Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Fetele, scuze ca ma bag in discutii dar avem o urgenta cu o proaspata mamica si va rg sa o ajutati dac puteti: este o fata la pepenasii de iulie-august care a nascut dar bebe are o malformatie la inima si trebuie sa ajunga de urgenta la Tg Mures pentru operatie. Se pare ca nu mai au locuri libere pe acolo.

Aveti cumva cunostinta de vreun medic pe acolo care o poate ajuta ?

Haideti sa ne unim fortele sa o ajutam pe aceasta mamica in incercarile grele prin care trece !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

OOOOFFFF DOAMNE CE CHINURI PE COPILASUL ALA...NU SUNT DE ACOLO ..PACAT..DA MA ROG LA DUMNEZEU PENTRU SANATATEA LUI , SI PARINTILOR SA LE DEA FORTA SA LUPTE CU BOALA....DUMNEZEU SA-L AJUTE IN CONTINUARE SA SE FACA MARE SI SANATOS!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

SFAT PENTRU VOI FETELE CARE NU MAI PUTETI MANCA ORICE....A APARUT AZI REV PRACTIC IN BUCATARIE SI ARE MULTE SALATE. O SA LE INCERC SI EU.. INCA NU AM GRETURI SI NICI POFTE..DECI MANANC CE AM IN FRIGIDER..:-)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna tutror!

Eu am fost aseara la prima eco, sunt 6+ si doctorul mi-a spus ca se vede doar sacul gestational pentru ca sarcina e inca prea mica pentru a se vedea embrionul. Merg din nou saptamana viitoare. Se vede si "corpul galben" la mine, pe ovarul drept.

Simptome...ei bine le am pe toate: ameteli cand ma ridic brusc, stari de greata mai ales cand ma spal pe dinti, unde altadata imi razuiam bine limbuta acum abia daca mai suport sa ma spal pana la maselutele de minte, oboseala din plin.....Dar oboseala o pun si pe seama racelii, care nu imi da pace de doua saptamani incoace....

Voi face si analiza ASLO, ca sa se vada daca am dezvoltat vreun streptococ....sper ca nu, mie mi-a frica si de o posibila infectie urinara...ma cam ustura cand merg la baie....

Numai bine tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madymar spune:

dragul de el puiut,jasmine nici eu nu cunosc pe cineva la tg M,multa sanatate sa-i dea Dumnezeu

Ce de-a fete merg astazi la doctor! va asteptam cu vesti bune si facem galerie

simina ai grija cu tigarile ca dam bataita la fata,vezi ca toata lumea e cu gura pe tine.
din pacate prajitura siminei nu-mi face nici o pofta ca altfel o si faceam cum ajungeam acasa ca e f usoara, adrianaF pomenea de o salata
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

salut fetele!
mi-ar placea sa stau putin putin cu voi dar ma simt cam rau.am reusit sa pap putina ciorba si acum astept sa vina sotul cu lubenita
asteptam vestile bune de la fetele care au fost la medic

Maria 7+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Va salut si va felicit pe toate pentru sambureii care au rasarit in adancul pantecelor voastre. Sa va dea Dumnezeu sarcini usoare si bebei sanatosi.
Sunt foarte emotionata cand va citesc postarile...pt. ca am si eu o cumnatica draga care este si ea in 6 saptamani de sarcina...poate o conving sa vi se alature.

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

jasmine30 abia mi-a venit acum 2 zile ...dupa 27 de zile
dupa claculatorul de aici http://sanatate.org/teste/ovulatie.php as fi la ovulatie pe 29 iulie, intervalul de fertilitate 24iulie-29 iulie
sper sper ca va fi bine de data asta



Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Uraaaaaaaaaa ne bate inimioara... in sfarsit sarcina in evolutie. Toate is ok, la locul lor, lighioana bine plasata, mi-a facut eco vaginala ca eu i-am zis ca sunt stresata ca am CM lung si anapoda si sa nu fie prea mic sa nu se vada si sa ma crizez. Asa ca s-a conformat omul si mi-a aratat si cum se vede inimioara mi-a dat sa si ascult numa sa tac. Pe langa analizele de sange si urina cu rezultatele carora m-am dus si erau ok mi-a mai dat toxo, rubeola si cmv-ul cred. Oricum mi-a luat tanti aia sange pe loc dar m-a chinuit rau si prevad ca mi se va invineti mana.
Revin dupa ce ma calmez ca acum as topai :)))))

Gina de data asta culme si eu am lasat-o moale cu dulciurile. Cat despre intrebarea ta cred ca ar trebui sa incerci sa te menajezi. Si in momentul in care simti ca ai obosit sa lasi totul balta si sa te odihnesti.

Jasmine din pacate nu cunosc pe nimeni la Mures. Multa sanatate la bb.

Petra tinem pumnii sa iasa bine analizele.

Maria pofta mare!

Multumim ioana. O asteptam pe cumnatica ta.

Asa ca mi-am amintit. O sa mai facem o ecografie in saptamana 11-12 inainte de a merge eu in concediu pentru ca a spus ca aia e importanta.

Va pup


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

jasmine eu sunt din Tg.Mures, dar din pacate nu cunosc pe nimeni la spital. Daca te pot ajuta cu altceva, anunta-ma.

Mergi la inceput