Mamici norocoase de sept - oct 2008 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

quote:
citat din mesajul lui EvaF

quote:
citat din mesajul lui tzitziri

Eva, ai asigurare la ei? Ca atunci scrie clar ca analizele uzuale nu se platesc....



Nu am asigurare la ei. Eu am o asigurare care nu are treaba cu Euroclinic! Doar daca am asiguurare Interamerican sunt gratuite?
Nu mai inteleg nimic



32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 52 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)





Eu asa cred..ca doar asigurarea Interamerican iti aduce gratuitatea....stiu ca tu ai parca ceva international...ai intrebat daca Interamerican isi deconteaza cu aia?Ca ar fi pacat sa dai banii daca exista conventii intre asigurarea ta si ei...

30+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Eva, e bine sa vorbesti cu clinica inainte, sa vezi ce abonamentt ai, daca ai vreunul, si dac sunt incluse in el analize uzuale. Uneori la clinicile private le fac gratis daca le recomanda un medic de acolo, nu stiu cum sta treaba cu trimiterea de la medicul de familie. Din pacate nu stiu mai multe, plus ca pot exista situatii diferite pentru fiecare din noi.

Tzitziri ai dreptate cu torch, nici abon meu nu include analizele de tipul asta. Am o reducere de 10-20%.

CD uitasem de faza asta bnoua cu casele de sanatate.

30+ fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Eva exact ce au in gima gasesti la carrefoure si cred ca peste tot,au si din alea mari daca din alea vrei,mie imi plac astea mai micute,oricum cele mari sunt la fel numai ca sunt mai mari si se vand un singur personaj nu cate 3 cum sunt astea mici.


monica
analiza pt streptococul b se face la 36 de saptamani



asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 7s!

33+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui Muuh

Moni mie imi recolteaza pentru streptococ B pe 15 august, adica la 36 de saptamani.

Miruna 33+ si Alexei (13.07.2006)




Mie mi-a recoltat pt streptococ B si ce alti crocobauri or mai cauta din secretii saptamana trecuta. Habar n-am daca imi mai recolteaza si in S36. Oricum, f dureros mi s-a parut! Cand mi-a recoltat in trim 1 nu am simtit nimic, acum da! Cred ca e sensibil colul, nu mai e spatiu, habar n-am, dar m-a durut destul de tare! Noroc ca tine putin!

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 52 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

fetelor eu ma bag in pat ca ma doare un pic burta. nu imi mai gasesc nicio pozitie comoda in pat. nici cu , nici fara perna de gravida.
cel mai bn dorm de dreapta - cum nu ii e bn lui bb.
am umblat pana acum la banci sa inchid conturi neutilizate ca sa nu platesc gramezi de comisioane si sa stau si eu lini dupa ce nasc
nu am inkis cardul cu comenzile de la lr pana nu acopar gauroiul

odihna placuta si voua la pranz



34+

AMR 36 zile !!!

puiutz
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

fresh, io aveam comanda de pe 18.
Ai facut deja de 3 ori streptococu

Io ma impusc. Cred ca o sa ma duc undeva sa-l fac. Da mi l-o face cineva fara sa fiu pacienta lui/ei??? Of, gata, nu mai intru vreo 3 zile pana-mi revin ca am intrat intr-o stare proasta




POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
33+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 6+ SAPTAMANI

AMR 45 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

quote:
citat din mesajul lui freshanana

quote:
citat din mesajul lui tzitziri

eu astept comanda de pe 25 IUNIE ...v-am luat

30+
bebe David



stiu de tn ca ne-ai luat
parca ziceai ca le scrii
mai astepti ?

34+

AMR 36 zile !!!

puiutz
poze



Le-am scris de doua ori..si de fiecare data mi-au repetat ca perioada de intarziere pentru Romania e 2-6 saptamani si ca sa mai astept, ca imi multumesc ca una alta....mai astept pana la inceputul lui august ...tot sper, ca imi erau tare dragi lucrusoarele alea

30+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

quote:
citat din mesajul lui monica_dicut

fresh, io aveam comanda de pe 18.
Ai facut deja de 3 ori streptococu

POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
33+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 6+ SAPTAMANI

AMR 45 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI




am facut de 3 ori analiza la medlife
iti recolteaza orice laborator de analize contra-cost care are un ginecolog sau o asistenta priceputa
e destul de dureros dar stiu ca e necesar
si nu te mai stresa si lasa starile proaste deoparte. ok ?

34+

AMR 36 zile !!!

puiutz
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Si eu am mai facut analiza streptococului in saptamana 28 ca in caz ca il aveam sa iau tratament si sa treaca pana la nastere,dar cel mai important de facut e acum la 36 de saptamani.

Monica decoratiunile care le-ai luat tu sunt mai subtiri si miros puternic a caociuc?din alea am vazut si eu la un magazin nu chiar cu 4 lei dar mi-a fost teama ca nu o sa se duca mirosul din ele.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 7s!

33+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui 300

Eva, e bine sa vorbesti cu clinica inainte, sa vezi ce abonamentt ai, daca ai vreunul, si dac sunt incluse in el analize uzuale. Uneori la clinicile private le fac gratis daca le recomanda un medic de acolo, nu stiu cum sta treaba cu trimiterea de la medicul de familie. Din pacate nu stiu mai multe, plus ca pot exista situatii diferite pentru fiecare din noi.




Hai ca m-am lamurit bustean! Credeam ca e ceva clar, nu ca difera de la sit la sit. Eu am trimitere de la ginecolog care lucr la euroclinic, eu acolo merg la control. Mi-a zis clar ca le pot face laEuroclinic, dar nu s-a vb de bani. La ei nu am abonament, asigurare si nimic (orice consultatie sau examinare o platesc, analizele la fel, dar prefer acolo decat prin spital sau policlinici). Si nici nu am de gand sa am ca nu folosesc la mare lucru in interventiile majore decat cu discount 15% de care nu am nevoie, e ridicol! Asigurarea internationala ramburseaza 100%. Dar credeam ca nu ma mai incurc si ca mi le fac direct gratuit! O sa sun la ei sa aflu un raspuns sigur, daca nu, merg la medicul de familie si gata, el le trimite la medlife si scap de socoteala. La Euroclinic imi e fff practic, atat tot! Asta este!

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 52 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput