Tulcence? 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetele

Ieri am fost la plimbare si am avut placerea sa ma intalnesc afara cu Gabi am stat in parculetul din fata hotelului Delta , ne-am plimbat impreuna cu bebelusii nostri , a fost tare frumos , mai ales Albert este un frumos de nu are pereche
Dupa ce m-am despratit de Gabi , m-am intalnit cu Arissa era impreuna cu familia la plimbare pe faleza, am vazut-o si pe printesa Maya care este o frumoasa
Azi nu am facut cine stie ce , am fost de dimineata la plimbare cu toata familia , am stat in parcuetul cu cele trei fantani , Andrei a alergat iar Maria radea la el cand il vedea cum alearga
Pup toate fetele si cand aveti timp mai da-ti cate un semn ca sa stim ca sunteti bine sa nu ne facem griji


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Album poze

Galeria activata pentru Crengu75 nastere usoara si bebe sanatos



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salut,
tocmai am hranit copilul si ma gandeam ca repet intalnirea de ieri cu dany si printesa Maria dar se pare ca ploaia ne strica planurile si cred ca nu mai iesim
azi am facut mancare buna 9 ciorba de perisoare si salata de vinete+ardei copti) sila desert un pocinog: a vrut sa fie tarta cu visine dar a iesit omleta cu visine pt ca am uitat sa pun faina. Va dati seama ce buna gospodina sunt
va pup pe toate

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

sunt asa de trista mi-o ciuda pe ploaia asta de numai pot , am iesit afara cu Maria si cand sa ies de pe Garii a si inceput sa picure mi-ar fi placut sa ne mai intalnim Gabi dar azi se pare ca nu mai putem
Imi pare rau pentru ca nu ti-a iesit tarta asa cum vroiai tu dar lasa ca data viitoare iti va iesi cu siguranta


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Album poze

Galeria activata pentru Crengu75 nastere usoara si bebe sanatos



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

cam slaba activitatea pe aici, sunteti plecate fetelor?
dany poate ne vedem azi ca sigur iesim dc nu cumva ploua iar

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

salut!offffff....am intrat intr-o stare asa de aiurea ca nu vreau sa vorbesc cu nimeni si despre nimic.nu stiu ce am...si aici m-am tot codit pana sa intru.oare ce am?problema e ca nu s-a intamplat nimic rau,ba dimpotriva,dar cu toate astea am o stare de parca ma apasa ceva.o sa treaca si asta.
am totusi si o veste buna pentru mine si am vrut s-o impartasesc cu voi.noi nu am facut cununia religioasa si il bateam pe sotul meu la cap sa ne cumparam verighete sa facem macar juma de cununie.el a venit cu ideea"hai s-o facem intreaga!doar noi si nasii!" yupiiiiiiiiiiii!!!eu nu vroiam sa facem cununie ca ma gandeam ca tre sa face si partea aia cu tam tam...dar daca si sotul vrea asa sunt foarte fericita!

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Salutare!
Moruna, este posibil sa treci prin asa numita depresie postnatala, care uneori are loc nu imediat dupa nastere. Am experimentat-o si eu, din pacate, cand Maya avea 3 luni si am iesit greu din ea. Iti doresc sa treci cat mai usor peste starea asta, te va ajuta daca te concentrezi pe lucrurile frumoase din viata ta, pe minunea de bebe, in primul rand...Ma bucur veti face si cununie religioasa, vrem si noi sa o facem pentru ca sntem in aceeasi situatie ca si voi. Insa cum la noi actele au fost fara tam-tam, botezul fara tam-tam (ca nu ne permiteam), as fi vrut macar nunta sa o facem alaturi de toti cei dragi.
Noi suntem bine, Maya e mai galagioasa si cu mai multe fite decat era dar presupun ca e si asta o faza. Eu sunt putin plictisita, ma cam omoara rutina, as vrea sa mai fac si altceva. Desi, daca as incepe munca, m-as plange probabil ca sunt prea incarcata si ca nu am timp de copil. Asta e viata!
Pupici tuturor.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salut fetelor,
moruna ma bucur ca sotul tau a venit cu ideea, poate asta te va scoate din starea proasta in care esti. Are dreptate arissa, poate e depresie postnatala. Eu n-am trecut prin asa ceva deci nu stiu cum e.
noi am fost la mare ieri si a fost super, apoi am fost la ginecolog la controlul de 1 an ( pe care l-am facut la 1 an si aproape 3 luni). Totul e ok deci mai merg peste 6 luni
Am promis poze din concediu si incerc sa ma tin de cuvant dar am de selectat din 1000 buc deci e destul de greu. Pe cele pe care le voi scoate le-am ales deja, sunt vreo 200
Va pup, ne "vedem" maine la cafeluta/ceai/capuccino si cine ce mai doreste

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

'neata fetelor!tocmai ma pregateam sa va invit la cafea decofeinizata sau la ce fel de cafea vreti voi,dar gabiu mi-a luat-o inainte.
am si eu o intrebare...doua..treiare vreuna dintrevoi sterilet sau cunoasteti pe cineva care are?la ce dr vi l-ati pus?de care e mai bun?eu de obicei mergeam la dl dr argetoianu.oare si steriletul sa mi-l pun la el?ca am auzit tot felul de povesti legate de dansul si chiar nu mai stiu.stiu sigur ca nu vreau sa merg la ginecolog femeie ca am avut eu o experienta naspa si nu mai vreau.cat mia multe imformatii despre asta m-ar ajuta ca am citit pe net,dar parca de la voi e mai simplu sa diger imformatia.am postat si un sb pe forum.va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
gabiu de abia astept pozele voastre de vacanta sa imi faceti pofta de mare.la anul mergem si noi ca andrei va fi ditamai flacaul
va pupacesc!

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Buna, fetele mele!! Vad ca in mare parte faceti bine, ma bucur pt. voi! Noi am venit din concediu unde a fost fain (doar e concediu, ce naiba...), am fost cateva zile in Delta la Sf. Gheorghe-sunt indragostita de locul asta e super totul e salbatic, nu f. populat in perioada asta, e inca altceva, am facut si plaja am dat si la peste, apoi am mers cateva zile si la mare am ajuns la Costinesti-unde marti era super full, f. multe s-au schimbat, si am ajuns si in Vama Veche-unde mergeam in tineretile noastre cu cortul-mi-a placut mult in Vama, si apoi am plecat spre Calarasi la parintii mei si home din pacate...o sa incerc sa pun si ceva poze...

bebelul e bine, nu am stat la soare(mereu ma feream), a inceput sa dea din picioruse e un dulce, a inceput sa se vada putin si burtica

Va pup pe toate si ma bucur ca ati fost active, se pare ca ceva prietenii s-au legat, ma bucur mult si chiar cand ne mai vedem toate in parc, acum e cald...

http://community.webshots.com/album/556405542tNlPgV
http://community.webshots.com/album/562770165NDJGai http://community.webshots.com/album/562770166RIDySq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

neata,
mirela ma bucur ca a fost frumos in concediu, pacat ca a fost scurt. In Costinesti a inceput sa fie aglomerat de pe la sfarsitul lui iunie cand am fost noi. E un loc cu multe posibilitati de cazare si preturi ok, deci.... Chiar vreau si eu sa mai mergem cateva zile acolo, ne-am simtit super si de acum cred ca se mai imputineaza turistii.
moruna eu nu am habar cum e cu steriletele, n-am avut niciodata si nici nu ma tenteaza, totusi sambata la dr am vazut o reclama cu " mirena", un sterilet foarte bun cica. Nu stiu cat costa dar am impresia ca destul de mult parca vazusem pe aici ca e vreo cateva milioane bune ( spre 7-8 parca). Daca vrei altul sigur e mai ieftin, la dr meu sterilet + montat= 1.8 mil lei vechi-probabil un sterilet bun si ieftin). Despre doctorii din Tulcea, numai de rau am auzit. Personal am fost doar la Guli si am ramas cu un gust amar dupa cate avorturi am auzit ca face.
va pup fetelor, ma duc sa-i fac fructele pitikului

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput