Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (174)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Bunadimineata fetelor!

eu sunt rupta nu am dormit aproape deloc azinoapte ...fata mi-a urlat in continuu,nici in brate nu am putut sa o linistesc,doar daca o puneam cu noi in pat.
nu stiu ce sa ma fac seara sa invatat sa adoarma cu sotul in patul nostru apoi o muta inapoi la ea in patut.
cand o luam din pat si se trezea in patutul ei zici ca o puneam pe ace asa urla.
cred totusi ca problema este gingiutele foarte imflamate,sta tot timpul cu mana in gurita si roade tot ce apuca.
sotul sa dus pe 10 azi la job noroc ca nu avea sedinte de dimineata.
de cand am venit la bratislava e disperata dupa taicaso,cred ca de mine sa saturat sa ma vada toata ziua.


LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/563237596XKGDWp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Sambata vrem sa mergem si noi la Vienna la SCS sau pe Maria Hilferstrase la cumparaturi sa vedem ce om mai gasi ,tre sa-i cumpar la fata niste hainite urmatoarea marime 80 nu am nimic doar vreo 2 bluze.

Roxana noi mergem la mare pe data de 19 aug si stam pana in 29 aug apoi ne oprim pe la Sinaia vreo 2-3 zile....ar fi super sa ne putem intalni,trimite-mi te rog pe PM NUMARUL TAU DE TELEFON.
Nu mai stiu unde ai spus ca aveti casa de vacanta la Mamaia??

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/563237596XKGDWp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Sim cu ce mergeti?cu masina?
nu-mi faci o vizit??
Maria vecina mea a nascut acum 16 ani un baietel cu Apgar 1 ,a supravietuit si e sanatos ...are cam 1,83 cm,face sport si e super inteligent copilul.



LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/563237596XKGDWp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Picilika !

carpatina pai cand imi spune mama din cand in cand ca au fost doar 8°C ma gandesc si eu ca nu ma pot prezenta doar cu costumul de baie.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, nu vreau sa pleci suparata in concediu, asa ca uita ce am scris.....voiam si eu sa o necajesc pe Maria si tu repede imi sari in cap.....de parca nu ati sti cine ma slabeste pe mine...sper ca la asta te refereai.....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

asa merge Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, masinarie de-aia e pe arcul nou de triumf din Defence ( grande Arche ), are o maneta ca de patefon si totul e transparent, vezi cum pica bucata de tabla si impingi tare de maneta sa pui in miscare sa intre in matrita si sa se imprime.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Mamicilor, vroiam sa va intreb, ai vostri copiluti, cat mai dorm ziua? cate reprize? cate h?
Teo doarme acum iarasi 2 reprize. 1*1,5/2h si a2a de max 50 min (nu-l las mai mult, ca 'ma culca' el pe mine). Al meu l-am tinut vreo 5 zile pe o singura repriza, si era agitat rau. Nu ma mai intelegeam cu el. Apoi am citi si de4spre privarea de somn.
Si poate ma ajutati si cu niste sfaturi... cum as putea sa-l invatz sa adoarma singur?


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Stiu, poate ca imi veti spune ca e cam tarziu sa-l invat sa adoarma singur... Acum e mai greu, ca tzac-pac e in picioare imediat.
Inainte adormea singur in 30% din seri. Mai cu maraiala, mai cu 5 min de planset... adormea. Teo s-a ridicat in funduletz singur de la 7 luni si 1sapt, si de atunci canci adormit singur. Apoi am inceput cu concediile si deplasarile.

La intoarcearea de la mare m-am pus eu pe fapte mari... l-am pus in patutz si i-am cantat si l-am mangaiat vreo 45 min, si printre urlete, plansete si suspine a adormit.
A2a zi ma durea rau gatul. Nu pun asta la socoteala, dar poate imi dati voi un sfat/' o solutzie mai buna.


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Alinus, iti zic cum adoarme seara Ghghi daca promiti sa nu ma zici lu' Sabina

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Promit solemn!


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput