Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (173)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

La multi ani Myral! multa fericire,santate si impliniri!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamuller spune:

Papanash e adorabil puiul tau!!!! si toti ceilalti pe care i-am vazut!!!
noi stam intr-un orasel in ile de france, saint maur des fosses, foarte linistit si boem...locul ideal sa cresti un bebelush, cu multe parcuri, Marna la 2 minute de casa noastra, oameni foarte zen...eu sunt mere au foyer cum zic astia, adica stau acasa si ma ocup de bebe, iar tati lucreaza ca tamplar la o firma (in ro era sculptor, dar aici se castiga mult mai bine ca tamplar). pe mine m-am pus in stand-by pana mai creste sara...am facut un master aici inainte sa raman insarcinata si am lucrat o vreme ca traducator interpret, acum...copilul e prioritate maxima, o sa vad dupa aia...
in rest...am impresia ca nu imi mai ajung 24 de ore...intre copil si task urile menajere ! cateodata ma apuca depresia, dar ma uit la sara si asa imi trece de repede de parca nici n-a fost
ma bucur de ea ca un copil...si ma minunez in fiecare secunda! e un copil tare bun, se joaca singura, adoarme singura, sta cu oricine si striga dupa oameni pe strada daca trec pe langa noi si nu o baga in seama
acum sunt un pic stresata cu drumul spre Ro, nu as vrea sa o chinuim, de aceea am hotarat sa plecam seara imediat dupa baie poate doarme pana dimineata cum ii e obiceiul, iar noi targem tare si pana dimineata ajungem la Budapesta...si de acolo imediat suntem la Timisoara la tatal meu unde o sa stam o noapte, dupa care poprnim spre Targu Mures unde e botezul, apoi mergem la Bucuresti la mama si poate ajungem si la mare la Stuff stock. uff... program incarcat avem!!!! in plus pe 24 august suntem nasi la Tg Mures
wow cat am scris!!!!dar am prins momentul, copilul se joaca cuminte in asteptarea biberonului, iar eu imi beau cafeaua si am chef de povesti
va pup pe toate, impreuna cu minunatiile din dotare,


Alina si Sara (03.10.2007)


http://www.picturetrail.com/alinamuller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna ziua dragele mele ,
LA MULTI ANI !MYRAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Adimercedes, multumesc din suflet de info. Sincera eu sunt fascinata de ideea de a veni acolo. Prietenii nostri din Munchen au fost acolo in luna de miere, in ianuarie. Ei sunt pasionati de natura si calatorii. Ne-au aratat pozele, traseele si au un filmulet. Ne-au povestit cu detalii. Ce sa spun, am ramas extrem de impresionata si desi am vorbit despre asta cu ei de mai bine de un an, gandul meu a ramas acolo. Problema este mai complicata insa dpdv al concediului, ca nu merita sa vii mai putin de 2 saptamani si nu stiu daca am putea sa ne mai luam niciunul din noi atat concediu. In plus ar fi fost ceva negocieri cu sotul sa renunte la schi, ca bietul de el de 2 ani incoace nu mai pupa concediu de schi (ba eu gravida, ba copiii bolnavi anul trecut). Insa cu ultima chestiune cred ca aveam mari sanse sa reusesc. Oricum nici nu imi dadea prin cap sa vin de sarbatori, e aglomerat si preturile mari. Mai vorbim noi daca o fi cazul...cine stie cand si cum. Oricum, chiar daca nu va fi anul asta, in urmatorii 2 ani vreau neaparat sa facem excursia asta.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ziua buna.
myral - la multi ani, sanatate, fericire si viata lunga plina de bucurii.pupam printesele!
dupa-masa plecam la munte.sper sa ne distram....
eliza la 9 luni are 7.400 si 69.5cm, pc-43.5cm.cam putin, dar merge....
pupam pe toata lumea.ne auzim la intoarcere.sa fiti cuminiti!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Allinamuller, vad ca papa foarte bine Sara. Cu vaccinul nu cred ca ar fi fost probleme nici daca veneati fara el, nu prea e perioada propice epidemiilor, dar cine stie pana la urma. Cat despre voi si viata voastra, pare foarte frumos. Sper sa fie bine cu drumul, al nostru nu prea doarme in masina nici noaptea. De aceea am ales sa mergem la turci cu avionul, dar si asta a fost o aventura cu el.

Gabitz, drum bun si concediu placut! Distractie placuta si fara surprize nedorite!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Uitasem sa va spun ca ieri la sectiunea rasfat am bagat si o sesiune se shopping in Baneasa. In ciuda super reducerilor, nu am luat mare lucru, pentru ca am decis sa imi iau numai ce am strict nevoie - si consider ca la momentul asta chiar am destule (cred ca sotul meu ar cadea pe spate sa ma auda ca spun asa ceva! ssssst!) - si numai ce pot combina cu ce am deja. Asa ca nu m-am ales decat cu o rochita, o pereche de blugi si o bluza, toate in 150 RON.

Haideti sa ma execut si cu linkurile alea de vi le-am promis. Hai Papanasho, cat te mai astept? Am stat toata noaptea de sunt chiauna ca sa iti pun pozele si tu ce faci?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

am aparut si eu in peisaj, sunt calcata de tren, Miru a urlat pur si simplu de la 1 la 3 , tacea numai in brate, numai la mine si numai daca stateam in picioare, asa ca 2 ore m-am chinuit

Sabina, Teo si capul sus , nu va lasati voi asa cu una cu 2 , eu am incredere in voi ,cat despre ce zice restul lumii draga Sabina nici nu trebuie sa te intereseze , daca tu esti fericita ...restul e apa de ploaie, gura lumii nu o sa o poti opri, mai rau e ca vin rautatile din partea mamei , ea ar trebui sa te sustina in tot ceea ce faci, dar cred ca se pot ignora si mamele cateodata

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza! Azi sunt cam nervoasa, m-am trezit cu fatza la cearsaf . Am de facut cumparaturi pentru casa si concediu, de spalat o tona de rufe, de facut mancare, de bagat un PAG, de calcat rufe, de pregatit o parte din bagaj si sunt singura, nu fac fatza. Domnul meu sot si-a luat concediu de maine, dar vad ca si-a planificat tot felul de activitati care inseamna ca va fi plecat de acasa, deci io tot singura. Asa ca tocmai si-a furat-o putin telefonic, l-am pus in tema ca maine vom merge neaparat la Cora plus alte treburi. Si colac peste pupaza, maine vor sa vina in vizita si socrii sa il vada pe Stefan inainte de concediu, dimineata pe la 10, de imi aranjeaza toata ziua. In loc sa fiu la 10 la Cora, o sa stau acasa dupa ei, o sa merg la cumparaturi pe la 2 pe caldura aia mai mare , o sa calc rufele noaptea si mancarea cred ca o sa ii spun pas, imi comand o pizza imensa de la Jerry's si gata.

Si tot din gama vaicarelilor, de dimineata m-am trezit umflata rau la maini si picioare, mi-am facut ceai de cozi de cirese poate se mai dezumfla.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Va dati seama ca din atatea poze nici nu stiu ce sa aleg, si asa aceste o suta le-am ales cu greutate. Cu ce sa incep?

Uite emotii la autografe de la Mickey , Printesa si Print cu care a si conversat mami, si cu Minnie .

Iata si castelul care a fascinat-o.
In rest, prea multe de aratat. Aici si pagina urmatoare sunt cateva distractii din Disney si aici din studiouri (inclusiv cateva imagini din restaurantul cu sobolani, care se continua si pe pagina urmatoare). Tot pe paginile 9 si 10 sunt cateva poze de la turul acela cu simulari.

La paginile 6-7 sunt cateva poze la parada de zi, insa am stat in spate rau si nu am reusit sa fotografiez prea mult. Sunt mult mai reusite cele de noaptea din cele 2 seri (paginile 11-14).

Aici este adevarata Alba ca zapada si aici Printesa Aurora.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput