Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 69

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

Neata fetele!! Ieri am trecut pe la Tutu la cabinet impreuna cu o cunostinta si mare mi-a fost mirarea ca a intrat doar cu 10 min peste programare, in jur de 16.50, mai mult am impresia ca a inceput sa acorde mai mult timp la consultatii.
Referitor la utrogestan...offff de doua luni jumatate zi de zi, suport aceste neplaceri, stiu ca il poti lua si pe cale orala, insa nu are un efect atat de puternic ca si cand l-ai lua pe cale vaginala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Ubi, cred ca i-o fi dat cineva lui Tutu ce am dezbatut pe forum acum vreo 3 capitole. Sper sa fie in regula pentru noi si sa nu mai fie nebunia generala care era la cabinet! Ma bucura sa aud asemenea vesti!

Tu ce mai faci? Cand te intalnesti cu bebe din nou? Utrogestanul se absoarbe mai bine pe cale vaginala, daca il inghitim o parte din el se metabolizeaza in ficat si deci se pierde.

Pupik,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Buna fetitze dragi
Ubi...pupam burtika
Magda... nu prea mai zic nimic, am foarte mult de munca si nu mai reusesc sa scriu, seara fac smotru, sunt in curatenie
De azi incep sa-mi introduc si eu utrogestan ,cu tamponele zilnice ma rezolv .
Felix...bun ceiutzul
Georgi, Lali, Aerlilian...tuturor multi poopici

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

"Dumnezeu te iubeste! Ca sa ti-o dovedeasca El a facut toate frumusetile si placerile naturii ca tu sa te bucuri de ele. Fii multumit cu ceea ce ai. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

neatza dragele mele,

am sa mai fac totusi si azi o incercare, poate o sa fiu mai norocoasa.

parca georgia, scrisese intr-una din capitolele anterioare in ce perioada se poate face histero. O sa imi fac un calcul cam pe cand trebuie sa imi vina urmatorul ciclu, ca sa stiu cum sa fac programarea astfel incat sa nu fiu la cliclu ca sa poata sa-mi faca amandoua operatiile. Sper sa il prind si in toane bune, ca daca o sa ma duc neprogramata sa nu se enerveze. O sa va povestesc oricum ce si cum mai e pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

fetelor, de Dr Matei stiti pana cand este in concediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

Felix, abia pe 30 il vad pe bebe. Daca ar fi dupa mine m-as duce ca la monitorizari, din 2 in 2 zile.
Pupici la fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lali , io stiu ca in perioada 8-14 a cm ...dar cel mai bine vorbeste cu dr t ... cand il rogi sa te programeze la laparo , ii spui si de histero , si ii zici tu , ca el nu-ti atrage atentia , daca conteaza ziua de cm .... nu uita , caci io in spital i-am zis sa-mi faca si histero , si mi-a zis ok , iar io l-am intrebat daca conteaza ziua si mi-a zis da ... la fel mi-a zis si ioana , mana lui dreapta ... so .. sfat , vorbeste cu dr t neaparat ...

dr matei ar cam trebui sa fi venit la munca de ieri ..din stiinta mea ...asa mi s-a spus sa revin de pe data de 20.07...so ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Georgia ,e posibil sa te fi vazut in aceasta dimineata pe la 8.30 in statie la metrou la P-#355;a Victoriei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

liliana, nu micuta , ca ma duse barbate-miu cu masinica , mare doamna je ...dar daca asa subtil ne inviti la o intalneala io cuplez imediat ...caci vaz io ca se ramane gravi dupa intalneala .... ia uitati-va la pozele din albumul alexiei28, toate sunt gravi ... sau ma rog aproape toate ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

georgia, mercic de info. o sa insist la tutu sa ma programeze intr-una din acele zile.

chiar acum sun la IDS sa-mi programez sotul la o noua experienta, dar evident ca nici aici nu am mare noroc. Ca de obicei, nu se grabeste nimeni sa raspunda. va trebui sa mai insist.

Mergi la inceput