Puiuti de Randunici 2008!! (55)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

L-am gasit, Bubu. Si nici nu e scump...dar nu e pe stoc...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Hai ca ne-am trezit , zici ca am dormit trei zile!

Ela, iertare!!! Mie imi ramasese in memorie ca ti-a multumit Roxana pentru PM si am presupus gresit, iata, ca despre asta era vorba in el. Ce faceti voi si blondutzul? Tot la curte?

Roxana, ca sa incheiem subiectul: din cauza musculaturii fragile, la frane, atunci cand corpul se opune schimbarii starii de miscare datorita inertiei, avem tendinta de a ne duce corpurile in fata. Pe langa faptul ca risti sa ii rupi gatul, risti si o lovitura puternica in zona occipitala. Adica efectul e garantat, cum ar veni! Am vazut in poza scaunul vostru, si mie ala nu mi se pare de la 0 luni nici sa ma impusti. Adica nu se mi se pare safe de la 0 luni in soiul ala de scaun, asa vreau sa zic, stii? Mai bine tine-o mai la verticala, decat cu fata! Si gata, am terminat.

Tuchi, deci maine te asteptam cu vesti despre cat de vineti sunt ochii randunoiului ! Si fiimea are permanent suzeta atarnata de ea, da' degeaba, tot degetele sunt mai bune in final...

Ioana, ce scumpe suuuuunt!!! Eu am primit unul cand am nascut, de la matusa-mea. E sigilat, habar nu am cum arata...Ce e misto rau la cel al Somnoricii, de care ma batea si pe mine gandul sa iau, este ca ulterior se transforma in masa cu scaunel, pentru pitici. Unde poate sta el si face diverse ( papa, joaca etc...). Caut poza si exemplific!

Simo, am zis de Bran, dar ai sarit ! Nu promit nimic, pentru ca nu stiu cum evolueaza unchiul meu. Acum facem cu schimbul cate un weekend eu cu sora mea la dus bunica la Bucuresti. In functie de cum imi pica randul si cum pot fi inlocuita de ea, de cum se va simti el, vin sau nu. Deci nu ma bag la rezervare, ma descurc eu cumva atunci, stii? Ca nu vreau sa incurc pe nimeni cu situatia asta imprevizibila...

Naty, da, si eu am tinut mult ca soacra-mea sa vina aici tocmai din motivul expus de Tuchi: dorinta ca Sophie sa fie in mediul ei, ala pe care il cunoaste prea bine. Asta pentru ca e inca mica! Inteleg ca incepi incet incet sa te gandesti la intoarcere? Oricum, e confortabil sa stii ca ai pe cine te sprijini la nevoie. In plus, nu e nevoie sa fie doctor docent, important este sa aiba grija de ea si sa o iubeasca, sa stie sa se poarte cu ea, sa fie afectuoasa, etc. Fii linistita ca nu va prelua agramatismele! Cum a fost la kineto?

Nu mai stiu cui vroiam sa scriu...

A! Am vazut poze de ochioasi de Kitzy si Maria . Maria, declar oficial ca ma omori incet cu caciulile in miezul lui iulie .

Bubu, you dirty mind ! Cand vine sotul acasa, huh?!?! Asta asaaaa, ca sa pastrezi o umbra de decenta, nu ?

Pupici, ca as cam vrea sa o tai p-afara...

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Salutare! Dau de baut, analizele Theei sunt mai mult decat ok!!! Multumesc lui Dumnezeu ca am scapat si de asta!

Delphin, niste ici uriasi! M-am inscris si eu pe "bledina.com" si mi-a placut ce am gasit acolo. Ma incanta grozav meniul saptamanii. Te pup si multa bafta cu plecarea!

tuchi, merci de incurajare! Draguta ca intotdeauna!Ai gasit tigaia potrivita?

Ariel, chiar azi vorbeam in Crang cu Elena -midasnu despre vomatul la bebei si chiar spunea si ea de un tip de lapte de la Humana, conceput special sa rezolve aceasta problema a bebelusilor. Nu m-am uitat sa vad care e, dar sigur il vei gasi.

Gecko, ce razacios ai tu acolo!!!

De fapt, asa cum bine au zis multe fete, numai bebei frumosi pe crengutza asta!

Avem si noi cateva poze pe aici:

http://good-times.webshots.com/album/564109491wigMfu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Olgutz, pai sunt fata cuminteeeee!

Ioana, poate gasesti chiar la ei in magazin, daca vii in Bucuresti. Pe site-ul lor nu l-am vazut deloc...nu stiu ce sa zic...
Al meu are husa bleomarin cu patratele albe.

Ce doarme Stefan, de la 3



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Alice ! Erai datoare cu o poveste sau ma insel? Si nu imi spune ca tu esti aia care ii dai sa pape Theei, ca mor de invidie . O scumpitza! E prima oara cand vad poze de la botez, cand l-ati facut!?

Edit: parca sunt beata!!! Nu se intelege nimic din ce scriu....

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Da, bubu, o sa ma interesez...

Olgutz, sa te uiti la scaun, poate ne dai vreo idee...si un link

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Alice,m-am distrat de Thea in poza aia cand merge ca rama!Exact asa face si Sam,nu ii place pe burta si cand il pun se impinge din degetele si se urneste la drum!ce scumpi sunt
Somnorica,nu cred c ajungem pana in Stuttgart!cam departe
Ioana,zici sa-l las asa???mai,dar cred ca asa o sa-i ramana capul tesit rau de tot
Olga,ok!tinem legatura
Tuchi,maine e Ziua cea mare????ai gasit tigaia potrivita???eu zic sa incerci cu facaletu sau cu pliciu

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

olgutzika am inteles explicatia. si zoze nu mi-a dat nici un pm, eu i-am multumit doar ca mi-a raspuns pe forum.

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Simo, cand vezi ca doarme profund ia-i caputul si intoarce-i-l intr-o parte...apoi in cealalta... N-o sa stea mereu, dar cel putin incerci, daca tot ti-e frica sa nu ramana asa...

Noi ne ducem la plimbarica.
Pupici!

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

felicitari lui alice pt analizele bune ale theei! sper sa-i iasa si Amirei analizele bune, asta daca reusesc sa-i colectez pipi in pungutza si nu se ma kk in ea si pe ea.

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput