Mamici norocoase de sept-oct 2008 (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Deci m-am hotarat. Imi fac si eu cont pe Laredoute. AM tras cu dintii, m-am abtinut, am lesinat vazand pe aici una alta da gata, nu mai pot sa ma abtin



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 57 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

July, hai ca ne-am tot luat cu baza scaunelului si am uitat esentialul: te suna cei de la firma de curier cu ceva timp rezonabil inainte sa vina?Sau suan cand sunt la usa?

28+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

eva si fershana, pup fetili.

daca mai are cineva rabdarea necesara sa-mi spuna si mie pe scurt pasii unei comenzi pe laredoute..... raman indatorata vesnic

Eu, iepurica 25+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Iepurica, vezi poate te mai lamuresti de aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124106



28+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

monica gata te-am corupt. mult succes

iepurila intri intai pe site www.laredoute.fr. ai cont ? daca nu in stanga sus scrie 1ere visite si te invita sa faci un cont aici
https://www.laredoute.fr/Account/CreateProspectAccount.aspx
datele pe care le introduci sunt fara puncte fara virgule fara nimik pt ca altfel nu accepta
si dupa ce te inregistrezi incepi comenzile (alegi homme, femme, bebe, garcon, fille etc)
si sus in dreapta vei vedea cosul tau ( mon panier)
cd ai hotarat tu ca e gata comanda te duci si vezi cosul si alegi sa dai comanda (sa validezi cosul) , dai next pana ajungi la plata cu card bancar unde cere nrul cardului, data expirarii si cifrele de control de pe spate
si tot validezi comanda (vreo 2 pasi) si apoi primesti de la ei mesaj de cfirmare
sper ca ai inteles ceva daca nu mai intreaba
vezi si linkul de mai sus (nuj cine la trimis ) acolo ai mai multe date

33+

AMR 48 zile !!!

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anna&year=2008&month=9&day=4&babycount=1" target="_blank">puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

eva si freshana, pup fetili.

Acu, daca are cineva rabdare cu mine sa imi dea pe scurt pasii unei comenzi pe laredoute.... raman indatorata vesnic

Eu, iepurica 25+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

gagici !!!!!!

m-am intors de la mare de miercuri seara, dar ieri am avut o mare lene in mine, asa ca abia azi reusesc sa va scriu. La mare am prins vreme naspa, doar o zi din 3 am prins vreme de plaja si leneveala sub umbrela....asta este, mai dam o fuga prin august si gata.

azi am fost la eco pentru reevaluarea cardiaca si totul este bine la inimioara lui bebe Mi-a luat si sange pentru niste analize, m-a intepat de 2 ori din pacate, mi-a zis ca sunt stresata si nu mai iese sange din vena si pana la urma mi-a luat dintr-o vena de la mana de unde se pune perfuzia si a fost naspa ca doare destul de rau acolo. Dar am scapat si de data asta.

as vrea sa-mi faca si mie cineva un mic rezumat, sa-mi spuna ca toate fetele sunt bine si au venit cu vesti bune de la eco.

anca ce ai facut la eco ? stiu ca urma sa ai marti parca o noua eco...sper sa-mi dai vesti bune despre tine si micuta Carla

moni ce faci draga mea ? mai mergi la servici sau ai terminat cu el ?

va pup pe toate si va doresc un week-end minunat !!!

maryb 24+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

maryb partea cu rezumatul e f complicata
eu stiu cd am lipsit 5 zile am mai stat 2 sa citesc tot din urma si apoi am ajuns la zi
eu pe scurt stiu ca maj fetelor sunt ok, la eco avem bbi grasunei.




33+

AMR 48 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Fetelor, uitati ce lucrusoare are fi-miu!lucrusoare Luca

Inceputul e mai greu!!! Am spart gheatza si am cumparat primele hainutze!!! Eu deocamdata sunt super multumita de chic bébé!

30+ LUCA

VINE LUCA !!!!

AMR 64 ZILE!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Andreea_and, caruciorul este superb.Nu stiu firma, dar cred ca este si de calitate,Cel putin asa arata.Dar cum spunea si Eva, daca te gandesti sa mai faci un bebe pe viitor poate ar trebui sa alegi o culoare mai neutra, sa poti folosi caruciorul si in cazul unui eventual baietel.Portocaliul, verdele,galbenul mi se par culori potrivite.
Andreea_ada, in legatura cu patutul, noi am ales tot de lemn.Mi se par mult mai stabile si mai reziztente in timp(se poate folosi si pe viitor la un nou ).Celelate sunt bune pentru calatorii.
Asteptam vesti bune de la fetele care merg azi la ecograf!Sa auzim numai de bine!
Fetele care vb de salate...eram nehotarata ce voi gati pentru deseara, si o salata or fi numai buna...multumesc de idee!

AdrianaSM 28+ Estera Iarina

http://community.webshots.com/album/564152856xZtBmU

Mergi la inceput