Mamici norocoase de sept-oct 2008 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

eu as vrea sa iau un leagan/bouncer la care spatarul sa se poate aseza si in pozitie orizontala astfel incat bebe sa poata dormi bine in el, adica sa nu stea ghemuit cum sta in scoica....oare ma gandesc bine? ce pareri aveti?

29+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Sa fie un capitol plin de vesti bune

Boo felicitari pt grasunel 2 kg si cezariana pe 22 aug primul bobocel de la odiseea noastra

July de carutul tau, e tare frumos, sa il stapaniti sanatosi

AdrianaSM bun venit la noi, sa scrii repede 10 mesaje si te vom vedea in timp real, sarcina usoara si bb sanatos

Ma bag la prajituri si vb mai tarziu

28+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Nusha ce te-am ghicit. Glumet tare Davidutzul tau, eu n-am problema asta cu bebelina, de dormit nu pot dormi din orice alta cauza, ea mititica ma mai atentioneaza asa delicat, nu m-am trezit niciodata din somn din cauza ei.
Andy bouncerele la care m-am uitat eu se pun in pozitie orizontala, de-aia sunt si indicate pentru copii de la nastere pana mai incolo. Uite www.crazytoys.ro/jucarii/Leagane-si-Scaune-2085/Fisher-Price-91/6551/Baby-Gear-Balansoar-cu-vibratii.html" target="_blank">asta, daca dai click pe poza iti arata diferitele pozitii in care sta bebelushul. Imi place mult cel ales de Kid, cred ca voi lua si eu la fel pe verde daca dau comanda la bimbomarket. Si vroiam sa te intreb Kid, poate suna stupid, dar il pot lasa pe bebe sa doarma in el, ma gandesc la inceput cand doarme cu noi ca sa nu mai car patutul in camera? O fi sigur?

31+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Buna seara burtici!Sper sa scap si eu in curand de moderarea mesajelor si sa intru in timp real...am muuuulte intrebari, si vad ca voi sunteti foarte in tema cu tot ce este necesar pentru BB. eu sunt la primul si incerc sa prind tot ce este util si folositor!
Va pup pe toate...
O seara linistita alaturi de bebeii din burtica!

Adriana 28+

AdrianaSM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

andreea mersi si ...asa este are mai multe pozitii...sunt tare faine alea

29+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Angelynna ce prajituri?
AdrianaSM bine ai venit!
Da Andy si mie imi plac mult de tot, astept sa vad ce spun fetele daca il pot lasa mai mult timp pe bebe sa doarma in el, de luat oricum il iau dar poate scap si nu mai trebuie sa iau patut pliant sau sa-l car pe celalalt la noi in dormitor.

31+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

andreea exact la asta ma gandeam si eu cand am intrebat daca se poate fixa si pe orizontala

29+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

andreea ce bebelina finuta ai!!! bebe meu ma tine treaza de multe ori cand vreau sa dorm fie dupa-amiaza fie seara dar aseara chiar si-a intrecut limitele...da asta e indur cu placere(ca daca n-ar da m-ar apuca paranoia)

astept si eu pareri de la mamicile cu "greutate" in legatura cu problema mea, ce sa aleg bouncer/swing??care-i mai avantajos si mai util

angelyno ce prajituri???te bagi sa faci sau sa papi?? vaiii...ma duc sa mananc ceva dulce ca imi ploua in gura



26+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Kid Doamne fereste sa fac logodna cu tzacanitul ala....Am vorbit cu prietena mea si ne-a tinut slujba tatal ei care este preot la o biserica aproape de mine....

Valentina 28 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Boo felicitari mamico !!!! Ce fericire sa reusiti FIV-ul din prima !!!!

Valentina 28 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput