*Gravidute curajoase de Noiembrie Decembrie (57)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Buna gravidutzelor,
Le multumesc lui Eililov3, Andreuyutza si Miky pentru felicitari.
Sunt alaturi de viitoarele gravidutze. Apropo cine mai naste la Giulesti cu dr. Moisa?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
La mine merge execrabil net-ul si ma chinui sa citesc ce ati scris ieri.
Am schimbat semnatura!!! Am ajuns la jumatatea drumului.
Revin dupa ce citesc.Daca resusesc

==========
Corina 20+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Ramo spor la treaba si ai grija cu efortul sa nu te suprasoliciti...ca bebita tre sa fie odihnit.

Monicus eu nasc la medlife cu Mendez. Sarcina usoara pana la capat si un bebe sanatos.

Babyzapi fericita 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

BraveGirl felicitari pt noua semnatura!. Saptamani cat mai frumoase si lipsite de griji pana la termen iti doresc.

Babyzapi fericita 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Buna dimineata burticute!

Sa dea D-zeu sa fie un capitol plin cu vesti bune.

Bine ca s-a rezolvat cu parola, e cel mai bine si mai sigur asa.

Babyzapi, multumim pt cafeluta.

Monicus
, felicitari pentru bebe sanatos si in grafic!

Eli, nu mai baga socri in seama ca-ti faci sange rau degeaba. Eu nu stiu cum se face dar ma inteleg foarte bine cu ei, am plans o gramada la plecare si m-am simtit la ei ca acasa, dar cred ca tot datorita distantei cum zicea Oceanborn.

Brie, sa stii ca acelasi gand m-a batut si pe mine dar pana la urma m-am gandit ca nu am face decat sa-i dam satisfactie unei persoane care nu merita nici macar atentia noastra.

Mada, prin ce stres ai trecut, ma bucur ca e ok.

Cata, un pupic special pt modelul nostru de curaj si tarie!

Criss, nu-ti face griji daca uneori misca mai putin ca sunt si ei ca si noi uneori mai activi alteori nu; al meu a stat asa cuminte la drumul inapoi incat imi faceam griji dar cum am coborat din avion m-am si trezit cu un sut.

Diana, sa-ti traiasca Nasturelul si fratiorul.

Mav, asa da soacra!

Andreyutza
, sunt convinsa ca TT e eronat mai ales ca DT a iesit bine; eu nici n-am mai facut TT, doar DT.

Dandule, m-ai dat gata cu pozele. Nu stiu de ce dar am asa o impresie ca sunteti niste nastrusnici ca si noi, numai ca voi sunteti in gashca, si mai fain!

Ramo, eu aveam 13 cu 7 acum cateva zile.

Corina, felicitari pt semnatura si pt licenta!

Amalia, Miky, serviciu usor si o zi frumoasa si voua.

Mai aveam o gramada de spus dar nu mai stiu acum, mai revin eu.

Aa, stiti cumva daca ceaiul de codite de cirese este permis in sarcina?

Va doresc o zi frumoasa!



Olivia 23+ David
Cuculetul mameiwww.flickr.com/photos/24386067@N08/" target="_blank">
Burtica
Seriozitatea e singurul refugiu al omului mediocru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Am reusit sa citesc din urma si vroiam sa raspund, dar am citit povestea domnisoarei Nasturel si acum sunt la ora de bocit. Nu mai stiu cui si ce vroiam sa raspund...

==========
Corina 20+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Abia acum am ajuns si eu la birou. Am fost la medicul de familie... ca Sebi tuseste si mi-a zis ca-l doare in piept dupa tuse... Ma rog, nu e ceva grav.
M-a consultat si pe mine: tensiunea 8 cu 6...
Mi-a dat reteta pt Elevit si Detralex (pt reglarea circulatiei- problema cu hemoroizii).
Azi e asa urat la Cta.... E cerul plumburiu, bate vantul, picura...
E vreme de stat acasa, in pat....


Olivia, habar n-am cum e cu ceaiul din codite de cirese... Sa dam o cautare... Pt ce vrei sa-l bei?

Ramo, eu am Carnetul gravidei de pe la 20s... cand mi-am schimbat dr de familie. Imi completeaza in el atat dr de fam, cat si dr OBG.
Nu stiu daca e sau nu util... oricum eu imi pastrez toate rezultatele de la analize si ecografii intr-un dosar special.

25+




Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Mav, am cautat dar nu prea am gasit nik si ma gandeam poate stie cineva.
Eu l-as bea preventiv ca sa nu mai fac infectie urinara ca mi-a ajuns o data antibiotice....si cum acum mi-am adus la plante din Ro...

Sanatate multa lui Sebi.
Trimite si aici niste picaturi de ploaie ca e o secetaaaa.



Olivia 23+ David
Cuculetul mameiwww.flickr.com/photos/24386067@N08/" target="_blank">
Burtica
Seriozitatea e singurul refugiu al omului mediocru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu sunt socata...aseara am fosrt la un gratar prin vecini si seara cand am venit(pe la 1 noaptea) mi s-a parut ca am picioarele fff groase. M-am cantarit si am avut un soc:50,1kg. Vineri de dimineata, cand am plecat la Constanta m-am cantarit si aveam 47 si putin. Am zis ca nu am cum sa pu8n aproape 3 kg in cateva zile, asa ca m-am cantarit din nou de dimineta: 50,1. Identic cu aseara. Cum e posibil sa iau atatea kg in doar 3 zile?

==========
Corina 20+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Si eu am patit-o dupa weekend in care mare lucru nu pot sa zic ca am mincat, sa ma trezesc cu 2 kg in plus...aproape 12 kg luate...dar retin la apa...abia ma duc la wc..dei cred ca e posibil daca reti apa sau nu iesi afara sa iei atit in weekend...urasc vara gravida! Prefer toamna si iarna!

Bianca Andreea
poze top
Larisa Elena23+

Mergi la inceput