Si Mihaita,are nevoie de voi!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

vineri m-am intalnit cu o familie noua pe acest forum, parintii lui MIhaita, un baietel ca si Ema...
o familie frumoasa si sufletista, optimista...care incearca sa il aduca pe baietelul lor cat mai apropae de normalitate...

a fost o placere pt mine sa-i cunosc si mai ales sa vad ca copiii nostrii interactioneaza...speram sa fie din ce in ce mai bine...

speram in fiecare zi sa gasim oameni cu inima mare care sa ne ajute sa facem terapie de recuperarae pt Ema si Mihaita


www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

draga mari,sa fie cum spui tu,desi eu ma tem uneori ca nu vom putea face fata cheltuielilor,mai ales dupa ce am primit extrasul de cont de la banca,insa nu vreau sa disper,ci sa mai sper ca totul va fi bine intr-un final...multumim frumos pt aprecieri,si cred ca stii,ca si noi gandim la fel despre tine...
imi pare rau ca nu am avut timp,sa descarc,pozele cu copii,sa le pun,sa ne vada toata lumea....dar o rezolv pana la urma...
va pupacesc...si mergem mai departe,nu?

http://paul-mihaita.blogspot.com

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

nina,doamne ajuta,si multumim din suflet pentruajutorul tau!
si voua va dorim multa sanatate si multe !
si pt cristinuca,un dulce!
http://paul-mihaita.blogspot.com


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Mihaela, cauta-ma te rog

nu stiu daca stii, sunt psiholog -psihoterapeut, nu am deloc experienta in lucrul cu copiii, nici ABA, dar poate reusim ceva impreuna. din toamna voi avea -sper sa gesesc repede- bona pt. ingineru' mic, si sa imi eliberez macar jumatati de zi. poate ne intalnim zilele astea sa povestim un pic.

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

pozele promise cu cei doi nazdravani

http://good-times.webshots.com/album/566041465QxMCZE

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Buna ziua!

Am intrat sa va povestesc un pic de Mihaita in calitate de prietena buna a parintilor.Nici nu stiu cum sa incep.Ii cunosc pe toti de foarte mult timp, cand s-a nascut Mihai si l-am vazut mi-am dorit un baietel ca el.A crescut frumos , era haios tare si foarte lipicios.Un bebe simpatic si precoce.Imi amintesc ca veneam cu sotul meu la ei si ma lua de mana sa imi arate unde sunt piticii lui sau l-am gasit mirosind tot a cocolinio si detergent ca isi facuse dush printr-o galeata cu mop.
Imi mai amintesc si de cand am ramas insarcinata si nu il mai puteam lua in brate si ma ofticam ca era tare dulce si facea numai pozne.Iar cea mai scumpa amintire a mea despre Mihai este atunci cand am nascut.Un baiat frumos si nenorocit de o doctora proasta, daaa am un copil cu tetrapareza spastica.Eram in parcarea de la spital si plangeam , la o singura fiinta m-am gandit atunci, la Mihaita.L-am rugat pe sotul meu sa mi-l aduca sa il iau in brate.Pt ca eu pe baietelul meu nu il puteam lua, se simtea prea rau si imi era atat de dor de Mihai, il vroiam pe el in locul copilului meu.
Daca ati citit pana aici cred observati ilarul situatiei.Nu dupa mult timp Mihaela (mama lui Mihaita) m-a sunat sa imi zica :'' Mada cred ca Mihai are AUTISM''.Atat de rau mi-a parut si nu-mi venea sa cred.Se observa o schimbare destul de mare in comportamentul lui dar cine sa se gandeasca la asa grozavie.
Imi este greu sa scriu pt ca eu personal ma simt tare nedreptatita de soarta asta.Baietelul lipicios , dulce si nazdravan pe care il iubeam si vroiam sa ma ia in brate s a transformat intr-un copil ''altfel''.Propiul meu baietel abea abea se recupereaza si nici acum nu reuseste sa ma ia in brate si sa imi zica ''mama''.
Iar pe Mihaita cand il vad , ultima oara la noi acasa, l-am prins in bucatarie si l-am luat in brate, pot sa JUR ca s-a uitat intens in ochii mei si am simtit ceva, ceva ce avea atunci cand era mic.

Asa ca ma gandesc ca este imposibil sa nu se recupereze.Cu ajutorul oamenilor cu inima buna poate intr-o buna zi Mihaita isi va reveni.Eu cred cu tarie acest lucru si astept ziua in care o sa vina sa ma ia in brate.
Multa sanatate tuturor.

http://community.webshots.com/photo/2261592570103302750zREysg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

wnimra, multa sanatate baietelului tai si lui Mihaita!
Mi-au dat lacrimile citind mesajul tau, emotionant!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

alina,multumim mult pt sustinere!conteaza mult sa stii,ca oamenii se gandesc la tine...desi acum trec printr-o criza emotionala,printr-un stres continuu,pt ca se apropie data de 1 octombrie,data la care ne-am propus sa incepem terapia,pt ca nu avem in cont decat 147 ron,sper din tot sufletul,ca oamenii cu suflet mare il vor ajuta si pe mihaita...vreau sa cred ca are si copilul meu o sansa catre o viata la fel ca a noastra,si nu una diferita,vreau sa cred,ca va ajunge si el sa poata trai independent de mine,sa nu depinda toata viata de mine...daca as trai vesnic,nu ar fi o problema,dar daca doamne fereste se intampla ceva cu mine,ce se va alege de el?nu as vrea sa gasesc raspuns la aceasta intrebare...va multumesc din inima,pt orice ajutor pe l-ar primi MIHAITA!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

wnimra, !
Sanatate si putere sa le faceti pe toate cu succes !
Ma bucur pt. Mihaela ca are astfel de oameni in jurul ei.
Mihaela, eu am sa trimit povestea lui Mihaita la toti cei din agenda, iar cand te hotarasti sa trimiti si la televiziuni si presa, scrie-ne si noua, sa trimitem si noi, ca poate ajuta.
Va doresc sanatate, putere si curaj sa mergeti inainte, pentru Mihaita, comoara voastra !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Mihaela curaj, stiu ce inseamna sa numeri banutii, sa ceri si sa fii intr-un stres continuu, insa nu dispera cu credinta si optimism veti reusi...

sti cum e drumul meu...fara sfarsit, dar sper ca intr-o zi sa ajung la capatul lui...

te tinla curent cu noutatile, daca ai nevoie de ceva nu ezita sa ma suni
pupici piticilor tai


www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput