Mamici norocoase de sept-oct 2008 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Neatza si e la noi
ratonelu am vazut ce ai patit aseara, imi pare rau, dar mergi mami la un dr, uite eu am gasit repede la CMU un dr, suna la mai multe cabinete si poate gasesti pe cineva sa te vada astazi, e bine sa vezi in ce stare e colul; eu cred ca dr e un magar(scuzati expresia) si ar trebui sa iti gasesti altul si eu am patit-o si daca ajungi la spital si el nu vine, nu te baga nimeni in seama, asa ca ar fi bine sa ai o discutie cu el sau sa iti cauti altul ca nu e de gluma
nerantula felicitari pentru 2 kg ale lui gruia

31s+ Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Eva unde vad si eu ultimele tale cumparaturi pt ca in contul comun nu sunt?

Andy galro merci la fel!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 7s!

33+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

pup toate fetele

scrisesem un ditamail mesaju',dar a explodat ceva intr-o sectie de productie....si asa ca n-am avut curent o ora.
nu mai stiu ce scrisesem...si ici nu mai pot s-o iau de la cap...ca vad ca obosesc si doar din atat.
ce sa mai zic..o sa vad cum imi e azi...si o sa merg la camera de garda ,daca e ceva.
de doctor ce s amai zic.....eu chiar nu l-am stresat f tare...am nr lui dar in 7luni juam cred ca de 3ori l-am sunat....si tot el e ala care spune...faceti analizele astea si apoi ma sunati sa le vad..si am analizele de 2saptamani si nu s-a deranjat sa-mi raspunda...sa le vada.
am rog...poate sunt io pretentioasa rau.
asta e.
incerc sa nu ma mai gandesc momentan....ca nu ma sitm f bine..adik burtoiu nu ma doare...am luat nospa...dar am ametelei...

carla,31+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ratonelu, de forta majora sa stii ca si eu am ajuns de doua ori la urgente la Medlife..e 100 ron consultatia, dar sigur te va vedea cineva daca nu ai incredere ca la stat te baga cineva in seama.
Eu nu eram insarcinata cand m-am dus..m-am dus doar asa ca in ziua de Craciun ma apucase cu voma si cu dureri de sani..si citisem pe net ca pot fi si din cauze de chist...si cum am avut un chist scos cu tot cu un ovar m-am dus in doi timpi si trei msicari (desi faceam regulat eco sa vedem ce si cum).Si mi-a facut eco, control pe masa, si totul a fost decretat ok.

Deci poti sa te duci cu incredere...daca nu ai incredere in medicul tau sau in spitalul unde esti.

30+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Neatza!!!

Vesti de la Anca: datorita contractiilor nu a intrerupt ieri tratamentul, continua pana joi! Nu i-au dat drumul acasa. Carla este ok dpdv biometric. Saluta pe toata lumea.

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 53 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Ratonelue asa sunt si eu, daca ma simt un pic mai bine, nici ca vreau sa mai aud de dr, dar nu prea e bine, ca mai avem putin acum si orice simptom conteaza, eu tin pumnii sa fie totul ok
Sa vedeti, astia de la redoute ma bombardeaza cu mailuri cu coduri de reduceri, am deja 3, am incercat s anu mai intru pe site ca astept inca 2 comenzi dar.....cu 3 coduri de reduceri...., oare le poate folosi altcineva?
Si dr mea pleaca in august, asa ca ne vedem tocmai la 36s , nici inainte sa plece nu ne mai vedem, e sigura ca totul e ok, dar eu imi fac o programare la altul la CMU la 34s just in case(sa nu ma spuneti)

31s+ Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Buna dimineata, m am trezit si io cu Inisa, doo puturoase
Vad ca deja am inceput cu plangerile trim 3
Eu tot am stomacul in pioneze cu greata, mi e frica sa ies. Iau in continuare Nux Vomica.


ratonelu, sa nu imi spui ca esti la servici

nushule si tu in clubul gretoaselor?:). Doctorita mea mi a dat voie metoclopramid dar iau numai in cazuri extreme juma. Poti sa iei Nux Vomica ca e homeopat.

nerantula felictirai pt bebele sanatos

moni este foarte bine ca te a indrumat doctorul tau catre alt doctor, asta arata ca e grijuliu

musette super tot ce ai luat pt bebelica, caruciorul arata impecabil





Laureta bb2 - 32+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui musettepink

Eva unde vad si eu ultimele tale cumparaturi pt ca in contul comun nu sunt?




Musette, eu pe contul comun am putine poze, asa ca sa ma vedeti. Toate pozele mele de pe webshots si filmuletele sunt in contul meu personal pe care il gasesti la semnatura!

M-au sunat de la babycomfort, cica vin azi cu salteaua de cocos si cu aparatoarea impermeabila pe care le-am comandat! Ii astept!
Sper sa nu ma fi sunat si sa nu vina! Mi s-au parut seriosi la telefon, la fel ca chicbébé, mai ales ca de-abia am facut comanda, si cica fac "graficul de livrari pentru azi"! :)))) Sa vedem...

Ratonelu, nu are rost sa mai spun si eu sa mergi la doctor! Nu face si tu ca tot romanu' care merge la medic doar pe ultima suta de metri, cand nu se mai poate, o problema e mai bine sa fie prevenita decat vindecata! Faci cum crezi!

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 53 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Musette,

sa le stapanesti sanatoasa si tu si bebe. E foarte frumos caruciorul si pare foarte practic.
Deci si tu treci pe zugraveala...asa e si la mine..si toate stau in cutii neasamblate.

30+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Tzitziri, nici eu nu sunt adepta controalelor in spitale si din cauza asta nu m-am dus la dr. Ion Ionut sa ma vada la Giulesti. Intre timp mi-am gasit o dr. foarte draguta, de care sunt multumita si cu care o sa nasc.Cat priveste maternitatea, din ce-mi amintesc eu de acum cativa ani cand am fost sa vizitez o prietena care tocmai nascuse, saloanele pt. mamici sunt destul de nasoale, insa sectia de nou nascuti e ok. Daca crezi ca te ajuta iti pot da informatii noi cat de curand, pt. ca o alta prietena tre' sa nasca prin cezariana saptamana viitoare. Oricum, cel mai sigur si bine e sa vezi cu ochii tai si sa apreciezi. La fel voi face si eu, desi am primit pareri incurajatoare de la Eva, care a vizitat deja spitalul Polizu.
Nerantula, felicitari pt. bb Gruia grasunel si bine ai revenit din concediu!

Andreea
30+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput