FIV in Ungaria 41

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Cris drum bun si multa, multa bafta .
Leni ma bucur ca esti bine. Multa bafta
Multa bafta la toate viitoarele mamici
Va pupam pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela2 spune:

Tabitha, Dariaioana, Alina37VA MULTUMESC FOARTE MULT !!!!
M-ati incurajat mult;
Merg maine, ii spun din start problema.
Mii de multumiri !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Ieri am fost la control si se pare ca suntem bine, s-a uitat cu o sonda transvaginal la col si chiar ne-a aratat si noua firul de la cerclaj, a zis ca e sus unde incepe colul, apoi i-am ascultat inimioara lui BB, m-a palpat putin pe burtica si a zis ca e totul bine.Continuam tratamentul cu 2 no-spa/zi, 4 utrogestan, 4 magne b6, 1 elevit la 2 zile , a mai zis ca nu avem voie sex, pot sa fac putina plaje si cand am intrebt daca am voie sa calatoresc m-a intrebat unde vreau sa ma duc am zis ca la munte ca e aproape si a zis ca da dar cand se intoarce in tara adica pe 13 ca o sa vina si ei la Valiug asa ca abia astept. Fetelor e un super medic se aseamana cu zadori la grija cu care ma trateaza, multumesc lui DD ca i-am intalnit si cu ajutorul lor o sa avem si noi copilul mult dorit.
Va pup pe toate

Mihaela 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Buna fetelor, gragelor!
Maine incep si eu tratamentul si am niste emotii de imi sta inima in loc...Ma rog la Doamne Doamne sa fie totul bine si sa reusim sa avem si noi un bebe...
Va tin pumnii tuturor si sa auzim numai de bine!
va pup
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

leny2007
multa,multa bafta , sa ai incredere si cu siguranta asta va fi incercarea ta norocoasa !!
Tabitha
si tie iti doresc mult noroc , ma bucur din suflet ca poti incepe tratamentul.Si eu sunt una din fetele care sufera de aceeasi “boala” – fsh mare.
Miha 2004
cat trebuie sa fii de fericita , concediu placut , sa te odihnesti si iti doresc o sarcina cat se poate de usoara !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

FETELOR
sunt asa de fericita , incep si eu tratamentul la sfarsitul lunii august !!!!!!!
Ca sa intaresc inca o data ideea ca dr.Zadori e un OM deosebit va spun ca i-am trimis mail in seara asta la 9.40 si la ora 10.20 am avut raspunsul lui !!!!Ce ziceti ?
Nu imi venea sa cred !!
bafta tuturor fetelor in plin tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

BUNA DIMINEATA
DACA MA POATE CINEVA AJUTA: VREAU SA FAC FIV LA SZEGED SI NU STIU CUM SA PROCEDEZ; AM NEVOIE DE UN TELEFON, O PERSOANA DE CONTACT CARE MA POATE AJUTA SA IMI FAC O PROGRAMARE ACOLO.
CINE MA POATE AJUTA (CELE CARE AU FACUT ACOLO FIV), II MULTUMESC ANTICIPAT.



Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

daniela2: multa bafta azi la consultatie.

miha2004: sarcina usoara in continuare.

zapp: bafta la tratament, sa iasa cu ochisori.

luck: sa speram ca nu ne vom impotmoli de problema asta, a FSH-ului mare.

ariana1: eu nu am apelat la nimeni, i-am scris direct dr. Zadori un e-mail in engleza dupa care am continuat cu mailurile si cu telefoanele. Eu zic ca daca stii un pic de engleza, te descurci. Bafta multa.

Cand omul nu are ce face, gandeste. Asa am facut si eu ieri. Sa va zic ce idee mi-a venit. Luna asta ciclul mi-a venit ceas, cu sangerari din prima, nu cu pete 1-2 zile asa cum se intampla pana acum. Am avut asadar 2 zile scurgeri rosii (in ziua 2 am inceput AC), dupa care 1 zi ceva maroniu si acuma minunea minunilor - un maroniu spre gri in toata regula. Asadar, din felul in care a venit CM si din faptul ca nu am avut deloc dureri, asa cum mi se intampla de obicei, adaugand faptul ca FSH-ul mi-a iesit mare, savantul din mine a concluzionat: am avut ciclu anovulator, de aia a si iesit FSH-ul mare. Va place logica mea, nu? Problema pe care mi-o pun acuma: a mai patit cineva care a luat Lyndinette drept AC sa aiba scurgeri asa ciudate, gri? Plus ca am o stare ciudata, mi-e cald de nu ma vad, o stare de moleseala... Astept opiniile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Ariana, nu-ti trebuie persoana de contact, scriei doctorului direct in engleza, gasesti toate informatiile de care ai nevoie pe prima pagina, daca mai ai nevoie de ceva in plus intreaba.
Tabitha, eu scurgere gri n-am avut dar mi s-a prescurtat ciclu de tot, de obicei aveam 5 zile scurgere rosu si dupa inca 3 zile marou, cu AC si eu numai 2-3 zile rosu am avut si 2 marou. Mi-a fost si un pic rau de la pastile. Va fi bine, ai sa vezi, sa nu uiti pastilele seara! bafta!
Luck, Leny,Zapp, succes cu tratamentul!
Daniela, stai linistita, te consulta si asa, din cauza emotiilor si eu am patito, mi-a venit la 23 de zile chiar in ziua primului consult, nu e nici o problema, zi la asistente cand intri la eco. Mie la analize de sange mi-au spus sa mananc si sa beau inainte cat mai mult.

Julia 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Julia: La mine scurgerile gri continua (zunt ziua 6 a CM). Ce-o fi prin corpul meu oare? Mi-am pus ceasul sa sune zilnic, sa nu uit sa iau AC.

Mergi la inceput