Timisoara, Impreuna! (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

salutare lume buna
deya, scurt si la obiect, sar'na de rezumat! dana, la fel!
nici nu prea stiu cu ce sa incep. de maine incep lucrul. sunt franta de obosita. nu pot sa descriu in cuvinte ce luna infernala am avut. am dormit in conditii foarte grele si efectiv m-am luptat cu morile de vant. am avut parte de medici exceptionali care si-au dat tot interesul. asistente si infirmiere la fel. si stiu ce zic, ca sunt umblata prin spitale. deci contrar asteptarilor - personal medical foarte bun!
tot chinul a fost degeaba si toate sacrificiile noastre la fel. cum am plecat asa am venit. tot efortul meu a fost in zadar si aici pun punct tuturor incercarilor mele de a mai indrepta cu ceva situatia. daca mai era ceva de indreptat. ea e la centru acum si acolo v-a ramane.
am facut sacrificii imense si mi-am riscat casa si casnicia pentru o cauza pierduta. job-ul la fel. de sanatatea mea nu mai zic nimic.
la plecare m-am rugat sa se intample o minune. si s-a intamplat.
numai printr-o minune nu mi-am pierdut din nou job-ul si nu am pierdut omul de langa mine care m-a sustinut si mi-a fost alaturi pana in panzele albe.
sunt mai fericita ca oricand ca sunt acasa, ca pot sa-mi fac din nou planuri de viitor, ca in cel mai scurt timp posibil vom demara procedurile pentru adoptie, ca voi continua controalele pe la doctori (pe unde am lasat totul in vant) sa-mi vad de sanatate si ca inca odata zic, bunul Dumnezeu m-a binecuvantat cu asa un om langa mine.
nu stiu ce as putea spune mai multe. m-am gandit de multe ori ca as putea scrie oricand un roman dar in clipa asta vreau sa uit cat mai repede tot chinul prin care am trecut si sa ma uit numai inainte, unde este viitorul si viata mea alaturi de omul pe care-l iubesc.
pentru mine subiectul acesta este inchis.

va doresc sa fiti fericite si implinite si sa aveti parte doar de bucurii din partea parintilor si familiilor voastre



pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

mariaa,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Iubitaaaa , inca o data si mereu luv iu


Aida
DISNEYLAND PARIS 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Clauditza scumpa , zi merci ca ai pierdut doar 6 ani din viata ... groaznic ca Andi este la mijloc dar atata timp cat mai sunt sperante in continuare
si asteptam vestile ...


Aida
DISNEYLAND PARIS 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

si eu va iubesc pe voi. si mai sunt norocasa ca nu am pierdut toti prietenii pe care-i aveam
katik, felicitari pentru carnet ! si iti doresc sa reusesti sa iei masinuta pe care ti-o doresti!
aidule, fara margini si fara limite luv iu! nu stiu ce ma faceam fara voi!
abia astept sa vina si ana. abia astept sa va vad pe toate si sa va pup.
mi-a fost teribil de dor de tot ce-i acasa. mi-a fost teribil de dor de viata mea si parca m-am trezit dintr-un vis urat, efectiv. parca m-am nascut a doua oara, nu stiu daca puteti sa va imaginati asa ceva.
cu toata oboseala abia astept sa merg maine la lucru. maine vine mobila comandata la plecare si avem de mutat lucrurile, de aranjat totul si apoi, numai inainte!
claudia, din tot suflet ma bucur ca te-ai trezit si tu. se pare ca eram doua adormite in front pe aici. iti doresc sa renasti si tu si sa incepi o viata noua si buna si fericita pentru tine si copii tai. te imbratisez tare de tot!




pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Saluti la fetilii!

Am fost de dimineata cu Maya la Muscoi,a consultat-o din nou peste tot si la un moment dat i-am dat analizele facute la UPU in urgenta....si-mi spune:"Pai si ati pimit antibiotic,nu??"
La care io am facut o fata lunga si zic NU pai cica granulocitele sunt mari si asta indica o infectie cu un microb ceva in urina,gat sau nas asa ca a spus sa luam Zinnat 4 ml la 12 ore pana il terminam.
La putem pleca fara teama dar sa continuam cu antibioticul,are voie si in apa de mancat mananca dar cand e asa cald mananca mai putin in schimb bea muuuulte lichide....oooffff cateodata cand vad ca nu-i dam de cap la boala imi vine sa-mi smulg paru' din cap.
A venit si mama la noi de la 10.30 am fost de am cumparat Zinnatul si 1 flac de Metoclopramid ca era singurul ce-mi lipsea din bagajul pentru mare,am venit acasa si i-am dat la bubulina sa pape dupa care ne-am apucat de pus la loc tot prin casa,de curatat frigiderul,aragazul si cat a dormit fii'mea am facut GALUSTE CU PRUNE tocmai ce terminaram fiecare cate 5 galustioace.
Pe mine ma doare capul de-mi crapa cred ca de la atatea ganduri si stress ce am avut 1 saptamana intreaga.....
Va pup si revin mai pe seara ca are Clau meu putina treaba la comp.

Ela sa-ti traiasca feciorul,sa creasca mare,frumos si sanatos!

Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Laura la ORL ati fost? Oricum Zinnatul este bun si in otite
Eeeeeei , acum am inteles. Nu ati fost in spital pai de ce?


Aida
DISNEYLAND PARIS 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:



azi am ajuns acasa...mi-a fost doooooooooooooor de voi...


va pupacesc pe toate si revin maine...

mihi

La multzi ani copilas de Ela...sa cresti mare, sa fi sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

quote:
citat din mesajul lui aidaciolac


Laura la ORL ati fost? Oricum Zinnatul este bun si in otite
Eeeeeei , acum am inteles. Nu ati fost in spital pai de ce?




Aida ba la spital am fost la cabinetul lui Muscoi da nu ne-a trimis nicaieri nici macar la analize.A spus sa incep cu Zinnatul si cand ne intoarcem de la mare o sa-i faca toate analizele.
Oricum cica antibioticul influenteaza analizele asa ca nu are rost sa i le mai fac acum.

Merg la nani ca mo slabit de puteri o diaree mizerabila,abia umblu prin casa.
Noapte buna!



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Multumim pentru urari, azi am implinit 5 ani, dar maine sarbatorim.
, da-le-ncolo de specialitati culinare,nu-i mai da motive sa te faca sa suferi.
Fetelor, unde e International House? Va rog daca stiti careva spuneti-mi si mie, sa nu mai pierd vremea cautand. Vreau neaparat sa-mi perfectionez engleza, stiam mai mult si am uitat-o in timp. Nu ma intereseaza diploma, doar sa stiu bine engleza.
Doris, sa stii ca ai avut dreptatea cu faza cu obraznicia si indiferenta, la mine da roade.

Mergi la inceput