Mamici norocoase de sept-oct 2008 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Andreea_andesti o dragutza,am inceput sa beau apa ca o ratzusca..cred ca nu scap de antibiotice oricum.
AdrianaSM bine-ai venit,scrie repede 10-12 mesaje sa te putem vedea in timp real.Datele le treci aici DN,UM,DPN:data nasterii,ultima menstruatie si data probabila a nasterii

31+bbelina
AMR 9 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Boo, felcitari pentru bebitza de 2 kg , vad ca esti programata deja la cezariana...mie mi se face numai cand ma gandesc, luni o sa merg la dr sa discut despre asta

30s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Uite ce am facut am postat de 2 ori acelasi mesaj
Cuscra cred ca va trebui sa iei antibiotic, stiu ca ace antibiograma (cred ca asa se cheama) ca sa vezi la ce antibiotic cedeaza

30s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

boo felicitari pt voinicel. ce putin mai ai. sarcina usoara pana la capat

corrina
mai era si andreea_uk cu gemeni (parca) din cta si inca o fata. dar nu prea intra pe forum (poate nu au timp)
poate punem de o mica intalnire in cta. denisa a zis ca vine si ea. tu mai mergi la servici ?

33+

AMR 49 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Adriana, bine ai venit!

Ma tot tin sa o felicit pe Babytza pentru minunile ei! M-a impresionat povestea ta, o mamica tanara tanara si frumoasa foc! Bravo, eu nu am inteles pana la urma, preotul cel uracios v-a facut au ba slujba de logodna? Sau a facut-o pe cea de cununie? Cam ciudat om...ce ti-e si cu preotii astia!

Andreea_and, eu zic ca se merita sa iei si caruciorul de la bimbomarket. Preturile sunt mai bune decat la noi! Iar caruciorul ala Peg Perego pe care l-a luat July e chiar f frumos si practic...eventual poti merge la Chicco sau pe la Happy baby sa le vezi pe viu si apoi sa comanzi pe net.
Da, bouncer-ul e un must have. Eu am avut unul super simplu de la Brevi la Alexandra (nu avea vibratii, il leganam eu cu mana sau piciorul) si m-a ajutat mult de tot in perioada colicilor. Acum vreau unul mai smecher (sa scap de leganat, sa se legene singur si sa aiba jucarii mai "ochioase" deasupra bebelului)

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

quote:
citat din mesajul lui Boo

quote:
citat din mesajul lui piolica

andreea, merci pt capitol nou, sa fie plin de vesti bune!

Boo, nu stiam ca ai facut FIV. ce mamica curajoasa! felicitari!

32+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)



Pai am facut .. ce sa fac ?? daca altfel nu se putea .. Dar ma consider norocoasa ca mi-a iesit din prima si nu m-am chinuit prea mult timp.

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach




eu ma facut o inseminare si a iesit din prima, imi era asa de frica ca nu va reusi.
ma bucur pt tine ca a iesit din prima la FIV, iar in curind o s-ti vezi baietelul dragalas.

32+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Cuscra sa stii ca mi-am facut antibiograma si sunt o gramada de antibiotice la care scrie rezistent,acuma sa vedem ce zice dr.maine..am sunat-o si mi-a zis ca incercam cu Zinat ..repetam analiza si apoi mai vedem.

31+bbelina
AMR 9 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Salut tuturor! se pare ca incet-incet intru si eu in timp real!
Multumesc fetelor pentru primirea calduroasa!
Dar sa ma prezint, ca asa e frumos...
Sunt Adriana, o graviduta din Satu Mare, am 28 de sapt, si cu ajutorul lui Dumnezeu vom avea o fetita!!!!!! Numele nu este inca stabilit 100%, inca ducem lupte cu sotul...dar probabil va ramane Estera Iarina.
Datele mele pentru listuta sunt: DN 15-04-1984 UM 03-01-2008 DPN 10-10-2008.
Multa sanatate tuturor gravidutelor si multi pupici la bebici!

Adriana 28+

AdrianaSM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare burtici!!!am chiulit motivat azi am dormit aproape toata ziua(ca tot intreba andreea de mine) fii-miu azi noapte a avut glume in program pana pe la 2-3 dimineata a facut o gimnastica alerta de n-am putut sa dorm decat dupa ce s-a linistit el

babytza felicitari pt logodna!!! frumoasa tare fetita ta!

july felicitari pt achizitie misto tare caruciorul!!! si bineinteles ca m-ati starnit si pe mine sa dau o comanda pe bimbo cu un bouncer(kid) ai dreptate preturile sunt mai bune decat la noi

boo 22 august!!! ce emotii m-au luat!!! apare primul bobocel!!!

apropo votez si eu pt bobocei deci de pe 22 august ne apucam de numarat bobocii!!!!!! sper ca nu mai devreme

piolica
si eu am luat hainute pt bebe pana pe la 1 an mai ales de pe redoute dar si de pe aici, ca sa nu mai zic ca mai are si cateva capatate de la var-su

chilotii de care vb eu ii port de prin luna 4 ca nu mai suportam tanga asa ca pt mine n-o sa fie nicio pb sunt obisnuita deja(sper totusi dupa nastere sa-mi revin la normal)

ziceti ca ne dau camasi de noapte din spital?? apoi cum vine asta sa purtam din alea veki???eu imi iau de acasa doar n-o sa ma oblige sa ma imbrac in zdrentele lor

ma duc sa studiez mai de aproape siteul italienilor sa vad ce achizitii fac



26+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

mamicile cu experienta care e dif dintre bouncer si swing???adik diferenta o vad si eu cu okiul liber dar care e mai bun mai safe si mai atragator pt bebe??si mai folositor pt noi?



26+ DAVID

Mergi la inceput