Mamici norocoase de sept-oct 2008 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Boo, felicitari pentru bebe cel voinic. Sa treaca cit mai usor putinele zile care au ramas. Multzam pt info mobila, ti-am cerut detalii pe PM.

Andreea_and, daca vrei sa vezi mai multe carucioare, du-te pe Bd Dacia, mergind dinspre Pta Romana spre Mosilor, dupa intersectia de la Piata Gemeni, pe dreapta, e un magazin luuung cu multe chestii pentru bebe. Eu acolo am vazut tot soiul de carucioare.

Fetelor, hai, daca tot vorbim de carucioare, spuneti-mi si mie cit de util vi se pare sa luati 3 in 1. Am vazut ca in America se poarta mai degraba asa zisele "travel system", carucioare care constau in scaun de masina tip scoica (care se prinde cu click si pe cadrul de carucior) si carucior sport, cu spate rabatabil. Mai exact, nu au landou.

Eu una sint cam rezervata in privinta landoului. Adica sa dau vreo 1000 RON doar pentru citeva luni nu mi se pare o afacere. In primele luni intentionez sa il port pe Nedelcu in sling.

Hai, va rog, spuneti-mi parerea voastra.

Nausica26+ si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Nausica eu am luat carucior 2 in 1 fara landou (vezi poze in link-ul de la semnatura)....dar are husa de iarna pentru picioare care se inchide si acopera foarte bine. Este adevarat ca in landou il poti purta pe bebe mai usor....dar la fel de bine se poate si in scoica...eu nu vreau sa-l invat in brate....asa am considerat noi ca este mai bine pentru noi...pana la urma este la alegerea fiecareia dintre noi. Mult succes in alegerea caruciorului

29+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

quote:
citat din mesajul lui Nausica

Fetelor, hai, daca tot vorbim de carucioare, spuneti-mi si mie cit de util vi se pare sa luati 3 in 1. Am vazut ca in America se poarta mai degraba asa zisele "travel system", carucioare care constau in scaun de masina tip scoica (care se prinde cu click si pe cadrul de carucior) si carucior sport, cu spate rabatabil. Mai exact, nu au landou.

Eu una sint cam rezervata in privinta landoului. Adica sa dau vreo 1000 RON doar pentru citeva luni nu mi se pare o afacere. In primele luni intentionez sa il port pe Nedelcu in sling.

Hai, va rog, spuneti-mi parerea voastra.

Nausica26+ si bebe



Si eu sunt de aceeasi parere.Sunt destul de scumpe cele 3 in 1. O sa iau unul care are scoica si varianta sport. Fara landou.Mi se par niste bani aruncati pentru ca nu folosim landoul foarte mult timp. Este foarte frumos, e adevarat, dar daca gasesc ambele variante si dif de pret e mare o sa iau scoica si sport. Daca imi place vreunul 3in 1 si e ok si la pret poate ma inmoi....Si mie imi place landoul ....dar il folosim asa de putin ca parca nu imi vine...Mai degraba ii iau altceva util cu dif de bani...

Valentina 28 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nausica, nu stiu ce este sling-ul
dar cum nastem noi in toamna...eu zic ca landoul ar fi util sa-l plimbam pe bebe toata iarna in el si sa stii ca am vazut 3 in 1 cu 1200 toate, numai landoul ar fi cam 400. Eu o sa iau unul din asta 3 in 1 daca nu primesc scoica si landoul de la nepotel (desi..are 5 luni deja....e baiat mare domne', sa lase picii in landou)

30s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

andy_galro, merci de feedback, good point cu obisnuitul in brate, vezi, de asta e bine sa te sfatuiesti.

CD27, uite www.theslingstation.com/" target="_blank">aici ce sint sling-urile, eu am luat www.theslingstation.com/mayapadded.html" target="_blank">Maya Wrap si www.theslingstation.com/moby.html" target="_blank">Moby Wrap.

Nausica26+ si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Nausica multumesc , sper sa ajung pe-acolo saptamana viitoare.

Legat de carucioare, voi la ce ii spuneti scoica, la scaunul auto? Landou daca am inteles bine e partea aceea unde bebe poate sta intins cand e foarte mic, cea cu copertina. Daca e asa eu zic ca am nevoie si de landou ca va fi destul de racoare si cum altfel scot bebe la plimbare pana la 6 luni sau cand e indicat sa folosim caruciorul sport? Scaun auto nici nu concep sa nu iau, e vorba de siguranta copilului. Acum nu stiu daca e mai ieftin sa iau intai un carucior cu landou si scaun masina si cand creste bebe sa luam carut sport, aveam impresia ca varianta 3 in 1 e mai rentabila ca le iei pe toate odata si cred ca voi avea nevoie de toate 3 elementele, dar voi mai studia problema.

31+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Merci ca m-ai luminat , dar iarna nu i-o i lui frig daca il tii asa, zic si eu....habar n-am
dar eu daca fac cezariana nu cred ca il pot tine asa

30s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

andreea_sm bine ai venit la odisee. sarcina si nastere usoara

monica tu ai luat kilotii aceia si ii folosesti direct din punga ? nu ii speli inainte ? eu am vaz ca se pot spala la 60 grade in masina. eu am pitici si dc imi iau cred ca ii voi spala inainte (doar dc nu scrie pe ei ca sunt sterili)

noapte buna fetelor


33+

AMR 49 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Raportez si eu rapid pentru ca suntem la munte si sunt pe un calculator de imprumut. Am fost marti la control, bebe are 2400 gr, este angajat (in pozitie craniana) si in rest totul este in limitele normale. Eu voi face cezariana undeva in saptamana 1-4 septembrie si mai merg pana atunci inca odata la control pe 15 august pentru o discutie finala.

Miruna 31+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Noapte buna fetelor!!! Ne auzim maine

29+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput