicii mele. E...dulceata copilariei mele. Cu ea am crescut, ca sa zic asa. De dulceata de smochine nu am auzit dar suna bine.
Acum m-am apucat de vinete. Am pus prima tura pe aragaz. Sa vezi caldura naibii ce se face la mine in casa!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
vad ca sunteti tare vrednicute
v-am zis eu am facut dulceata in masina de paine...tare buna super rapid si mai ales nu trebuie sa stai langa ea, nu se lipeste, etc.
va pe toate si pe copilashi si va urez spor la trebuhsca...noi asteptam inca vreo juma de oora si fugim la gradi...alex e deja la scoala...

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput