FIV in Ungaria 41

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Liana: ma bucur tare ca esti dulce, sper sa nu fac diabet

Azi incep sa numar. Sunt ziua 1. Maine repet FSH-ul si seara incep AC. Sa dea Domnul sa fie bine. I-am scris dr. Zadori sa-l anunt si sa-mi mai dea ok-ul inca o data pt. inceperea tratamentului. Dragul de el, manca-l-ar mama, mi-a raspuns imediat. Cum sa nu-ti placa de el, nu-i asa?

Bafta multa multa tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Olteanco:pfiii,ce dor mi-era de ...tare ma bucur ca ai aparut cu ea!!!!

Tabitha:usor,usor,urci pe val...tin pumnii!

Crisis: multa bafta,de data asta sa fie bine de la inceput si pana la sfarsitul celor 9 luni de gravi!!!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Nusy asa sa dea Dumenzeu la toata lumea!
Tabitha multa multa bafta!!!! Ne vedem la Szeged!
Daria ma bucur ca ti-am fost de folos! Sa fie cu noroc!

Va pup pe toate si va las momentan ca trebuie sa plec!!!!



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

nusy: abia astept sa ajung pe varful valului si acolo sa ma astepte o surpriza frumoasa, asa cum va va astepta si pe fiecare dintre voi.

crisis: sa speram ca Szeged-ul ne va purta noroc. Ne vedem la Szeged.

Sunt foarte multumita ca am gasit un laborator care imi va face maine analizele care mi-au mai fost cerute (chiar daca rezultatul il voi avea abia luni), mi-era frica sa nu gasesc nimic deschis, caci e sambata si pe deasupra e si august. De maine seara o sa iau AC. Trebuie sa imi pun ceasul sa sune zilnic sa nu uit sa le iau. Sa ma intrebti si voi mereu daca le-am luat.

Va pupicesc dulce pe toate si va doresc un week-end fain, cu soare si vreme buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evellyne spune:

Buna fetelor !Eu tocmai am trecut prtintr-un mare esec, un fiv nereusit la Giulesti cu dr. Niculescu nu pot sa-mi revin nu pot sa cred ca mie mi s-a intamplat asta am avut sperante mari pentru ca totul amers foarte bine dar.... M-am gandit peste ceva timp sa incerc in Ungaria la Szeged dar nu stiu cum se procedeaza, eu sunt din Bucuresti e foarte departe de Szeged si as vrea sa stiu ce e de facut, cum va intelegeti cu ei ?In ce limba vorbiti? Aveti transltor? Ati mai fost sau stiti pe cineva care a mai fost ? Am inteles ca acolo sunt sansele mai mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mihoooo daca mai pisi ochiii aia frumosi vin cu auzi tu?te pup si mie mie tareeeeeeeeeeeeeee dor de voi..te sun asta seara sa fii pe faza
moldoveancooo punem putina sare sa nu dai in diabette pup..am ajuns si te astept in varful dealului..sa/mi spui cum au iesit da?
capitaneasoooo sa treci la raport da?ca io te astept
evellyne sunt multe fete din Buc care au venit aci ..e mai departe dar merita...nu e asa greu...aici gasesti pensiuni sau apart de inchiriat..asta sa le cauti din timp ...cu doct te intelegi in engleza sau germana ..iar daca nu stii poti apela la translatoare sunt destule.te pup si capul sus mama...pana la urma vom reusii toate!!
ZoRiiii ,Pissssss,Auburn,pusiiiii,Mika,danielaa,mirabela,ileanaa si restul unguroaicelor daca nu dati cat de curand un semn iote/omie dorrr de voiiiiiii
crinutaaaaaaaaaaa nu uita ca ai promis cevate pupp si mie dor de tine
adela ,Tia,Leliutza va puppp
Elamasiiii te pupp
cornelioooo tu nu vezi fatooo ca io te strig??vrei sa ragusesc
ioana te pupp
danette tu ce mai faci mama?numai dai nici un semn?te pupp
haiii ca ma opresc aci...na va era ca nu am mai scris..recuperez acu
va pupp pe toatee


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

evellyne: imi pare tare rau ca ai trecut prin acest esec si sper sa iti revii cat mai repede. Multe dintre noi au la activ unul sau mai multe FIV-uri nereusite. Stiu, este nedrept, ne punem mereu intrebarea : de ce mi s-a intamplat mie? Insa nu trebuie sa depunem armele pana nu am incercat tot posibilul. Pe de alta parte, este bine ca deja te gandesti la un plan de bataie pt. viitor. Eu am asteptat 3 ani pana m-am gandit sa incerc un nou FIV (de data asta la Szeged). Ceea ce imi place deocamdata f. mult la Szeged este faptul ca ti se raspunde imediat, ca te trateaza f. bine, isi dau cu adevarat interesul pt. tine. Desigur, sunt si la ei nereusite, si stim f. bine de la inceput care sunt riscurile, nimeni nu poate garanta 100%. Eu m-am inteles cu dr. in engleza iar in ceea ce priveste asistentele, cand si-au dat seama ca nu se descurca cu engleza lor ca sa imi faca dosarul, au chemat un traducator. Poti sa pui aici orice intrebare si cu siguranta fetele cu mai multa experienta in ale Szeged-ului te vor ajuta cu raspunsurile. A, dat fiind ca m-am confruntat cu o problema de transport pe care am reusit sa o rezolv, sa v-o zic si voua: nu stiam cum sa ajung de la Timisoara la Szeged (nu aveam masina personala la dispozitie). Am gasit o firma care face transporturi zilnice la Szeged, dus-intors, te ia din Timisoara sau din apropiere la ora care iti convine, te duce la Szeged la adresa indicata, te asteapta, te duce sa-ti iei medicamente, si apoi te aduce inapoi la Timisoara. Mie mi s-a parut convenabil. Hai, lasa in urma supararea, si cand o sa fii pregatita psihic mai ales pt. o noua incercare, poti s-o faci cu incredere la Szeged. Te pupa moldoveanca.

Olteanca mea draga: am nevoie de tine urgent, fa-te vazuta pe mess, please.

M-au golit astia de la laborator de sange azi dimineata, pt. analize. Cand am revenit acasa am adormit si am visat ca trecuse ceva timp de la recoltare si cand sa puna sangele in eprubeta, era deja coagulat, transformat intr-o pasta albastra (oi avea sange albastru si nu stiu decat inconstient ). Acuma ma duc sa-mi iau prima AC. Va pupic dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

PREZENT la catalogul strigat de Olteanca desi e multa lume noua si necunoscuta mie....
legaturooooooooo te pupam toate trei
thabita mare surpriza sa te gatesc aici. In martie 2006 te intrebam despre laparoscopie... apoi o perioada n-am mai stiut nimic de tine... oricum MULTA BAFTA! Zadori m-a lasat si pe mine gravidoasa, in tandem cu Olteanca si cu tati
cornelia neli, Ioana 76 nu cred ac ne vedem anul asta la mare, dar sa stiti ca m-am gandit la voi!
cris sa fie cu schimbat scutece... iti dau lectii
dariaioana sa inteleg ca vei merge pe mana lui Zadori de data asta?
de magduta ce stiti?

Noi suntem maricele, avem 8 luni. Elena merge tinuta de manute, Ana face si spune TAI_TAI si TOPSI_TOPSI... ce sa av zic, am fete mari! Eu cu tati plecam in concediu, Tustele raman la bunici, n-am mai fost despartita de ele decat 4 zile pana acum si am emotiiiiiiii

cand am timp revin cu detaliiiiiiiiiiiiiiiiiiii

va pup pe toate si va doresc copilasi sanatosi, destepti si frumosiiiiiii



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Borzasimo, ti-am scris dar se pare ca nu ai activat pm. As vrea sa te intreb ceva. Ai adresa de mail sa mi-o lasi pm? Multumesc Mult! Claudia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

pussi: sa-ti traiasca fetele. Abia astept sa-ti calc pe urme, chiar de-o fi sa fie cu 2 sau 3 bebei, nu e cu suparare. Concediu placut si sper sa rezisti cu stoicism fara mogaldetzele tale.

Mergi la inceput