Mamici norocoase de sept-oct 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

eva multumim de super vestile de la anca!!!
anis, te asteptam sa ne povestesti:( imi pare rau pt probleme. sunt sigura ca o sa treci cu bine peste ele.
kristin, f frumoase lucrusoarele sa le foloseasca sanatos bb!

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

eva multumim de vestile bune!!!!! D-ne cat ma bucur ca este totul bine cu Carla si Anca. DD are si va avea grija de ele si in continuare!!!

30+Andrei
AMR 10 saptamani si ne intalnim cu BB !!!
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Ma bucur tare mult pt Anca si fetele care au fost la eco si sunt bine.
Doamne ajuta sa fie un capitol plin de vesti bune!

28+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici
Burtica bebe 2
Poze camera copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

ma bucur pentru anca si carla ca sint bine.

mi-am luat si eu analizele (hemoleucograma si glicemia) si sint bune, iar dozarea de anticorpi anti-A a iesit negativa, deci probabil Nedelcu are grupa 0, ca si mine.

cum e cu contul ala comun de poze? imi spune si mie cineva?
multzam, va pup.

Nausica26+ si bebe Nedelcu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eva obiectiv vorbind cam pe la 4 luni de la nastere cand mi-a scazut si burta destul de tare. Subiectiv niciodata. Am savurat prea din plin si din toata inima momentele cand misca ceva acolo la mine in burta. Eu sunt destul de egoista de felul meu si dupa ce am nascut am avut un sentiment ciudat ca trebuie sa impart cu restul lumii bucuria mea cea mai mare.

Miruna 32+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salutare si de la mine!
tarziu, ca de obocei in ultimul timp
anis, te asteptam sa ne povestesti. sper sa iti fie bine!
ma bucur mult ca e bine Carla! e o fetita luptatoare
Gargaritza, bine ai revenit:)
Eva, am vazut fotbalistul:) activ tare!

va multumesc tuturor pt urari! a iesit f bine ieri. bineinteles ca m-am implicat, ca daca te bazezi pe altii...dar mi-a fost bine, usoare dureri de spate si atat.
de azi sunt si eu in prenatal si daca nu ar fi caldura asta infernala, ar fi chiar bine
burtica a crescut destul de mult, ma misch din ce in ce mai greu si obosesc destul de repede la mers. de fapt, mai degraba mi se intareste burtica...in seara asta am facut cam 2 km, dar de mers ff incet si mi s-a intarit burtica o data sau de doua ori, insa abia asteptams a ajung acasa si am ajusn epuizata. cred ca amn cam exagerat, dar de maine seara sper sa-mi conving sotul sa mergem in parc. macar acolo ai o banca sa te mai asezi...



fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

33+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

JOY, LA MULTI AAAANI!!! sa fii sanatoasa si tu si bebe si sa ai parte numai de bucurii!!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

33+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare tuturor!
Am fost la dr si mi-a gasit o tensiune f mare,pana la sfarsitul consultatiei a mai scazut, dar maine merg la spital sa ma monitorizeze.Sper sa nu raman peste noapte; dr zicea ca pune o asistenta sa-mi ia TA la 4 ore sa vedem.Eu pun TA mare pe baza caldurii si a emotiilor pt ca dupa ce am ajuns acasa la racoare si am stat 5 min in pat deja aveam otensiune mica nici n-a trebuit sa iau pastila ce mi-a dat-o in caz ca am 14/9.Oricum, eu simt ca totul e bine, dar merg maine sa ma conving.
Lucas apare de 35sapt4zile, cand eu stiu ca am 33sapt5zile.E sanatos si vioi, pozitie craniana, LA in cant normala, placenta gr 2-3 de maturare!!
Pupici tuturor!

33+LUCAS
AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Aaa, uitasem!!Puiutzul meu are aproape 2700g!!Voinicutzul meu!!
Felicitari Anca!!Ma bucur din suflet pt vestile extraordinare!!
CD felicitari si tie!!
Anis, sper sa fie totul bine cu bebe si cu mamica!

33+LUCAS
AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

bitza, felicitari pt bebelache!!!
si mie mi-a gasit tensiunea mare, 13/9 am avut la gineco si cand am mers la cardiolog era 13/8...mi-a dat niste pastilute, pe care nu am de gand sa le iau ca ce scrie in prospect...m-am ingrozit
oricum, cardiologul mi-a zis ca e la limita tensiunea, nu e chiar de ingrijorat, insa poate da complicatii la nastere...de asta ma si gandesc serios la cezariana...

regim fara sare scrie pe mine, ferita de caldura, odihna cat mai multa...

sa ma tii la curent! sanatate maxima!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

33+ Florin Razvan

Mergi la inceput