Leoaicele DC*(17)*-Happy birthday

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Katty , am facut o supa pt Bia cu mult morcov , ceapa, mazare si dovlecel si am fiert separat perisoare de pui. A mancat fata mea acum putin mai mult de jumate de castron de supa cu o felie de paine prajita asta da realizare fatza de zilele trecute...
Voi unde plecati acum in concediu la mare sau la munte?
Sa-ti traiasca bebele la prietena, sa creasca mare si sanatos!

Am fost la Busteni, la Gura Diham. Era arhi plin acolo de corturi si lume la gratare asa de o zi ca noi. Pur si simplu a fost o problema sa ne facem nevoile ca nu aveam unde , la corturi erau wc-uri ecologice dar se statea la coada iar noi eram cam la 1 km de ele asa ca...

Am zis ca mai repetam experienta in august, eu sunt pe 17 iar soacra pe 21 asa ca ne serbam acolo




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Catalina, noi nu suntem deloc super tari, noroc de prietenii cu care ne-am intalnit, ca ei ne-au luat asa din viteza: hai sa mergem la Sinaia sa mancam... eu am crezut ca e vre-un restaurant de care nu stiu eu si pana m-am dezmeticit, eram deja pe drum... dar ma bucur si chiar le multumesc pentru aventura..
Ma bucur ca Bia a mancat, dar fii atenta ca dovlecelul este recomandat pentru constipatie, deci nu era prea recomandat la diaree.
Cum e noul tratament? Mai face febra? Iarasi, daca imi permiti sa iti zic sa fii atenta ca atunci cand ia antibiotic, se deranjeaza flora intestinala si de aici iar poate avea diareie. Eu de obicei cand ii dau antibiotic, ii dau ceva special contra afectarii florei intestinale, de exemplu Biotics.. stiu ele la farmacie..
Am scapat linkul cu pozele de la munte.. tr sa ma intorc inapoi sa vad neaparat..

Gabi, cum se mai simte Bodo? Imi pare rau ca e bolnavior..

Daria, ce frumos e la strand! Bravo Giuliei!

Leditia, eu inca nu am mancat porumb fiert anul ista.
Eu in we am facut ciorba de perisoare si mancare de varza cu carne.
Ai grija de tine si bebic.. serviciul asta ne asteapta toata viata...

Catalina-Katty, hihi, clovnul ala nu sunt eu, seamana cu mine? E chiar o tipa de la o firma specializata. Era o domnisoara foarte foarte simpatica, avea niste ochi impresionanti, eu am vazut-o inainte de a se machia si dupa( ziua a ft la cofetaria noastra).
Dar ca tot ai crezut ca sunt eu, ii spuneam sotului ca mie imi place sa fiu cu copii, cred ca mi-ar place sa am o firma din asta sa fiu clovn...

Deci va pregatiti de nasit copii? Super! Mie mi-a placut sa fiu nasica de botez la finuta mea superba Vanda.

Eu azi am avut niste munca de teren si am inteles ca nu e de mine.. mie imi place munca la umbra, la birou.. fara plimbari..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Oho, nu imi vine sa cred ca azi eu deschid ziua: Salutare, natiune... mai avem un pic si intram in zodia Leului.. oare ce ne asteapta in aceasta perioada...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...

La Ct ploua de ier,cu mici opriri,dar ploua...fara tunete si fulgere azi noapte si azi.


Noi suntem cu antibiotic si "bazdaci" ,a facut si azi noapte febra si ma "joaca"cum vrea "pipota"lui.

Poftiti la si .

Astrele spun:



Nu mai lasa ca lucrurile marunte sa te deranjeze sau sa te supere prea mult. Daca vei lucra sub presiune s-ar putea sa descoperi ca emotional esti golit(a). Nu duce situatia la extrem incercand din rasputeri sa multumesti pe toata lumea. Poate ca nu merita si nici nu ai timpul necesar, iar acest lucru va lucra impotriva ta. Fii cinstit(a) cu tine, legat de sentimentele pe care le ai.

Altul:


Vei avea parte de o perioada frumoasa in viata sentimentala, cand complicitatea si armonia de cuplu va atinge cote maxime.
Esti pe aceeasi lungime de unda cu partenerul si va ghiciti reciproc dorintele.

Viata ta intima va fi plina de romantism in perioada aceasta si se pare ca, tocmai, de acest lucru ai nevoie. Partenerul va da dovada de multa rabdare in a-ti intelege capriciile amoroase.






Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

neatza fetelor..
Eu sunt bine,proaspat iesita de la dus si cu "chef" de munca de numa numa..mai am putin si plec.Aici,cum spunea si Gabi ploua cu intreruperi, e innorat si urat..de-ti vine sa lenevesti sau sa dormi.

Dodo,sanatate lui Bogdanel.

Lilia,foarte faina iesirea voastra.La cat mai multe..din cand in cand prinde bine o aventura de genu'

Catutza ma bucur ca Bia se simte ceva mai bine si-a papat ceva.

Daria,pe unde umblii?
Sa aveti o zi superba.

POZE
Minunica mea
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello!
Ce ne asteapta, Lilia???... Ne asteapta felicitari la greu!!! O sa fie o perioada tare frumusica! Scuze de eroare, dar chiar mi s-a parut ca esti tu! !!! Cat despre nasit, vom nasi, dar dupa ce se va naste bebicul peste 9 luni!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la mine !
Pot sa ma plang ???
Ma doare toata partea stanga , nush de la ce fras, am papat deja doo algocalmine si sper sa aiba efect ca de obicei nu folosesc boabe.
Azi merg la doc, PAP testul nu a iesit ok, infectia e tot acolo, imi vine sa ma bat :-)
Ieri mi-am dat seama ... ca mi-a scazut RCA ul si casco ... din mai ... va dati seama ??? Cat sunt de tampita ... Asa ca de dimineata m-am dus la asigurari ... tipa care se ocupa de mine, a plecat si gata, dosarele au fost aruncate cine stie unde. Am rezolvat acolo, am platit impozitul ... si mi-au mai ramas si bani ... din aia imprumutati de la taica`mio pe perioada nelimitata. Vai de capu` meu ...
In rest, azi merg la doc, maine mergem cu Giulia la un kef de pititci, iar in we mergem la tzara la ziua finului care a ajuns la venerabila varsta de 6 ani !
Noah gata, tare bine mi-a picat sa va scriu voua cat sunt de dusa cu pluta.

Ledi, iti doresc zile usoare la munca. Pe cand urmatorul ecograf ???
Aurora, tu cum te simti, cand mai ai eco sa l vezi pe Robert ?
Lilia, pozele sunt super tari , ma repet, superba mandra !
Catutza, cum se p[rezinta azi Bianca ?
Katty, deci ati gasit locatia ideala pt voi, ma bucur ! Si eu credeam ca scap anul asta asa ... dar Giulia a zis ca nu ...
Dodo, voi cum sunteti, ce face Bogdan ? Ce faceti azi ?
Ralu, pe unde esti ?!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Daria, hai ca esti plina de evenimente. Iti doresc multa multa sanatate in pr rand, ca restul se aranjeaza ele cumva.

Leditia, putere multa la munca.

Catalina stiu cum e si noi am stiut ca vom fi nasi de cand a aflat mamica ei ca e graviduta :) Am avut timp sa ne obisnuim cu ideea...

Eu abia astept perioada aia( a zodiei noastre) si tare sper sa fie plina de suprize si cadouri ca altfel o sa fiu suparici rau ( mai ales ca anul trecut am tot sarbatorit cam o luna cred: cu socri, cu prietene, cu prieteni, cu familia, etc si tot asa..)


Gabi, pupici lui Bodo sa se faca bine cat mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

buna fetele, ce mai faceti?
cum e vremea la voi? aici e tot intunecat si ploua marunt de vreo 2 ore, eu sincer m-am saturat de ploaie si vreme urata!
Dodo, imi pare rau de Bogdanel, insanatosire grabnica!
mamagiuliei, nu mai fi trista, o sa treaca toate! sa ai grija de tine! eu o sa merg marti aici in piatra la eco sa ma intalnesc cu Robertzelul meu si apoi mai am si joi programare la o clinica la Brasov!, sper ca totul sa fie bine!
Ledi salutare si tie si pupici pentru burtica!

Va pupacesc pe toate si va doresc o seara frumoasa si linistita!

Aurora 27+, mamica de viitor delfinas

http://md.lilypie.com/LID2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Iaka si io prezenta la apel.
Dodo, sanatate lui Bogdan.
Daria, iti tin pumnii sa rezolvi infectia. Am fost si io la doftor zilele trecute ca din cauza marii si a efortului din week end m-au cam durut coloana si burta asa ca am facut o verificare de rutina: fisurile sunt tot acolo, m-am linistit :). Cred ca va trebui sa ma internez la un moment dat pentru niste fizioterapie, dar nu stiu cand va fi moment datul asta.
Mai avem un pic si incepem sa ne sarbatorim, la mine nu stiu cum se face, dar in ultimii ani si finii uitara sa dea un telefon sa zica la multi ani, apai la altii ce pretentii sa mai am.
Hai va pupic

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Mergi la inceput