Puiuti de Randunici 2008!! (55)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Simo, cand vezi ca doarme profund ia-i caputul si intoarce-i-l intr-o parte...apoi in cealalta... N-o sa stea mereu, dar cel putin incerci, daca tot ti-e frica sa nu ramana asa...

Noi ne ducem la plimbarica.
Pupici!

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ioana, uite o poza, ca e singura mai explicita pe care am gasit-o:

http://www.amazon.com/Poppy-Plus-II-High-Chair/dp/B000S0YWWY

Roxi, Ela, inca o data, imi cer scuze ca am presupus gresit. Asa se intampla cand citesti in diagonala.. de la mine!

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Ogutza,da, sunt datoare cu o poveste si nu numai. Din invatamant am o tolba cu povesti, numai sa-mi fac timp sa mai si scriu cate ceva si sa nu fiu nici prea plina de revolta (desi fac parte din sistemul asta jegos...)ca asa nu merita povestite. Botezul l-am facut pe 5 iulie (aparatul meu foto e datat prost) dar nu am povestit de el ca au fost niste chestii care mi-au stricat ziua atunci si nu vreau sa-mi amintesc.De aia nici n-am pus poze cu mine, ca aveam o faaatzaaaaaaa.... Cea din poza sunt eu, dar silueta o datorez primelor 5 luni jumate de sarcina, marcate de o dizgravidie nasoala... Acum ma bucur insa ca n-am suferit degeaba atunci!:))))

Simo, merci! Asa e, sunt grozav de amuzanti cand muncesc ei de zor. Dupa o repriza de inot-rama, a mea gafaie de zici ca a alergat 10 km.:))

Am intrat sa zic altceva, de fapt. Legat de constipatie. Eu am descoperit un sirop in farmaciile "Dona", se cheama "Lass baby" si este pe baza numai de plante si fructe, gustos si parfumat. E si pt. reglarea tranzitului intestinal si mie mi se pare chiar bun, Thea il haleshte cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Am mai auzit si eu de Lassbaby...
Alice, deci si eu sunt verde pt poza aia cu bibe in care iti expui niste craci bestiali, daaa? Iar Thea ce sa mai zic, cred si eu ca a pupat-o popa, tare scumpa e . Norocos Vladicul, nu ca n-ar fi si el pe masura!
A fost super bine la kineto cu exceptia ultimului sfert de ora, in care Iulia a urlat de mama focului, era deja obosita. Sedinta a durat 45 de minute si...zic eu ca-si merita banii. A facut cu ea exercitii in toate modurile si pozitiile posibile: rostogoliri, flotari, mers de-a busilea, mers in genunchi, ridicat in fund, exercitii cu bratele (evident, toate indusa de terapeuta! ), tot ce se poate imagina, nici o grupa musculara nu a ramas neutilizata. Senzational mi s-a parut. Mi-a aratat cum sa o iau din pat, cum sa o tin in timpul zilei, cum sa evit sa o tin...Mai mergem joi dimineata.
Simo, termina mai cu prostiile-capul tesit. Al Iuliei ( ca dealtfel si al nora-tii Teo) e turtit invers pt ca ea dormea numai pe parti. De curand a inceput sa adoarma, chiar singura, cu capul pe spate. zau, toti bebicii au pozitii fixe pana la un moment dat, cati adulti cu cap turtit ati vazut voi??

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Olgutz, ma gandesc la intoarcere la servciu dar nu acum ci, cum i-am zis si sefului, nu mai devreme de ianuarie. Cat despre schimbatul mediului...noi oricum luam in continuare si varianta cresei, caci bone ca a lui Tuchi nu se gasesc pe toate drumurile si nu stim ce va fi. Ori la cresa chiar ca ar schimba mediul...la tanti asta n-avem decat sa ducem patutul pliant, care va folosi oricum si ca tarc si gata, are patul ei. Acasa ramane daca se poate; dar daca n-am ce face? Nu cred ca e aspectul cel mai important.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Am reusit performanta sa-l hranesc pe Sebaceu cu o mana, cu lingurita, si cu cealalta sa tin telefonul si sa dau consulturi de diabet!
Mama ei de viata!
Naty, sa vezi tu ce fortoasa o sa se faca Iulia dupa atata gimnastica!
Simonette are capul turtit! Cel putin asa zice ea!
N-a mai dat nici un semn de cand cu discutia cu capul...poate o starnesc eu!
Alice, ma bucur ca am avut dreptate!
Si eu am vomat 4 luni si n-am mancat, dar am recuperat in urmatoarele, deci nu se pune!
Misto pozele de la botez! Adik personajele! Bag de sama ca theei i se scoala parul si de la caldura!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Naty,eu am vazut pana acum 2 oameni cu capul turtit la spate,pe cuvant!
Si cand se scoala,o sa ii fac o poza sa vedeti ce cap turtit are
Ma bucur mult pt sedinta reusita de exercitii

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

La mine calc arata ca sunt 33 de grade! As iesi si eu afara, dar decat sa crap de cald...
Cum o fi in Belgia la Mimonix?
Luny cand se intoarce de la mare?

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Tuchi,vai ce m-ai distrat cu Simonetta!ai dreptate,asa zicea

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Nu-mi mai laudati bona ca din septembrie sigur o sa vrea marire de salariu si o sa-mi vina sa-mi iau campii!
Se poarta bine cu copiii, dar pretentiile financiare ma termina, desi am auzit ca se poate mult mai rau!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput