***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (72)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

eu una am impresia ca a inceput sa ma depaseasca situatia. cu toate problemele Soniei, colac peste pupaza si cu tata... ori e PMS-ul, ori incep sa capitulez. imi simt capu ca un butoi... gol. paca sunt de umplutura p`aici, ca nu ma mai adun odata. nimic nu-mi merge bine, nimic nu-mi iese... si-acum parca ma vad cu "bill" de 100.000 $.... scoate camasa pe unde-oi nimerii. pe bune, ma depaseste !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Neata!
Am o rugaminte urgenta!
Am nevoie de o pompa de san pentru 2 saptamani, preferabil din aceea manuala cu maneta, sau eventual electrica. Are cineva si nu mai foloseste? As vrea sa o cumpar/imprumut. Ce rau imi pare ca la noi nu se gasesc de inchiriat, cum e in Germania, scria Didialex la un moment dat...

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Kay, draga mea, din cate am inteles cei de la Boston ti-au scris ca se poate face operatia de corectare a inimii cu 4 camere, in loc de 2 camere cum era posibil in Germania.. Mie mi se pare o veste grozava! De ce iti faci tu probleme cu banii, asta e cel mai putin important lucru! Vom initia o noua actiune de strangere de fonduri! Sunt sigura ca cu banii se va rezolva intr-un fel sau altul, important este sa reuseasca operatia Soniutei. Pupam inimioara, cum zice Pepsi!

(apropo, Pepsi, mi-e dor de tine )

scuze ca nu am mai raspuns nimanui, nu am citit inca din urma, ma duc acum.

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

KAY totul va fi bine ai sa vezi!Dumnezeo o iubeste mult pe SONIUTA si sunt sigura ca va avea grija de ea

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele am si io ]o mare rugaminte:imi poate da si mie cineva nr. de telefon de la clinica privata unde o gasesc pe DR. PALICANI?Va rog frumos:il aveam de la o fata de la An@ dar l-am sters din greseala

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele am si io ]o mare rugaminte:imi poate da si mie cineva nr. de telefon de la clinica privata unde o gasesc pe DR. PALICARI?Va rog frumos:il aveam de la o fata (de la An@,CRED) dar l-am sters din greseala

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele am si io o mare rugaminte:imi poate da si mie cineva nr. de telefon de la clinica privata unde o gasesc pe DR. PALICARI?Va rog frumos:il aveam de la o fata (de la An@,CRED) dar l-am sters din greseala

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Sambata l-am demotzat si noi pe Calin. A ales de pe tava un aparat foto, un telefon si o carte (Profetul lui Khalil Gibran ) dupa ce a luat cartea s-a razgandit, a pus-o la loc si a luat un inel care a apartinut lui Kempes de la Cargo Eu raman totusi la carte...deci baietelul meu o sa fie fotograf bun, intelectual si comunicativ la bani nici nu s-a uitat.. am cautat un instrument muzical de jucarie sa il punem pe tava, dar nu am gasit.
Am pus cateva poze aici
http://picasaweb.google.com/danne2/Motz

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumesc pt raspunsurile legate de CFR. N-am mai fost nevoie sa apelez la transportul cu trenul pt ca pana la urma colega mea a reusit sa-si rezolve problemele si deci sa ne insoteasca la BR (are si ea parintii acolo). Am fost cu masina mea, eu am condus evident. Pe drum colega m-a ajutat f mult, copiii solicita ba apa, ba mancare, sau pur si simplu atentie, mai ales Matei care pune o gramada de intrebari si turuie din gurita non-stop.
La BR a fost f bine, copiii s-u simtit bine la gradina, am cules si mancat pe saturate caise. Le-am cam dat programul de somn peste cap caci erau incantati de toti si toate ce vedeau. O sa pun si poze sa vedeti.
Didi, ma bucur ca esti ok.
Mica, pe unde te-ai plimbat cat timp Maya a stat la la Pitesti? Asa-i ca ti-a prins bine o pauza doar pt tine si sot?
Doxinu, vreau si eu pe PM info despre cazare la Bran. F frumoase pozele, se vede ca v-ati simtit bine. Ah, si Bogdanel e innebunit sa urce/coboare scarile, motiv de stres pt mine, evident.
arcadia, am eu o pompa Chicco tip seringa de dat. Am folosit-o de max 5 ori. Daca o vrei, vb pe PM.
Am vazut si pozele de la motzul lui Calin. Mei, da' ce baiat frumos si mare ai tu acolo. Nu-l mai vazusem de mult. Cat despre obiectele alese, e clar ca va avea inclinatii artistice, ca si parintii lui. Il tunzi mai mult de atat?
Kid, vazut si pozele voastre. Wow, cum i-a placut baiatului plimbarea cu barca? B al meu cred ca ar fi sarit din ea, la cat e de ahtiat dupa apa.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Kay sunt sigura ca nu vei capitula! Tu esti o mama puternica si Doamne-Doamne o sa te ajute sa treci pentru toate obstacolele pentru Sonia! Nu te mai gandi acum la bani (desi stiu ca e foarte greu) Eu sunt convinsa ca lucrurile se vor aranja asa cum trebuie. Uite un de la noi!

Am vazut poze cu puiuti plimbareti si motati/nemotati de Ioana, Kid si Arcadia.

Arcadia parca mai am si eu o pompa de la Chicco, pe care am folosit-o doar de vreo 2 ori. Daca o vrei, o caut si ti-o dau. Eu stau pe langa IOR.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput