Mamici norocoase de sept-oct 2008(105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui alexa si mami
eva, ma bucur ca ne dai numai vesti bune de la anca. cind vine acasa?




Maine intrerupe tratamentul-perfuzii- dar vrea sa mai stea, asa zicea.Ii e teama sa revina acasa pt ca are in continuare contractii si nu stie cum vor evolua acasa. La spital ea si Carla sunt monitorizate, ii asculta mereu inimioara, e "placerea ei", spune.



32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 55 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Bitzaam sa incerc varianta cu sarea ca mooor cand il vad.Ma bucur ca nu se poate intampla nimic cu bb.
Alinanu e racit si nu a avut decat un scaun mai moale si atat,am inceput sa-i dau ampicilina la indicatia dr.Pe mine febra e chestia care ma sperie cel mai tare si asa cum zici stau noaptea si-l pazesc.

32+bbelina
AMR 8 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui andy.p

Plus ca mi-a iesit un herpes de toata frumusetea.Acuma am inteles ca cel bucal nu e periculos in sarcina.Voi ce stiti?



Nicio legatura cu sarcina sau nasterea, nu le afecteaza.
Tot tratament babesc, stiu ca daca pui pe herpes (bucal) scrum de la o tigara se usuca mai repede! Nu e incercat de mine sa zic sigur ca e bun dar stiu de la persoane care au des asa ceva!
PS: sa nu cumva sa pui pasta de dinti ca mai rau il hraneste, am citit asta clar, zisa de medici! Tot vad indivizi cu pasta de dinti pe la gura... nu, nu nu!

LE: multa sanatate lui Andy!!!


32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 55 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

andy hop si eu cu un sfat. mie la herpes cel mai bn imi face pasta de dinti mentolata (usuca herpesul). pun pasta de dinti, cd se intareste spal cu apa si pun din nou pasta pana cd se usuca bubitza si nu mai doare

eva multumim pt vestile bune de la ancutza. transmite-i pupici de la noi si urari de bine. daca ea crede ca e mai bn in spital pt carla e bn sa ramana. multa sanatate anca si carla !!!

34+

AMR 39 zile !!!

puiutz
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Am mai dat si eu doua comenzi . Una la babycomfort, am comandat pana la urma saltelutza de cocos Kokoskern 120x60 cm; este cred cea mai buna optiune pentru bebe Luca. Cea Verbund 120x60 cm mi se pare subtire si e fix pt copii cu greutate mica. Si am luat si o protectie impermeabila saltea!
A doua comanda, bineinteles la chicbébé: biberoane, salteluta/ perna aceea cu doua rulouri pentru regurgitare de la Chicco, (sper sa imi foloseasca!!!), nu stiu cate bodyuri si pantalonasi cu botosi dar de data aceasta nr1, o lenjerie si alte nimicuri trebuincioase gen perie spalat biberon, etc. Eu zic ca atunci cand imi vine si salteaua pt patutz eu am cam tot ce imi trebuie, ma pot ocupa apoi numai de stickere si autoadezive pentru decorarea camerei!
Orcum, am ajuns la parerea ca, in afara de mobila, este mult mai bine sa imi aleg ce vreau pe internet. De exemplu, la saltea, aflu detalii despre fiecare si aleg in cunostinta de cauza. In magazin informatiile sunt putine si optiunile la fel. Am vazut saltele de cocos in Carrefour si Cora, pe langa faptul ca aveau culori horror si nu erau variante multe, nu explicau mai nimic, eu nu am inteles mare lucru din produs, pt cate luni, pt ce greutate, ce mai contin pe langa cocos etc. Bine ca am comandat salteaua, acum pot rasufla usurata, imi statea fix pe creier. Sper sa vina repede...Boo, incurajeaza-ma!

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 55 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

eva de ce ma faci sa cumpar de pe c h i c b e b e ???
cu ce ti-am gresit ??


34+

AMR 39 zile !!!

puiutz
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

eva, ma intereseaza si pe mine saltelutza impermeabila. ai mare dreptate, merg la magazine si intreb pe acolo, ce, cum, cind? se uita la mina ca ... la poarta noua, habar nu au detalii
editez, am vazut saltelutza de protectie, f misto. cearsafuri ai luat?

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui freshanana

eva de ce ma faci sa cumpar de pe c h i c b e b e ???



Cumpara ce iti trebuie de la ei. Raportul calitate pret e excelent, hainutzele sunt f ok. Perna aceea de la Chicco cu doua rulouri este pe babycomfort mai scumpa decat la chicbébé, de fapt toate produsele sunt mai scumpe pe alte site-uri, eu am dat un exemplu. Plus ca sunt corecti, prompti, daca ii suni iti vb frumos, eu sunt incantata ca exista!
PS: nu lucrez la ei!!!

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 55 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui alexa si mami
editez, am vazut saltelutza de protectie, f misto. cearsafuri ai luat?




Da, am luat, din acelea cu elastic pe margine, ca sunt din bumbacel si frumoase, simple.
Eu nu ma omor cu imprimeuri peste tot, adica va fi imprimata camera dar in culori si modele coerente, un melange de uni si imprimeu, cam asa, in culori in ton!
Am luat si o protectie cearsaf, daca si la asta te referi.
Iti place si tie ce au, nu?

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 55 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

quote:
citat din mesajul lui EvaF
Iti place si tie ce au, nu?

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 55 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)




as face si eu comanda, dar nefiind din buc, sunt cam in dubiu cu firmele de curierat. in aug cind o sa vin la dr, o sa trec pe la ei pe la magazin, am vazut ca e pe linga stadionul giulesti.

alexa simami

Mergi la inceput