Mamici norocoase de sept-oct 2008 (97)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata burtici!
Am revenit si noi in cele din urma de la mare. Nu ne-am saturat insa de soare, mare relaxare. Se pare ca si micutei i-a priit scurta vacanta, a fost foarte activa, a mai crescut si burtica (95cm), am mai luat si mami 1 kg (in total 5)...deci toate bune. acum ne gandim cu groaza ca de luni incepem scarbiciul pentru alte 3 saptamani.
N-am apucat sa citesc din urma tot, insa se pare ca sunt vesti bune.
Anca, un special pentru o mamica speciala si o bebelusa luptatoare. Sunt sigura ca totul va fi ok in continuare.
Alina (mami de Alexa), felicitari pt. bebe Ciprian si pt. forma ta fizica. Ma bucur ca si voi v-ati simtit bine la mare . Pacat ca a fost cam scurt, nu?
Andy p, felicitari pt. bebelina. sa nu-ti faci griji, mai mereu fetitele sunt un pic mai mici decat baieteii, dar recupereaza ele.
Eva, am vazut o burtica maaaaare, maaaare, dar frumoasa. Subscriu in totalitate spuselor tale cu privire la Mamaia. Am fost si noi juma de zi pe acolo si ne-am intors cu acelasi gusta amar.
Babytza, felicitari pt. logodna. Sa fie intr-un ceas bun si sa fiti o familie mare si fericita

Andreea
28+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Neatza si de la mine :D

Is pe aci, va mai citesc, dar am fost cam ocupata. Intai incep cu fetele, apoi va povestesc.

Anca posibil sa fiu eu genul de persoana optimista pana aproape de inconstienta, dar am fost convinsa ca bebelina ta are o dezvoltare absolut normala. Prea fusese in grafic pana atunci . Despre tensiune nu stiu ce sa zic, eu de cand am intrat in concediu am avut o surpriza foarte placuta.. am tensiunea 12/6, chiar si in cabinet la doc am avut 12/6,5 de se uita doc la mine si ramasese muta. Oricum, oscilatiile de crestere ale bebelului au legatura cu oscilatiile de tensiune, cel putin se pare ca asta e motivul pentru care bebelina e putin mai in urma. Eu iti tin pumnii in continuare si saptamana viitoare sa fie bine in spital.

Boo hai cu vesti bune de la control si cu niste preturi noi de la Euroclinic, ca mi-e si frica sa ma gandesc ca maresc astia preturile Chiar arata intr-un mare fel camera lu' Alexandru, felicitari!

babytza felisitasiones pt logodna, sa fie intr-un ceas bun si la cati mai multi ani impreuna
andy.p, claudinna, alina felicitari pentru vestile bune de la eco

Vorbeati ieri de toate cele...eu vineri am dat comanda la carut , mi-au dat un tracking number si aseara a ajuns comanda in Bucuresti... acu astept sa ajunga la usa. Am mai comandat un cantar, un set de cearsafuri, un prosopel cu caciulitza si un "body warm up", un costumas care cica e bun pana pe la 2 ani, care tine de cald... oi vedea io la ce e bun si un termometru de camera cu higrometru.
Si ca vorbeati de perna aia de la chicco... eu n-am luat asa ceva, am zis ca sigur nu e cazul, insa am luat asa ceva:
http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=5257&c_id=168&cf_id=184
Tot pe site-ul asta am gasit si asa ceva
http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=3608&c_id=168&cf_id=184
Dar cum patutul pe care l-am comandat pt bebe are dimensiuni "speciale", nu am putut lua decat saltea de la ei, de nuca de cocos. Asta e....

Deci de ce n-am mai intrat... duminica frate-meu a avut accident de motor, un dobitoc cu logan a incercat sa intoarca pe linia continua, cam fara sa se asigure si a intrat in el.... si inchipuiti-va ca a incercat sa faca manevra asta de pe banda a doua... Evident ca politia romana nu se ocupa cu anuntarea rudelor, asa ca intr-un final, cu ajutorul "motoristilor" au aflat prietenii lui si m-au anuntat pe mine. Are clavicula facuta cam praf, a fost deja operat si i-au pus o brosa. La fel si genunchiul, urmeaza sa-l opereze. In spital e groaznic, marele spital floreasca tre sa alergi juma de ora dupa o asistenta sa vina sa aduca un algocalmin, asta daca nu iti spune ca n-au. Eu sunt intr-o continuua uimire, ma uit la ele cum se plimba pe culoare ca si cand ar fi in parc la promenada si nu in spital, unde sunt oameni bolnavi si cu diverse urgente.
Si in acelasi timp tre sa jonglam cu apucatul de renovare, eu incerc sa impachetez ce mai e de impachetat, in conditiile in care al meu nu e acasa mai deloc, are de munca o gramada iar pe 5 august m-a anuntat ca il obliga de la serviciu sa plece la un training vreo 10 zile... Prefer sa nu ma mai gandesc, le-om scoate cumva la capat pe toate.
Deci.. multumesc fetelor care au intrebat de mine, va pup pe toate, azi sunt pe aci

_
Our future determines our past
Fasolica de S33+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Andreuta bine ai venit acasa !!

Valentina 28 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Offff July imi pare tare rau pentru fratele tau..Insanatosire grabnica!!! Sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa nu fie nevoie sa mai stea mult in spita dupa operatie.... Asa este in spitalele dn Romania, oribil.

Te si suntem alaturi de tine daca ai nevoie de ceva.

Valentina 28 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

July eu credeam ca deja te-ai apucat de renovare si ca stai la mami tau. Multa sanatate fratelui si refacere rapida. Cat despre spital... mare treaba faci ca nasti la particular. Pe mine ma apuca groaza numai cand ma gandesc.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 58 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

July, imi pare rau pentru fratele tau. Ii urez multa sanatate si refacere cat mai rapida. Multam pentru raspuns

AMR 8 saptamani
32+Carla Alexandra
O burtica mititica



Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

'neatza burtici

boo
300
sa ne aduceti numai vesti bune de la eco /control

july imi pare rau pt ce a patit fratele tau, insanatosire grabnica

felicitari fetelor care au schimbat semnatura si la cat mai multe saptamani cu bb in burtik

o zi buna




33+

AMR 49 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

andreutacBine ai revenit las ca trec ele si saptamnaile de lucru si apoi odihna in concediu.
July imi pare rau ptr fratele tau si insanatosire grabnica

31+bbelina
AMR 9 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Neatza si de la noi!

Tinem si noi pumnii pentru Boo si 300

BOO

300

Claudinna, mie imi place fff mult variantabobocei, prefer sa zicem ca numaram boboceii decat ca s-au copt strugurasii!

Andreutac, bine ai revenit de la mare!! Ma bucur ca ai avut un concediu frumos! Acum te apuci de shopping, nu? Asa ziceai parca...

Babytza, sa fiti fericiti!!!

Pooop fetele!!!

30+ LUCA

VINE LUCA !!!!

AMR 65 ZILE!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

bitza ce faci ? busy cu amenajari ?
cum ti se pare in ro (dupa cati ani ?) ?

corrina ai pm de la mn

33+

AMR 49 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput