Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 69

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

o sa mai incerc georgia, da astept sa se faca ora 4. sper ca de data asta sa imi si raspunda cineva. Nu ma las io cu una cu doua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Va multumesc din nou pt urari dragele mele,sa ne dea Dumneyeu cadoul dorit fiecareia dintre noi!!!
Fetelor,ma scoate din minti utrogestanul asta...Il bag seara si a doua yi pe la prany simt cum mi se scurge...si sunt flescaita in permanenta.Sunt nevoita sa port yilnic tampon.Si voi patiti la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

aerlilian..draga mea .. flescaita eram si io ..cred ca toate eram ...asa ca io am facut un lucru extrem de rau ... dupa prima luna nu l-am mai pus ..caci ma deraja starea ceea .. stii tu care ..de baltoaca , asta asa intr-o exprimare academica, plus ca mie mi-a si intarzia ciclu ..si m-am extaziat ca o inginera in calduri , ca sunt gravi ....asa ca ...



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Fetele, va dau eu solutia : tampoane zilnice si servetele umede in gentutza. Si veti fi proaspete ca o zi de primavara.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

magdita, cu tampoanele zilnice ... hai ca sunt de acord ..deci e o discutie lunga si lata cat sunt de sanatoase (au intrat in vizor cele de la cm , care au acel gel)..dar cu servetele umede io nu sunt prietena deloc ... ma irit de la ele , si folosesc de-alea pt copii , daca nu pun apa in "miscare" degeaba ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

aerlilian, la fel am patit si eu. Toata ziua aveam tampoane zilnice cu mine deoarece altfel nu se putea. Si eu m-am gandit ca a doua luna sa nu mai folosesc ca e asa de nasoala senzatia sa simti cum curge din tine.

fetelor, azi iar am sunat la ramonica. odata pe la 4 jumate si acum si tot nu-mi raspunde nimeni. m-am enervat ingrozitor, drept pentru care nici nu mai sun si ma duc direct miercuri. o sa ajung oricum pe la sfarsitul programului (sa nu cumva sa incurc vreo programare in caz ca se tine cont de ele) si ce o fi o fi, ca deja m-am saturat sa tot stau cu telefonul la ureche.

o seara faina sa aveti. eu o iau incet-incet spre casa, poate s-o mai fi racorit un pic pe afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Neata fete dragi,

Va astept la cafeluta, ceiut, laptic, 3in 1, laptic cu cereale si praji.

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

bon dimineeee ...ce fac tutunaresele .... care se mai monitorizeaza , care se mai testeaza , care mai ovuleaza .... si piesa de rezistenta ....cine e la program de fufu ... hai ca pe vremea asta merge a'n'taia

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata gagici,

Feli, saru'mana pentru ceiutz.
Lali, imi pare rau ca ai avut ghinion cu programarea, tare curioasa sunt sa ne povestesti maine seara cum a decurs intalnirea cu Tutu. Bafta la programarea pentru laparo + histero, eu te sfatuiesc sa insisti sa ti le faca pe amandoua, mai ales ca la ambele e vb de anestezie generala. Eu trebuie sa ma programez in toamna pentru histero, sa scap si de stresul asta. Vezi ca laparo se poate face si pe cm, dar histero nu. Si in mod normal il luna in care le-ai face ar fi bine sa va protejati, sa nu se intample minunea tocmai in luna cu pricina si sa risti sa nu fie bine. Tin pumnii.
Georgi, ce curiozitati ai tu de dimi.
Madutz, tu ce mai zici iubita?

Pup toate fetele dragi si sa aveti o zi super.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Georgia, io prestez ca sunt numa buna! O zi da o zi ba...

Fetele, referitor la "apa" de dupa utrogestan, eu nu patesc chestia asta decat dimineata, cand ma ridic din pat... In rest e ok, mai ales daca pun un tamponel zilnic...

Acu am alta problema: de la maca pe care o inghite sosul rezulta o cantitate impresionanta de lichid continator de gigegi care curge si a doua zi, lucru care nu se intampla inainte de maca...Fetele ale caror baieti au luat asa ceva, ati patit la fel? O fi de bine...

Lali, astept sa ne spui experienta de la monito, fara programare! Sa insisti ce ti-a zis Magdita!

Crisarh, omoara rusii, poate se gandesc ca nu mai apara nici pe la noi!

Magdi, ma bucur ca-i bun ceiutul. Mai e putinel si ma dau si eu pe cretisoara!

Pupacesc fetele dragutele,

Felix

Mergi la inceput