Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

PRAJITURICA ASTA O PREPAR DE VREO 9 ANI.....



PS: ASTA A FOST AL 16-LEA MES:-)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Nu mai vorbiti de mancare ca va pun sa imi faceti :)))
Simina cu prima ocazie execut reteta ca acum mi-ai bagat-o in creier.

Onitza te asteptam.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Tinem pumnii pentru toate fetele care merg azi la doctor.
Cu dureri, cu greturi, cu ameteli, mergem inainte !
Fiecare sarcina este unica in felul ei depinde de noi cum o abordam.

La prima sarcina am avut greturi 5 luni, fara dureri si habar n-am avut ca sunt insarcinata pana la 9 saptamani (aveam CM atat de neregulat, incat nu a fost mirare ca nu a venit la timp)

Acum s-a schimbat situatia : greturi pauza, dureri da (suportabile inca) si am stiut de la 4 saptamani ca se intampla ceva (crampe, sani umflati si durerosi, menstruatie 10-15 picaturi/zi si fiica-mea care ma tot intreba daca am un "bubuias" in burtica). Suficiente indicii, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

AALINA....SA STII CA CINE A FACUT-O A FOST TARE MULTUMIT!!! O SA FII SI TU!!....TIN SA PRECIZEZ CA LE PLACE FFF MULT COPIILOR..(ADIK SOTILOR CA SI EI TOT COPII SUNT)!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Sunteti niste dragute !!!
Ar trebui interzise postarile despre mancare pe perioada celor 40 de saptamani. O sa ajungem sa ne masuram in tone !!!
Problema esta ca mi-a facut cu ochiul reteta si ghiciti? : ma duc acasa sa o execut !!!

offf, ce ispite sunteti !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Eu azi nu cred ca apuc da maine sigur...numa ca nu e corect...cine propune retete ar trebui sa distribuie si pachetele :)))

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Mie puteti sa-mi spuneti despre ce mancaruri vreti voi... ca nu pot manca decat fructe, lapte, ciorba si, normal, castraveti si gogosari acri. De unde inainte ma innebuneam dupa ciocolata, acum sa n-o vad. Ce bine ar fi daca m-ar tine starea asta si dupa ce nasc :))

Dar multumim de reteta. Poate sotii o sa vrea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Fetelor vroiam sa va intreb ceva. Avand in vedere ca eu sunt la prima sarcina... ce lucruri nu mai am voie sa fac de acum incolo. Stiu ca nu trebuie sa ridic sau sa car greutati. Nici sa ma intind spre vreun raft mai sus. Sa nu iau medicamente decat alea pe care mi le da medicul. Dar, din activitatatile noastre casnice de zi cu zi? Eu am incercat sambata sa imi reorganizez dulapul pentru ca multe din haine nu ma vor mai incapea in urmatoarele 10-12 luni. Si am obosit atat de tare de ziceai ca am facut cine stie ce? Voi va menajati in vreun fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

simina deja imi ploua in gura Sigur fac si eu reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

simina, multumim pt reteta, o sa o incerc si eu maine, pare interesanta!

Gina, nici eu nu pprea am atractie spre dulciuri, ba din contra! Dar de ex struguri mananc la greu. De unde mie imi placeau rosiile, maslinele, acum sa nu le mai vad! Ciudate schimbari.

Eu am inceput sa renunt la urcatul caruciorului pe scari, il las in masina si e mult mai bine, asta apropo de menajari, in rest fac totul ca si inainte.

Cred ca si eu merg in seara asta la un control, asa ca sper sa fie totul bine si sa vin cu vesti bune!

pup si succes fetelor care mai merg azi la control.

http://www.flickr.com/photos/dariutzu/?saved=1

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput