Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 7

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:



poze din www.flickr.com/photos/12628432@N06/sets/72157606160141325/" target="_blank">concediu (sapt. trecuta) si cu www.flickr.com/photos/12628432@N06/sets/72157604908385156/" target="_blank">burtica...

va imbratisez si va pup pe toate cu drag!

25+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara.....ca eu cam pe la ora asta reusesc sa intru....

MICHELLE ma bucur ca esti bine, ma bucur sa citesc astfel de mesaje optimiste si fericite. Eu da, sunt tare obosita. Dorm extrem de putin....asta e. Nu ma plang....e dretp ca uneori simt ca lesin de oboseala dar imi revin imendiat.

LAURA multumesc de felicitari, de asemenea si voi sa fiti sanatoase si fericite! Eu da, il protejez cu dispozitivul ala de la Chicco de tantari.

LAU o sa vezi ca minunea nu va intarzia sa apra si la tine. Poate DD are alte planuri acum. Poate mai astepti un pic si gata. Sa dea DD si Sf. Stelian sa te bucuri si tu de un copil.

CRISTINA

MAV frumoase poze si se vede frumoasa vacanta. Deja 25 s. chiar ca trece timpul. Cum te simti? Dar am omis.... ce ai in burtik?

Eu bantui pe aici.......sunt cam indispusa......bb Alessio are un hidrocel la testicol....pana merg la doctor sa vedem ce si cum......eu cu sotul inca nu am si am impresia ca nu ma doreste....nu stiu ce m-a apucat....am nevoie sa "plang" pe umarul cuiva. Sa nu ma intelegeti gresit sunt fericit am un bb superb......dar acu' ma simt cam indispusa.....probabil si oboseala...nu stiu.....






ALESSIO, comoara mea




S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

elilov bafta azi la ecografie sa vii cu vesti bune!
michelle ai ajuns la jumatatea drumului. iti tin pumnii sa facem galerie pt o nastere usoara cat mai repede.
Teo ma bucur ca inca mai intri pe la noi. ce se aude cu a doua gradinita? sper ca nu ai uitat sa pastrezi locuri si pt noi.
Flavia sanatate multa pupa-i pe dintosi si te asteptam pe aici cand ai timp.
Lau astept vesti de la imunolog. sper sa fie unu dastept si sa iti dea de cap de data asta.
danangie cred ca oboseala si hormonii sunt de vina. ma gandesc ca sotului prbabil ii este frica sa... gandindu-se ca deabia ai nascut si sa nu te raneasca. eventual stai de vorba cu el poate nu realizeaza ca tu deja simti nevoia. eu zic sa nu iti mai faci ganduri din astea ca te superi degeaba si nu e bine nici pt buburuz. sau preia tu initiativa ca sa preceapa omu ce are de facut.
Mav bine ai revenit. ceva boroboate de-ale lui Sebi nu ne mai povestesti? Deja ai burtica mare e tare frumos.
Mirela tu urmezi la galerie?
Mie mi-a venit cm-ul in cele din urma azi sunt deja z10. maine ma duc la spitaldeoarece la ultima eco s-a vazut ca ar fi vorba de o sinechie partiala si voi incerca sa o rezolv, mai ales ca eu inainte de cele 2 chiuretaje nu aveam probleme nici in a ramane insarcinata si nici avorturi menstruale nu aveam. adic sarcina trecuta macar s-a oprit la 11 saptamani nu la 5. asa ca ma gandesc ca din cauza sinechiei au aparut problemele astea la mine. nu va zic ca am un morcov... cu iepuras cu tot intrat pt maine, mai ales ca nu face anestezie generala, si deja a trecut un an si ceva de cand am sinechia asta deci banuiesc ca nu va fi tocma usor de desfacut, dar asta e sper macar daca tot ma chinuie sa si rezolve problema. va pup pe toate fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ooofff, Irina, cum naiba nu au vazut pana acum sinechia? Nu te teme, totul va merge struna si la ciclul urmator vei ramane insarcinata, fara a mai avea probleme, ai sa vezi
Dana nu siu ce inseamna problemuta de care spui, dar sper sa nu fie ceva grav. Cat despre sotz si dorintza lui, eu tzin minte ca si in timpul sarcinii iti faceai probleme de genul asta, am dreptate? Hormonii inca joaca tzontzoroiul, e clar Sigur e doar impresia ta!
Mav am vazut pozicile cu o mamica/graviduta foarte fericita, mandra si frumoasa si cu un nazdravan simpatic foc! Cum a primit Sebi vestea unui nou membru? Ce putin mai ai si tu! Poate reusim sa facem o galerie ca la carte
Tizo cel mai tare-mi place ca esti fff optimista si asta-i reteta sigura a succesului!
Cine-i urmatoarea la nastere? Mirelus?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor,
Imi este tare dor de voi,de discutiile si atmosfera care era aici mereu dar din pacate,in ultimul timp nu am putut sa fiu prea activa pe forum.In continuare am probleme cu umflatul picioarelor si cu tot statul in pat nu reusesc sa le am ca inainte.
Sambata am fost la control si totul este super bine cu bebe. Eu am colul inchis si sper sa ramana asa inca vreo 3 saptamani.La urmatorul control vom stabili si data la care vom face cezariana,se pare ca va fi intre 5 si 10 august,sa vedem!Nu imi vine sa cred ca mai e asa de putin timp!

Laura, se pare ca eu sunt urmatoarea la nastere,desi eu am DPN 15 august,voi naste un picut mai devreme din cauza ca mai am o ceza.Inaintea mea este Baby_r,acum sa vedem daca vine o fetita sau tot un baietel!
Multi pentru Thea!
Michelle abia astept sa ne spui ce ascunzi in burtica! Sarcina cat mai usoara in continuare!
Irina, bafta multa maine la medic!Imi inchipui ca iti este teama dar gandeste-te ca se rezolva o pb care te-a tinut pe loc atata timp!Iti tin pumnii!
Lau-Meli bafta multa sa ti se implineasca cat mai curand visul de a fi mamica!Asteptam vesti dintre cele mai bune!
Teo2rina,Dana,Mcrissa,Flavia,Mav,Cristina26 va pe toate!



Mirela 35w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

va pup, dragelor!noi suntem bine, se apropie mutarea, abia astept, probabil ca pana pe 1 august vom reusi sa ne mutam. sunt asa de emotionata...
Mcrissa,cum a fost ieri la doctor?
Irina, baaai, e ca in Romania, cum ma sa nu vada, ca daca nu te-au controlat si paracontrolat. offf, te cred ca ti-e frica, sper, exact cum spuneai, sa se rezolve problema...
Mirelus, abia astept momentul galeriei!Doamne, ce mult ma bucur ca iti vei indeplini si tu visul!!!
Dana,sotului meu i-a fost teama sa nu-mi faca rau dupa nastere, asa ca viata sexuala am reluat-o pe la 8 saptamani.totodata era preocupat de noua viata, era fascinat de viata in trei, era si speriat putin,era fericit, nu stiu, era mai dezorientat ca mine, dar totul a revenit la normal. acum il simt la fel de aproape de mine ca si inainte de a ramane insarcinata. cu siguranta ca totul va fi bine, inca esti si tu sub presiunea hormonilor, si eu am fost asa, esti si foarte obosita. te inteleg si sper sa fie bine totul cat de curand. multa bafta la dr cu Alessio, sper sa nu fie nimic grav.
Am pus vreo patru pozici de alaltaieri dimineata cand cupilu' dormea asa de frumos pe o saltea gonflabila cu care iesim la piscina. e un dulce.

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
Poze noi cu bebe

www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
[b]Bebe,mami si alti copii
(adik POZE)
[blue][b]CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Teo am vazut pozele cu bebe si m-am minunat cat de mult a crescut.sper sa ma ajute dom' doctor sa vina mai repede fetita.am fost aseara la el, ne-am uitat pe analize, am facut eco si cum in Z17 foliculul meu avea 15 mm, iar in Z12 avusese 11 mm, mi-a zis ca se pare ca luna asta nu e ovu.asa ca de luna care vine voi incepe o monitorizare ca la carte, cu stimulare si ecografii.a fost pus pe glume, mi-a placut tare mult si mi-a promis ca o sa raman gravi.pentru moment a reusit sa-mi redea optimismul.
Mirelus abia astept sa facem galerie.cu picioarele umflate nu prea ai ce face.si sora mea le avea asa si-ti dadea imprsia ca daca intepi cu un ac se vor sparge ca un balon.stai cumintica in pat ca mai e asa de putin
irina bafta multa azi!o sa fie floare la ureche ai sa vezi.o sa zici ca ti-ai facut griji degeaba
laura ioana ce mai face Thea?ca nu ne-ai mai povestit de ea
danangie hormonii astiatrebuie sa vorbesti neaparat cu sotul si sa-i spui ca esti ok, esti ca noua si sa treaca la atac.bafta cu alessio la doctor sa scapati usor si repede
mav, ce graviduta frumoasa.mi-au placut foarte mult pozele si mi-a placut mamica mandra de burtica ei



Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Am reusit sa fac rost de 2 fiole de pregnyl de la alinushca.m-am intalnit cu ea si am dat noroc cu bebe prin burtica.alinushca arata asa de bine si avea in ochi acea sclipire de gravidutza fericita.sper acum sa se ia gravideala si la mine.sotul a ramas uimit cat de unite suntem si ca o fata "necunoscuta" mi-a dat mie gratis medicamente.nu stie el cat de apropiate suntem noi si cum ne sustinem din toate punctele de vedere.alinushca multumesc mult de tot

Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Irinabobe-Dumnezeu sa te ajute azi sa nu ai dureri si sa decurga totul bine!mult curaj!!

15+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

http://tickers.baby-gaga.com/p/boa004pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mirelush, Doamne ajuta sa fii ok si sa ne vedem cu fetele aici pt galerie !
Irinush, tinem pumnii !

Pepsi ... cand ne mai scrii ?



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput