Strumfi de un an (iul-aug 2007) (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Salutare, strumfarie! O tinem tot intr-un chef si-o veselie pe aici, cu atatia sarbatoriti! Felicitari strumfilor pentru primul an incheiat cu succes alaturi de mami si de tati, sper ca au invatat cu totii sa-i suporte si sa-i "joace" pe degete pe adultii astia nesuferiti!

Noi inca adunam sticle de vin sa umplem masina cu care ne carabanim la mare in august, sa luam ciuful fetei pe plaja, la balaceala. N-am mai baut chestii alcoolice de la nunta mea, cred, asa ca tre sa recuperez la greu pe 8 august.

Oana, nu degeaba se spune ca visam noaptea chestiile pe care ni le-am dorit si nu le-am avut ziua. Asa ca lasa rusinica si bea fix atatea beri cate-ti trebuie ca sa te apuce chicoteala!

xerxe, petrecerea o sa fie super reusita daca o sa mai imparti din responsabilitati. Asta nu-i nesimtire, e un fel de a le arata oamenilor ca-i vrei aproape, si la bine si la rau!

Ioana, bafta multa cu slabitul. Eu ma bag la facut galerie, daca faceti angajari in sectorul asta. Cred ca de maine ma apuc si eu de nitica gimnastica, fiindca sta carnea tare nasol pe mine si vreau sa dau bine in pozele de la mare.

mamii, ai un flacau extraordinar! Am revazut aseara pozele voastre si mi-au mers la suflet. Sigur ca ati avut cea mai faina zi alaturi de puiul vostru, chiar daca a fost departe de casa. Noi suntem aproape!

Luna, pune osul la treaba, ca asa mai arzi vreo doua calorii! Hai, ca acusi, acusi vine iar vacanta!

ioanaiub, condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

lia ma bucur ca ai reparut si ti-ai facut timp de noi(forum)Asteptam si noi cateva pozici cu domnisorica Miruna.

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Un AN de FERICIRE

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Hehe, domnisorica e acu tarancuta in toata regula. Sa fi vazut ce comic calca prin iarba din curte cand am lasat-o desculta prima oara! Ca o barza, ridica picioarele sus de tot cand pasea, nu cumva s-o atinga vreun fir de iarba. Facea ce facea si ajungea pe trotuare si cum dadea de asfalt se punea pe chiuit si tropait, ca un manz! Acuma nu mai are niciun stres, s-a obisnuit.

Pentru poze, am trimis linl pe mailul comun acum ceva vreme. Inca n-am apucat sa le incarc pe cele mai recente, cele de la 11 luni, dar o sa amn timp azi. Sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

May Mamii pai asa? Pui poze si eu sa nu le vad?
Superbe, iar de tine imi place mult cu fustite mini ca o mamica tanara si frumoasa. Bravo.

Ma duc sa mananc o inghetata precum Alex. Totusi poate nimeresc gura.

Lia Minunii.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Neata la amiaza, eu sunt gripata in toata regula dar cred ca mai am sanse de supravietuire

La Multi Ani pentru Ilinca si Ilie Theodor Andrei, multa fericire si sanatate!

Lia, dra ta e superba si seamana perfect cu tati! Pe ce meleaguri frumoase sunteti voi pe acolo?

Si gata, capul la fund, pauza s-a terminat!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

jadi insanatoshire grabnica!Eu luam inainte la raceli deastea humex dar nushu daca ai voie daca inca mai alaptezi..

luna am pretentii de la tine.Dar sa shti ca este 'curatel' intai o indesa cu degetu inauntru si fie vb intre noi mai mare mozoleala dekt lingurita de inghetata La voi nu exista inghetzata ptr bebei in inghetzatzarii( care e denumirea corecta?) ??
fenc iu

lia superba Miruna o adevarata Shtrumfitza!Cred ca seamana la egalitate si cu mami si cu tati!


mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">
Un AN de FERICIRE

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Buna dimineata pe la pranz,

in primul rand pentru Ilinca de Panda77 si Ilie Theodor Andrei de Lid - bucurii si multa multa fericire alaturi de parintii vostrii,
in al doilea rand sanatate multa jadi. recomand si eu ca si predecesoarele mele: portocale, lamaie multa ....

Luna - mi-ai facut o pofta de numa numa.. fug sa-mi iau si eu una...monzoleala placuta!!

paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Hai ca mi-am dat seama ca pot sa-i mai fac multe, dar eram prea obosita.
Sper sa mearga acum
Va pup dulce dragi prietene. M-a cuprins asa o nostalgie. Ma duc la cumparaturi pentru turta. I-am luat o rochitza insa trebuie sa avem si rezerva

http://www.youtube.com/watch?v=Kyl-ojkEGHA

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mamii la noi inghetateriile se numesc gelateria Si nu cred ca exista inghetata pentru bebelusi, cum este? adica e rece ori ba? Si nu mai alaptez de la 1 mai muncitoresc, dupa 4 luni de incercari a inteles si el ca la bibe e lapte mai mult decat din tzatze si a renuntat la ele fara sa faca mare tam-tam. Si nici pana in ziua de azi nu are nici macar un regret de unde trag concluzia ca nu va fi atat de atasat de mine sau ma va parasi la prima dra intalnita in cale. Ramane de vazut cum se va comporta cu drele .

Multumesc de urari, ma fac eu bine, ati vazut voi drac mort?

Luna, ia gura de pe inghetata e plina de calorii si carbohidrati si ingrasa enorm Adica ce fel e? Ca si mie mi-e pofta desi nu sunt fan inghetata dar de cand vad dulciurile o data pe luna, mi-e pofta de orice.

Dana, ce atatea rochite, e si datoria nasei sa o imbrace, lasa back-up-urile

Si inapoi la munca, mai am 67!



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Pana pe 25 mai sunt 10 zile, deci cca 7 pe zi, adica una pe ora dna. Deci, cate veti face pana deseara ?

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput