Mamici norocoase de sept-oct 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Asa ,am revenit

Kid , asa e ai dreptate tutu recomanda f greu clexane.Pe scurt,bebe e f bine, are 1,230g e mai mare cu 1 sapt si jumatate, adica a luata un pic inainte.Nu am risc de avort sau alte alea.
NU se stie exact cauza,sau mai bine precis ca fiind cauza..se presupune ca sarcina e fixata in asa fel incat apasa nervii stanga dreapta a vaselor sanguine,creand o presiune mult mai mare, de aici inceputul de varice la un picior, si tot de aici risc de tromboflebita,deci clexane imi subtiaza sangele ca evite riscul asta.

Freshannna
..de plecat plec iarasi in excursii..ca nu am interdictii..plec in septembrie in grecia..poate nasc pe acolo

Asta e viata...nu suntem masini, si fiecare sarcina e diferita si chimia alta..sper sa fiu ok eu cu tratamentul .

Si bomboana de pe tort saptamana trecuta am fost atacata pe strada, langa masina mea, de o cioara si mi-a furat geanta din mana, noroc ca nu mi/a tras si vreuna...dar m-am speriat rau si acum am senzatia ca sunt urmarita, in fine.Culmea ca veneam de pe la doctori, aveam si o gramada de bani, acte, BI,permis carduri etc si dosarul cu toate analize facute in sarcina, ecografiile etc in geanta...acum nu m/ai am nimik.
Incerc s a vad ce mai recuperez de la laboratoarele unde le/am facut..dar slabe sanse...plus ca a doua zi mi-a murit si hardul de laptop unde aveam pozele etc..l/am dat la recuperat..cica o nenorocire nu vine singura..cam asa e.

Plus ca mama mea, m-a parasit ,probleme de n felul si discutii la fel...as aca am ramas singura cate 3-4zile pe saptamana cu fetele si caut cu disperare o bona interna ..sau sa vina dimineata si sa plece cand dorm ele dupa-amiaza si sa vina seara iar...aici la breaza astia nu muncesc frate...traiesc din ajutoare de tot felul..m-au innebunit.
Daca au\ziti de careva care vrea sa fie bona sa ma anuntati.

Eu sunt f optimista , desi imi e f greu acum..nu neaparat cu fetele ,pt ca sunt obisnuita si ele deja sunt ok ,adica fac multe lucruri singurele...,imi e greu cand vad ca din propria familie sunt puse orgoliile mai presus de un ajutor firesc acordat nepoatelor in primul rand..asta e ..banuiesc ca la nimeni nu e perfect...

Ce sa va mai zic...m-am descarcat si eu un pic..sper sa fie bine atat.


*** AniS ** 27+ ***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

'neatza burticutze

anca si bitza ma bucur ca bbii sunt ok si lungi/grasuni . pe amandoua si sper ca totul sa fie okpana la sf sarcinii.

anis m-ai intristat cu vestile tale. eu cred ca de acum va incepe iar sa iasa soarele pe strada ta. dupa atata greu va veni si vremea frumoasa (figurat vbind). doamne ajuta sa se rezolve toate pblemele pe care le ai.

andy nu am apucat sa fac poze ca ba nu sunt spalata pe cap, ba nu e sotul acasa. o sa fac...

garga la ce ora ai eco ? ai vaz ca am pus de aseara galerie

fetelor o intrebare : verisoara mea e insarcinata in 4,5 luni. si inca de la inceputul sarcinii are pbleme cu trombocitele ca sunt f putine. dr i-a spus ca exista risc sa moara ea sau bb la nastere. oare exista ceva tratament sau dr ce ar putea sa o ajute ? aici in cta slabe sperante. a fost si la bv la un mare dr hematolog, dar nu i-a dat nimik. si a trecut pe ceaiuri si produse naturiste, fara niciun rezultat.

o zi buna



33+

AMR 44 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata!

Va servesc cu cafea? Suc? Ceiutz?

Ma bucur tare pentru Anca, cu siguanta va fi totul bine si va avea o fetita voinicoasa si sanatoasa. Imi pare tare rau ca s-a chinuit atat, dar pana la urma totul va fi dat uitarii cand o va avea pe Carla (care inseamna cea puternica) in brate.

Bitza, felicitari pentru bebe grasutz! Ce avans aveti voi! Sa ai grija de tine, mai ales la tensiune, si la fel si tu Claudinna. Ce burti mari, azi dim. a plouat si am decis sa iau pantofi sport si ju sandale, in consecinta imi pun sosete. A trebuit sa imi rog stul sa ma ajute cu cea stanga ca nu ajungeam deloc acolo! Uf si abia am intrat in 7 luni...

Nausica, felicitari pentru semnatura!

Gargaritzo te asteptam cu vesti de la eco :)

CD ma bucur ca sunteti bine.

Musette ce-ti mai face burtica?

Anis, pe de alta parte, poarta-ti de grija mami, ai grija si cu excursiile. La ce spui tu ca ai, mersul pe jos ar trebui sa iti ajute, nu? Nu stiu pe nimeni in Breaza, e cam departe de ai mei :) dar daca veniti in Bucuresti o sa intreb si eu in stanga-dreapta de bone. Ce spui tu de traiul din ajutoare e loc comun in multe localitati mici de la noi.

Fresh, multa sanatate rudei tale, sa o ajute DD pe ea si pe copilasul ei. In Bucuresti s-a gandit sa vina? E tare trist sa afli de copii bolnavi, mamici care se chinuie... Sper sa fie totul bine.

28+ fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ma bucur mult pentru Anca....multumim Eva pentru vestile excelente!

Bitza, sunteti maricei...felicitari si sa o tineti tot asa

Urmeaza zile de racoare cel putin in Bucuresti...spre maxima mea fericire

29+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata si de la noi!
claudinna ,bitza felicitari ptr vestile bune pe care le-ati primit si bb sanatosi si mariceiAveti grija cu tensiunea,mie cardiologul mi-a spus ca necesita tratament doar daca depaseste 140
anis fii optimista si gandeste-te ca e doar o perioada mai grea in care lucrurile nu merg cum ar trebui..dar va trece si atunci totul va reveni la normal
fresh imi pare rau ptr verisoara ta,poate ar trebui sa mearga in Bucuresti..sper sa fie bine pana la urma si ptr ea si ptr bb.
300

31+bbelina
AMR 9 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna dimineata burtici! M-ati surprins cu urarile voastre, va multumesc din inima si va doresc si voua si bebelusilor vostri aceleasi lucruri frumoase!

A fost frumos ieri, ziua a debutat la 7 dimineata cu un porumbel care a intrat pe fereastra si dormitoar si a iesit pe cea din sufragerie.

Am fost ieri la birou, ca de obicei, iar seara am iesit cu toata trupa la un restaurant cu specific spaniol.

Picioarele au fost singurele care m-au deranjat, ca, deh, duminica am coborat la Sinaia de la cota 1400 pana jos... prin padure (n-a fost ideea mea)

N-am apucat sa citesc tot, am citit pa sarite dar tin sa o felicit pe Anca si pe Carla pentru vestile foarte bune pe care le-au transmis.

30+ cu Anna Sofia

Bebelina se face mare
Poze cu gagalicea mea
Anna Sofia la 20 sapt.
Burtica


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata si de la noi si va invitam la prune,

claudina,anca,ma bucur pentru vestile bune.
bitza,.....moamaaaa ce bebel grasunel ai....sa fie sanatos!
300,
anis....trist,intr-adevar,dar sa speram ca vins i vremuri mai bune....e f urata partea asta cu orgoliile...

pup

carla,30+ putoiu sasha
cirese si pepene...pepene si cirese....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

ratonelu inca mai papi pepene si cirese, cirese si pepene ? :-)
eu am revenit la visine si lapte si am adaugat caise :-)

33+

AMR 44 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Eu numai pepene cu pepene

31+bbelina
AMR 9 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata!!!!!!!
Un pup mare pt 300,Bitza si Gargaritza care s-au gandit la mine!!!!!!!![pupDin pacate nu ma simt deloc ok,am asa dureri de burtica si junghiuri si stau numai in pat ca daca ma dau jos sa fac ceva ma doare rau asa daca stau cumintica imi trec.Nici de gatit nu am putut asa ca ieri sotul dragul de el a facut ciorba si puyi la cuptor,eu ii strigam din dormitor ce sa puna si cum sa puna,ne-a pufnit si rasul dar a iesit buna mancarea i-am zis sa repete ca are talent.
Ma scuzati ca nu va raspund la toate dar imi e tare greu sa stau pe scaun.

Bitza
felicitari pt pui asa grasun!!!!!!!!!!!!!!Care e secretul de e asa dolofan???????

Gargaritza
bafta la eco!!!!!!!!!!!!!!!!

300
tu esti ok da?

Kristin nu a pucat sa vad lucrusoarele o sa le vad cand ma simt mai bine dar vroiam sa te intreb pana la urma voi cu ce vopsea vopsiti????Sa-mi spui te rog cum se cheama poate gasesc si eu din aia.Merci


Ma bucur ca Anca e ok!!!!!

Va pup si fug inapoi in pat!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 8s!

32+LUCA

Mergi la inceput