Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (174)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Plecam samabata noaptea .


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Neatza

Sim, cosmeticeala placuta. Eu mai astept pana luni. Se intoarce mama duminica si de luni pana joi cand plecam am si eu aceleasi indeletniciri: coafor, cosmetica, manichiura.

Rox, recunosc ca n-am avut timp sa ma uit la toate pozele. Dar aia cu hula-hula e de pus la gazeta.

Andries, aveam si eu, la fel ca si Carpatina, impresia ca pledoaria ta (initiala) s-a schimbat pe parcurs din pro familie in pro cariera. Si evident ca eram un picutz impotriva, desi acum vreo 5 ani eram workoholic convins. Legat de competitie si comentarii si comparatii la gradi, eu adopt alta politica. De cate ori se pune problema "cine ce are mai mult decat mine" ii propun sa se compare cu ceilalti din alte puncte de vedere, mai democrate si mai "accesible" tuturor: cine deseneaza mai frumos o floare, cine doarme mai bine la pranz, cine cine stie ce a mai facut, prin forte poprii. Sunt prea mici sa se compare unii cu altii pe banii si masinile parintilor. Si din pacate de vina sunt in primul rand parintii, care incurajeaza lucrul asta, si apoi educatorii, in special de la gradinitele particulare, unde cica "clientul nostru e stapanul nostru", care adancesc si mai mult problema: " Vaaai ce masinutza noua si teleghidata ai! E noua, nu-i asa?" " Da! Mi-a adus-o tata din Germania!" (zambet satisfacut de copil gadilat la ogoliu). Dar din pacate asta suntem: societate de consum. Consumismul salbatic sa traiasca!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Mariana, socializare placuta. Sa ne spui cum a reactionat Eliza la copii.

Piciu, imi pare rau ca a iesit asa cu cresa. Sper sa gasiti repede o solutie satisfacatoare pentru Michael.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ana, poza aia cu hula hula o tin sa ii sperii prietenele cu care vine acasa si nu imi plac. Legat de gradi, sa stii ca la noi nu incurajeaza deloc competitia pe criterii materiale, nici nu le dau voie sa vina cu lucruri de acasa. Sigur ca unii mai vin si atunci apar discutii. Si Alex a mai luat. Dar de regula ii obliga sa le lase la vestiar si cel mult sa le poata lua la somn daca sunt jucarii care se preteaza la asa ceva (gen o papusa sau un plus).

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Azi m-am mai inveselit dimineata cand mi-am facut curaj sa ma cantaresc dupa concediu si am constatat ca sunt la aceeasi greutate de 61 kg. Ca eram tare deprimata ca m-am ingrasat.

Papanash, noi de croaziere noaptea nu am putut beneficia pentu ca obosea biata fata si faceam cam o ora si ceva pana inapoi in Disney Resort. Dar cred ca merita sa mergeti si vara sa vedeti orasul. Oricum noi nu am vazut mare lucru, decat ce era prin poze, cu Alex nu prea poti sa alergi asa. Cat despre banuti, nu stiu despre ce manivele vorbesti. Acum erau doar niste automate, bagai euroii si iesea moneda. Alex era incantata de masinarie, cica transforma banii in monede de aur. Oricum a uitat de banii ei de aur care au ramas si acum la mine in portofel si uite de aia imi rupe geanta umarul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanasho, care este termenul pentru strangerea lucrusoarelor pentru Moldova? Eu plec in weekend, cred ca abia pe luni as putea sa vin cu ceva.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
citat din mesajul lui Roxana_G

Papanasho, care este termenul pentru strangerea lucrusoarelor pentru Moldova? Eu plec in weekend, cred ca abia pe luni as putea sa vin cu ceva.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/



nu-i tarziu saptamana viitoare. O sa sun la crucea rosie sa cer detalii despre donatii, daca merg unde vrem noi sau au ei alte trasee...
nu o sa fie tarziu cred ca nici peste cateva saptamani, oamenii aia inca stau in corturi si pana vor ptea merge la casele lor ( alea care au mai ramas in picioare) mai dureaza.
ma tot delogheaza automat , nu stiu care-i treaba


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

mai fetelor, ati trimis toti rusii la mine ?

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

salutare

moroshenii beteji zdravan
aa fost ieri la dr...darius rosu in gat, febra, muci,a vomitat. tratament cu antibiotic 5-7 zile. Eu idem, ma doare gatu de mor, pana si cafeaua abia o beau. Cam asta de la noi.

Maria, ma bucur ca ti-ai facut timp si ai intrat...imi era dor de tine...trecura vremurile cand palavrageam pana faceam febra musculara la degete de la tastatura
sper sa fie totul bine cu copilasul vecinei tale...cand aud de apgar mic, imi trec fiori. cand mi l-au adus pe Darius in salon si am vazut apgar 7 Doamne cat am plans, ma simteam vinovata ca eu n-am impins bine si mi-am strangulat copilul. Bine ca a trecut cu bine, cum sper sa se intample si in cazul acela.

Roxana superbe pozele. Desi cum au zis si fetele cam prea serioasa...sau poate nu aveati cine sa zica Cheeeeese.

Sabinutzo sper ca au trecut fazele alea si esti mult mai bine si sa vezi partea plina a paharului, nu pe cea goala, si zau ca ai ce vedea.

Papanasho..acu au plecat de la mine...oare sa fi si ajuns in Bucuresti???







.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hai mai Rodi, asa vesti ne dai ? Pupa-l pe dulcele morosan, mititelul de el
Ma repet, cel mai rapid efect in durerea de gat e zeama de lamaie. Rodi, bea de la o lamaie da sa o lasi asa sa o simti pe gat cum se duce, la mine in 5 minute trece si mama durerii. Cred ca si lui Darius poti sa-i dai cateva picaaturi, n-are ce rau sa faca daca mananca inainte.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput