***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (72)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Liviana multumesc. Multumim pentru aprecieri . Inclinatii artistice sper sa aiba, dar oricum vin din partea taticului lui ca eu...sunt antitalent la orice tine de arta.. zic numai daca imi place sau nu Il tundem cand vine iar in Bucuresti, adica peste 2 sapt ca l-am lasat la tara. Asta e problema, eu trebuie sa raman in Bucuresti si nu vreau sa intrerup alaptatul. Ma gandeam ca daca storc in fiecare zi cu mana si ma duc acolo o data la cateva zile o sa fie ok, dar azi e a doua zi si deja simt cum imi explodeaza sanii, mulsul cu mana nu ma ajuta cu nimic, iese dar putin si nu pot sa stau toata ziua sa ma mulg. Daca mai stau mult asa cred ca dau in mastita, asa ca am nevoie urgent de o pompa, si nu as fi vrut sa cumpar una numai pt 2 sapt. Tu ai reusit sa scoti bine cu pompa tip seringa? Cum functioneaza, ca nu imi dau seama din poza?

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
citat din mesajul lui lbelciug

Kid, vazut si pozele voastre. Wow, cum i-a placut baiatului plimbarea cu barca? B al meu cred ca ar fi sarit din ea, la cat e de ahtiat dupa apa.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA



Sa stii ca si eu ma gandeam la acelasi lucru, ca ar fi trebuit sa o leg pe Ana de mine in barca

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Madi, poti sa imi spui te rog ce model este pompa ta? In principiu as vrea modelul cu maneta, deoarece cu celelalte nu stiu daca reusesc sa scot.. Multumesc

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
citat din mesajul lui arcadia

Madi, poti sa imi spui te rog ce model este pompa ta? In principiu as vrea modelul cu maneta, deoarece cu celelalte nu stiu daca reusesc sa scot.. Multumesc

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain



Arcadia e cel cu para. Nu e cu maneta.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Liviana S-a zbatut si el, dar l-am tinut bine si i-am distras atentia cu niste ratuste, ca erau multe pe lac si noi le urmaream cu barca
Noi mergem azi la mare, abia astept


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Gata am si eu net ziua, adica mai bine spus am calculator.

madi noi am mers cu Magellan si a fost foarte ok.

liviana he he he, am fost la film, teatru, concerte, terase, vizite etc. Chiar am avut program in fiecare seara.

Vreau sa va spun ca mi-am pus sterilet acu vreo 2 sapt. Doare ca dracu la montare si cateva zile burta ca la ciclu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Kay, o sa fie bine pana la urma, ai sa vezi, desi e greu incearca sa nu te gandesti, sunt convinsa ca D-zeu o sa va ajute!
Arcadia am vazut poze de Calinut, are niste ochi superbi, iar acum le frunzaresc pe ale lui Kid. Kid, distractie placuta la mare!

Eu nu stiu ce are Livia ca de o saptamana nu mananca nimic, banuiesc un afurisit de canin ca e gingia umflata rau si tine manuta acolo, dar de 7 zile mananca doar 90 ml de lapte la 4-5 ore. Ea care era o grasuta a slabit asa mult, nu vrea nimic nimic in rest. E mult mai slaba decat aici. Cred ca e deshidratata, am facut testul cu pielea ca de batran, am incercat cu niste saruri de hidratare de la humana dar nu prea le ia si mai are si un fel de diaree...Urla si noaptea imi pare asa rau de ea...

Chiquitita, mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Arcadia, pompa e usor de folosit. Pur si simplu o cuplezi la san si tragi de seringa avand in grija sa nu intre aer. Dupa putin exercitiu, te obisnuiesti cu ea.
Mica, ce frumos e filmuletul evolutia fetei intr-un an! Uimitor cat de repede cresc si se trasnforma, asa-i? Bravo voua ca v-ati distrat. Cand planuiesti sa incepi munca?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Mica multumesc.

Chiqui imi pare rau ca Livia nu se simte bine. Poate ar fi totusi mai bine sa o vada si un doctor..sa nu aiba ceva la burtica.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

chiqui sanatate pentru Liviuta. Vezi sa nu aiba rosu in gat.

liviana pentru Maya a fost minunat la parintii mei la casa. Era toata ziua e afara, am luat o piscinuta pentru ea si se mai si balacea + nisip cu galetusa si diverse forme. Tre sa ii monteze tata si leaganul. De serviciu nu stiu, cred ca la 2 ani ma intorc. Nu am cu cine sa o las si vrem si noi sa mai plecam acum daca tot o mai pot duce pe Maya la mama cate o saptamana.

Mergi la inceput