Mamici norocoase de sept-oct 2008 (106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Eva, multumim de vesti!

Tinem pumnii sa fie foarte bine in continuare pentru Anca si Carla si sa le spui, te rog, cand mai vorbesti, ca suntem cu tot sufletul alaturi de ele!

31+ AMR 60 zile!!

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

andreutac, sunt interesata daca ai detalii de la prietena ta. Eu nu am vizitat maternitatea si nici nu stiu cum/daca se poate..ca asa sa te faca turul spitalului cine sa il faca?Doctorul?
De Polizu am tot citit si eu ca e renovat de curand si ca are rezerve frumoase si practice si tot confortul..asa ca ai facut o alegere buna!Dintre cele doua care eu cred ca sunt cele mai bune:Polizu si Giulesti.

30+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

quote:
citat din mesajul lui tzitziri

andreutac, sunt interesata daca ai detalii de la prietena ta. Eu nu am vizitat maternitatea si nici nu stiu cum/daca se poate..ca asa sa te faca turul spitalului cine sa il faca?Doctorul?
De Polizu am tot citit si eu ca e renovat de curand si ca are rezerve frumoase si practice si tot confortul..asa ca ai facut o alegere buna!Dintre cele doua care eu cred ca sunt cele mai bune:Polizu si Giulesti.

30+
bebe David



Tinem legatura si cu siguranta iti voi putea spune cate ceva despre cum stau lucrurile la maternitatea Giulesti
Cat priveste turul spitalului, cred ca ar trebuie sa vb cu medicul tau si poate te insoteste el sau poate iti recomanda o asistenta ... zi si eu.

Andreea
30+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata si de la noi!!!Azi ne-am trezit mai devreme dupa ce aseara nu ne-am simtit prea bine: arsuri si ceva dureri de burtica!Se incalzeste din nou pe aici deci ne pregatim din nou de marile transpiratii si dusuri din juma in juma de ora!
Am citit si din urma cate ceva:
Ratonelusi eu zic ca celelalte fete sa te duci la camera de garda sa vezi ce e daca se mai repeta si sa nu te panichezi (ati vazut cine zice asta panicoasa sefa, eu mama tuturor paranoielor din lume, eu care am in cap doar faptul ca eu nu voi fi in stare niciodata sa nasc, etc)sa fie bine!Iar inlegatura cu dr ce sa zic se pare ca la odiseea asta multi dr ne ofera dezamagiri, dupa ce am cotizat 8 luni ne cam lasa cu fundul in balta!
Eva multumim de vestile bune despre Anca1Ma bucur tare mult pentru ea si Carla!
Claudinna intr-adevar noi suntem din primul detasament.A ramas atat de putin.Tu faci cezariana?Ai fixat data?
Boose pare ca tu ai AMR cel mai mic asta daca nu ti-o luam vreo una din noi inainte.Atat de multe operatii ai facut tu?
Monibine ai venit in club!Se pare ca august e perioada preferata de ginecologi pentru concediu...si uite asa ramanem noi fara medici!

Diana
34+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Multumesc fetelor pentru incurajari pt eco.
Am fost ieri si este totul ok. Lichid este in grafic...a scazut, bebe este ok are 2544G...
Placenta are grad de maturare 2 iar colul este lung si inchis ... asa ca il facem fecioara sigur(la ultimul control m-a intrebat dr daca il vreau fecioara sau leu ... voi face cezariana la recomandarea dr datorita faptului ca sufar de astm).

Nici nu pot sa va spun ce fericita eram ieri...

Freshsana ..imi pare bine ca esti ok...ai grija de tine si de bebe.

Ratonelu eu zic sa te duci oricum la medic la camera de garda sa vezi ce s-a intamplat...nu e chiar cea mai normala situatie..si mai bine sa stii sigur ca e totul ok decat sa stai cu stres...nu ai ce sa pierzi daca mergi si verifici.

Astazi am intrat in a 35-a saptamana...AMR 35zile conform calculului initial. Maine merg la control sa vedem cand fixam cezariana....si va spun atunci ce AMR vom avea.
Voi naste la Giulesti cu Dr Cristescu...am vazut ca se inetersau fetele despre maternitate. In saloane este ok...exista AC in fiecare salon ceea ce ma bucura avand in vedere ca probabail va fi f cald cand voi ajunge eu acolo... a fost renovat de curand dar sunt aceleasi noptiere de fier albe pe care le vedem in toate spitalele ... foarte deprimante...insa este curat si ok. Toaletele (spaima mea) sunt curatate des...dar depinde ce colocatare ai...ca oricat de des s-ar spala toaleta daca nu sunt oameni cu bun simt...tot degeaba.
Au rezerve...eu una voi incerca sa imi rezerv una...mai ales ca va fi cezariana programata si va anunt dupa cum a fost.

Intreba cineva daca il simtim pe bebe jos..eu il simt foarte jos si foarte clar...cateodata chiar mi se pare ca bate la usa...ca sa zic asa dar este ok...e normal odata ce se fixeaza pe pozitie...

Pe voi va dor tendoanele inghinal? ... eu zici ca am febra musculara in fiecare dimineata...

Multa sanatate si curaj...

Tre' sa recunosc ca nu prea stau bine la productia de morcovi...cred ca inca nu am realizat ce se intampla inca.
POate maine dupa ce o sa aflu exact data...


35+
Matei Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

helloooo fetele....am fost in sfarsit la analize...maine iau rezultatul...si eu ma gandeam ca o sa ma plictisesc acasa dar vad ca nu am timp....mi-am revenit cu somnul in sesnul ca dorm mai mult si apoi bantui prin oras...merg la gimnastica...la masaj.....colegele de la serv ma tot cheama la ele asa ca mai merg si acolo si stau cate 1 ora-doua....deci trece timpul.....mi-e putin groazxa pt ca tre sa ma apuc de curatenie...mai precis de spalat perdele si draperii desi le-am spalat cu cca 2 luni in urma dar inca mai am pisica si sunt pline de par...offff...ma doare sufletul cand stiu ca tre s-o dau si parca si ea simte si doarme langa mine noaptea si ma linge pe maini...inca nu i-am gasit stapana pt ca nu vreau pe oricine...vreau la apt nu la casa..etc...ma rog sa gasesc pe cineva potrivit...nu radeti de mine!!!

POZE...POZULICI

33+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

inca ceva....ma lamureste si pe mine cineva cum este cu acel salariu mediu pe unitate???se face cerere pentru el dupa nastere????cum se procedeaza???

multam'!

POZE...POZULICI

33+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Eva, multumim de vestile despre Anca . Ne e dor de ea.

Dya, ce sa-i faci, ma asteptam , avand in vedere ca nasc in septembrie teoretic. AU si ei concedii. Mie mi-a placut al meu ca este totusi grijului.

AlexaM, tu si cu Boo veti fi deschizatoare de drumuri. Asta in cazul in care nu ne va face nimeni vreo surpriza. SI sa speram ca nu ne face.

Era sa uit, freshanana, ai fost partenera mea de discutii toata noaptea , multumesc



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
33+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 6+ SAPTAMANI

AMR 46 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Monica si AlexaM, felicitari pt. bebelusii maricei si cumintei!!!
Cand va aud cu AMR-urile astea de 22, 35 zile ma cuprind niste emotii de mama, mama. Cand au inceput nasterile in odiseea de iulie-august am trait alaturi de mamicile respective. Ma gandesc cum va fi cand se vor anunta boboceii nostri!!!

Andreea
30+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Sa vezi atunci andreuta . Cred ca voi plange la fiecare nastere , de bucurie evident si de emotie pentru ca am trait impreuna cele 9 luni... brr, mai e atat de putin...



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
33+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 6+ SAPTAMANI

AMR 46 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput