05.06…07…08 sau “Povestea Iasminutei”

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Am ras, apoi am plans.. emotionant.. si,m-am regasit cumva in cuvintele tale..
Domnul sa va ocroteasca minunea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:


Mi-au dat lacrimile cand am citit povestea voastra frumoasa. Am retrait si eu emotia din spatele cuvintelor 'sex probabil feminin' si momentele de intimitate cu bebe din burtica, zilele cand trebuia sa vina si pregatirile pentru marea intalnire, primul pupic dat bebelusului si mirosul lui care mi-a patruns in suflet.
Sunteti doua frumoase cu o poveste minunata!


Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Doar ce am citit povestea voastra
Iubirea voastra a fost premiata cu o printesa frumoasa si sanatoasa!!!
Aveti o familie foarte frumoasa, sa traiti si sa fiti fericiti impreuna

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Am reintrat pe subiectul nostru (al Iasminei si al meu) si am avut surpriza sa constat ca este in continuare citit!

Multumesc Stefania si voi aveti o printesa superba!

La fel multumesc si neliaCris , violeta29 , Gabriela 82 , ruxi , Ioanatugs !

Multumim inca o data ca ati impartasit cu noi povestea Iasminutzei!



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GiaDavid spune:

Minunata povestea! E o legatura stransa intre tine si comoara Iasminutza! Tot asa e si intre mine si David!

Multa sanatate si fericire!

ps: Lorelei_19, te puuuuuuuuuuuuuuuup dulce de tot! ptiuuuuu, ce de ani sunt de cand nu am mai vorbit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Comoara noastra a implinit 1 anisor!

Imi pare rau ca nu am apucat sa scriu mesajul acesta chiar in ziua respectiva! A fost o zi plina, plina...dar tot la cateva minute cand ma uitam la ea si realizam ca are deja 1 anisor...mi se umpleau ochii de lacrimi si sufletul de bucurie, mandrie si recunostinta pentru comoara ce ne-a fost daruita!

Iasmina este un copil extrem de bun. E cuvantul care o descrie cel mai bine. Rade la toata lumea, se alinta in bratele cui o iubeste, e serioasa cand trebuie, e ghidusa cand trebuie Iubeste oamenii, in general. Iubeste oamenii care o iubesc, in special!

Ne uimeste zi de zi cu inteligenta ei inocenta. E un copil grabit in toate...face, gandeste, intelege lucruri foarte multe in raport cu varsta ei. Dar si daca nu ar fi fost asa, tot era copilul nostru perfect!...ca orice copil pentru parintii lui.

Te iubim comoara mica din tot sufletul! Iti multumim ca existi si ca ne-ai daruit cel mai frumos si magic an din viata noastra!
Iti dorim atat de multe...dar toate cuvintele din lume nu sunt capabile sa exprime ce gandim!
Sanatate, veselie in gand si fapta, intelepciune, noroc, iubire muuulta - sa dai si sa primesti in schimb...iti dorim tot BINELE din lume si mai mult!

Semnat,
mami, tati si toti cei care te iubesc!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Sunt pe faza!

Pupam pe Iasmina frumoasa,carliontzata si desteapta ca parintii ei !!!

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Inais sa fiti fericiti si sa va bucure mereu!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Iasmi - sa cresti mare, sa fii sanatoasa,sa fii iubita, sa-ti bucuri incontinuare parinti la fel de mult ca si pana acum!
Esti o dulceatza de fata, isteata foc si uite, ce echipa frumoasa ai facut tu cu mami . Mi-a placut la nebunie povestea voastra , m-am emotionat, am zambit si am "asteptat" plansul Iasminei!
Ma bucur ca ai reusit sa nasti natural, asa cum ti-ai si dorit de altfel si ca iata - ce pui minunat a venit sa va cunoasca, sa va bucure!
Sa fiti sanatosi, fericiti impreuna!
Abia asteptam fratiorul ce va avea grija de surioara


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ti-am citit si eu povestea nasterii Iasminutei si m-ai tinut in "tensiune" fragment cu fragment.... foarte frumos ai povestit, foarte frumoase clipele premergatoare nasterii efective.... si nasterea in sine si vraja despre care spuneai! cum se face ca atunci cand citesc cate o poveste a nasterii ma regasesc si eu pe alocuri in anumite trairi? in anumite faze? intr-adevar sunt momente unice, super frumoase si cu oricata durere ar fi ele insotite, ne amintim cu atata placere de ele..... bravo! sa aveti parte de o Iasminuta frumoasa, desteapta si mai ales sanatoasa! iar visul sa nu se incheie niciodata!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput