FIV in Ungaria 41

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Adela de plictisit nu m-am plictisit deloc pana acum. Chiar nu am avut timp, iar de acum in colo nici atat pentru ca poimaine iau calea ungureasca pentru control si de acolo ma duc pana la Viena sa-mi vad o prietena. Pe urma ma intorc acasa pentru vre-o 10 zile si pe urma.....FIV nr 3. Va pup pe toti!!!
Magduta ai dreptate, orice ar fi mergem inainte!
Sandica intr-adevar ati avut si voi de a face cu starea mea. Mi-a fost greu sa vad casa goala. Zi lu barbat'tu sa nu ma uite. Va si sper sa te intorci cu mine la mare.
Miha2004 multumesc !
Sima1 si mie imi pare rau ca nu ne-am vazut ieri, dar am avut treaba pana la 10 in oras! Ma bucur ca v-ati simtit bine. Va pup!

Va pup pe toate!






"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

BUNA FETELOR

Dupa o lunga pauza am revenit,desi sunt la curent ca am citit ceea ce ati scris.
Totusi revin dupa FIV-ul din mai care a fost cu reusita dar sa oprit din evolutie as putea zice ca mi-am revenit dupa un concediu de vis azi am fost la Szeged la control in ziua 13 de la cm si surpriza ca dr.mia prescris si tratamentul care il voi incepe pe 18-19 august,deci voi face al 2-lea FIV
BAFTA LA FETELE CARE SUNT IN PREGATIRE,SARCINA USOARA LA FETELE CARE POARTA INGERASI IN BURTICA
VA PUP PE TOATE
SPERANTA MOARE ULTIMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

daniela2: sa nu te superi daca la primele mesaje nu prea primeste raspunsuri. Problema este ca primele 10 mesaje (sau 20, nu mai retin) iti sunt moderate si apar mai tarziu pe forum. Si exista riscul ca unele dintre noi sa nu mai citeasca din urma... Asa ca fa bine si scrie repde 10-20 mesaje ca sa scapi de moderare si ca mesajele tale sa apara in timp real pe forum. Si acum sa raspundem la intrebare. Eu, la prima consultatie am platit asa: 13.000 forinti consultatia, 8.000 forinti ecografia iar pe medicamente am dat circa 70.000 forinti (este vorba de anticonceptionale, vitamina C, gravida, aspirina, Gonal F - 450 unitati, care in mod normal ajung pt. 3 zile de stimulare si 7 fiole decapeptyl care ar ajunge pt. 7 zile sau mai mult). Nu-ti fie teama, dl. dr. e un dulce, iti raspunde cu calm la toate intrebarile, e de preferat sa iti scrii tot ceea ce vrei sa intrebi, asa nu uiti nimic. Bafta multa multa.

Leny: sa dea DD sa fie totul bine de data asta.

Si acuma despre mine: ieri dim. am primit lovitura - FSH 12,3. Am plans, m-am speriat, tot tacamul. Aseara m-am pus si i-am scris mail dr. Zadori sa-l intreb daca nu cumva e mai bine sa amanam FIV-ul si sa incercam sa scadem FSH-ul. Dragul de el mi-a raspuns pe mail in 15 minute cred. Si iata raspunsul, poate mai este de folos altor fete in situatia mea (adica FSH mare):

I try to describe the problem. FSH is something like a mirror produced by the brain to monitor and to adjust the ovaries to work and ovulate.

Mastodynon made a better hormonal millieu in your organism and as a consequence FSH was a lower value. Now this fresh test is more reliable so i will increase the dose of your stimulation and hopefully you will react well enough.

I will also use some herbal extracts to increas your response. I think it will be all right. I do not suggest to wait longer.


Asa ca, din nou pe cai, fetelor. Desi e marti si sunt 3 ceasuri rele, eu sunt intr-o dispozitie super (sa nu ma certi, olteanco). Va pupicesc pe toate si numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela2 spune:

Tabitha, multumesc f. mult de raspuns; esti f. draguta, ca de altfel toate fetele. Maine (6 august) am prima intalnire cu dr. Zadori, iar azi mi-a venit CM (mai devreme ca niciodata, la 21 de zile). Ce ma fac ? Ce o sa fac la dr. ? pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela2 spune:

Astept de 4 luni ziua de maine, atunci am sunat la dr. Zadori sa ma programeze si acum, nu stiu cum va fi, ce voi face daca eu maine o sa fiu deja in ziua a 2 a de CM; nu stiu nici daca poate sa ma consulte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

daniela2: nu-ti fa probleme, te va consulta cu siguranta, chiar daca esti ziua 2. Si poate ca tot raul e spre bine, caci daca nu este ferm convins de analizele pe care le ai la dosar (ai ceva analize?) e tocmai bine ca esti ziua 2, le poti repeta acolo (nu mai retin daca ai voie sa mananci si sa bei inainte, asa ca mai bine te duci nebauta si nemancata, ca sa poti da sange in caz ca iti cere). Fetelor, ajutati-o pe Daniela referitor la cum trebuie sa se duca la clinica in caz ca i se recolteaza sange pt. analize. Te asteptam cu vesti super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandica spune:

cris drum bun si multa bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Daniela - e bine totusi sa fii nemancata, poate iti face si alte analize in afara de hormonale; in leg. cu menstra nu ti face probleme, (pe mine ma chemase o data chiar in timpul menstrei sa vada mai clar daca mai sunt chisturi sau nu); de ce nu incerci sa i trimit un mail lui dr. Zadori sa vezi ce ti zice in leg. cu asta; si daca iti raspunde e bine , daca nu e, faci ce trebuie si mergi mai departe la consultatie;ii spui de la inceput de menstra , iti ceri scuze ca a fost neprevazut si gata ; bafta !


pupici tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_37 spune:

Daniela, tot raul spre bine: daca esti ziua 2 atunci iti vor face ei analizele hormonale. Cat despre celelalte analize de sange, mie dr. Kovacs de la Kaali Budapesta mi-a spus ca ei nu le pot efectua. Ei pot sa faca doar analizele enumerate de ei pe site (hormonale, citologice si sperma).
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Sandica scuze ca-ti raspund cu asa intarziere, am avut o perioada un pic cam aglomerata ... am primit mail-ul de la Mihai, dar fara poze ( nu inteleg de ce nu le primim ), dar nu am mai apucat sa raspundem ... noi suntem ok, am facut sapt. trecuta morfofetala de 12 sapt. - totul e ok, bb f. normal dezvoltat; hematomul nu se mai vede, sangerarile s-au oprit de cca. 2 sapt., miercurea trecuta am facut cerclaj profilactic si duminica plecam in Grecia, in vacanta. Va imbratisam cu drag si va dorim o vara frumoasa in continuare, cu multa relaxare si o toamna cu succes in ce v-ati propus!
Cris drum bun si mult noroc!
Mult succes tuturor celor in plin tratament sau care se pregatesc de start!

13+
Inimioara mea

Mergi la inceput