Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

gina eu mai am din cand in cand dureri parca de ovare.
scrie mai repede sa ai 12 mesaje (sa scapi de moderare) si atunci tot ce scrii va aparea in timp real

Maria 7+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Gina daca te-a durut burta mai tare eu te sfatuiesc sa te duci la doctor. Nu de alta, dar nu sunt decat 2 posibilitati: fie creste uterul si incep sa te doara ligamentele, ca isi face bb loc in burtica, fie trebuie sa iei un tratament de sustinere (Duphaston si No-spa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Multumesc fetele. Pana ma obisnuiesc cu regulile de pe forum... Asa am citit si eu ca atunci cand creste uterul te mai doare. Mai ales dupa a 7-a saptamana cand bebicul creste din ce in ce mai tare... Ma duc azi la doctor, prima oara. Sper sa fie totul in regula si samburelul sa fie prins cum trebuie. Va pup, si va scriu maine dimineata sa va povestesc ce mi-a zis.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Maria, eu de cand stiu ca sunt insarcinata am dureri de ovare, mai precis ca alea premenstruale. Asta a fost diferita. Am avut-o si in saptamana a 4-a dar parca nu asa de tare. Este o durere nu ascutita, dar insistenta. Mercicutz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Mie nu-mi venea sa cred cand am facut primul test si a iesit pozitiv. Am inceput acum vreun an cu analize - o gramada - avand in vedere ca nu mai ramasesem niciodata insarcinata si ca am 35 de ani... Dar, in vacanta de anul asta din Turcia, am ramas. Cand am venit acasa deja mi-era somn seara, dar, am avut rabdare pana in ziua in care trebuia sa-mi vina CM - care n-a venit! Atunci am facut primul test, al doilea a doua zi si cel de sange dupa 3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Aalina, de mancat dimineata oricum mananc, dar imediat cum ma dau jos din pat merg la baie sa ma spal pe dinti, eu nu suport altfel, si atunci mereu imi vine greata, iar abia pe urma mananc. Oricum, bb sa fie bine! in rest, ma descurc eu si cu greturile astea.
Aseara tocmai am aflat de o verisoara care a pierdut sarcina si ar fi putut fi si ea mamica de martie-aprilie 2009, din pacate norocul nu vine tot timpul, imi pare rau pt ea, am fi putut avea bebei de-o seama.


http://www.flickr.com/photos/dariutzu/?saved=1

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Serialbastre, adriana, jasmine va asteptam. Jasmine eu pe 19 am visat ca am doi baietei si mi-am zis ca sunt insarcinata desi abia pe 28 asteptam cm. Testul mi-a iesit pozitiv cu o zi inainte.
Lorin felicitari.
Hai simina ca se poate. Bafta azi!
Gina sa ii spui medicului si de dureri. Eu pana acum numai cand sunt obosita simt cate ceva. Bafta si tie astazi.
Dariana cica e bine sa rontai ceva inainte de a cobora din pat. Eu nu ma prea agit ca pana acum starile de greata l amine sunt trecatoare si suportabile.

Multumesc fetelor de incurajari. Eu abia diseara am programarea caci e aglomerat de obicei si nu ma tin nervii sa stau 2 ore acolo sa astept sa intru. Cu cat trec orele cu atat devin mai agitata. Noroc ca am de lucru.
Pupici



7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Buna, fetelor!

Ne-am hotarat sa facem pe bebe 2 si sper sa fim impreuna pe viitor...inca nu e nimik sigur, dar eu ma bucur ca v-am gasit! UM am avut-o pe 12 iunie, deocamdata nu a venit, am facut 3 teste-toate negative, mai fac in 3 zile pe urmatorul, daca nu vin rusii.

Va urez sarcina usoara in continuare si bebei sanatosi!

PS: Am nascut prin cezariana pe Paul si sper ca pe al doilea sa il nasc natural.

Va pupic, va tin la curent! O zi excelenta!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Vai de mine cate avem azi programare la doc. Si eu am dureri , aseara m-am chinuit rau pt ca m-a durut burta ingrozitor. Dupa ce ca nu puteam sa dorm pe burta din cauza durerii de sani, a mai suferit si pt durerile astea. Da azi vb cu medicul , si-i spun si de dureri. Dupa ora 5 este la H . APROPOO...pt cele din Bucuresti: Ce parere aveti despre maternitatea Bucur??????
VA PUP PE TOATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

HAI CA MAI SCRIU UN MESAJ CA-I AL 15-LEA...:-))))
AM O RETETA PT VOI..CINE VREA S-O INCERCE CU MARE INCREDERE...ESTE UN DESERT RACOROS NUMAI BUN PT "POFTICIOASE" : 1 L LAPTE , 2PLICURI DE BUDINCA SI 2 PAC DE BISCUITI PETITE BEUR. PREPARATI BUDINCA CONFORM INSTRUCTIUNILOR DE PE PLIC ,IN TIMP CE BUDINCA E PE FOC (ATENTIE , FOCUL FFF INCET), PUNETI UN RAND DE BISCUITI INTR-UN VAS DE YENA ,APOI BUDINCA ,SI IAR BISCUITI....SI IAR BUDINCA. EU O PREPAR DIN 2 L LAPTE, 4 BUDINCI SI 4 BISCUITI PT CA AM FAMILIE MANCACIOASA. ESTE FFFF BUNA SI NU NECESITA TIMP . BISCUTII SE INMOAIE DAT BUDINCII FIERBINTI . VA PUP

PS: MAI SCRIU UN MES RPD SA TREC PRAGUL!!!

Mergi la inceput