Puiuti de Randunici 2008!! (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns somnorica spune:

Olgutzika, robi iti multumeste pentru apreciere, si se mai cere o tura la tzatza, sa nu cumva sa pice din club


Robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna dragelor!
Nu m-ati dat disparuta, nu?
N-am avut timp deloc sa stau la calculator...acum intru repede ca ma preseaza iar timpul...

N-am apucat sa mai citesc nimic, mi-e dor de voi si nu stiu cand naiba o sa mai recuperez si eu
Azi n-a venit nici Lica si iar am fost titirez
Lui Vlad trebuie sa-i gatesc de regim, s-a deranjat la stomacel si imi ia o gramada de timp...acum am pe foc niste spaghete sa-i fac cu branza de vaci...of...

Sa va zic repede de Stefanut: e a patra zi de cand n-a pus gura pe tzatza lu' ma-sa , ma-sa a plans si s-a dat cu capu' de pereti ca de exemplu' , dar n-a avut ce face...m-au durut sanii ca naiba a doua zi si in noaptea aia, dar apoi gata. Mai sunt inca umflati putini, dar nu mai dor si nici n-am mai stimulat deloc. Vroiam eu sa-l intarc la toamna, dar s-a grabit si parca imi pare rau, dar asta e, nu mai plang.
El e super bine, doarme toata noaptea, d ela 10 la 5-6 dimineata, apoi pana la 9. Rade tot timpul, gangureste. De doua zile pune si el mana pe jucarele si le smotoceste putin. Inca nu se uita clar la ele sa stie ca se joaca, dar e un inceput. isi tine manutele la piept si le framanta, le baga in gura la greu si baleste. Are 6 mese pe zi la 3 ore, papa cam 120-130 la o masa, rar cand papa 160 . Vineri face 3 luni si mergem la control.

Cam atat despre noi.
Aaa, eu de azi sunt la regim, fara paine, dulciuri si prajeli. Si fac masaj anticelulitic si reflexo in talpi , am un baiat care vine acasa si ii face si sotului la spate.
Sper sa slabesc si eu ceva, o sa ma duc si la sala cand am timp.

Ma duc sa fac budincuta.
Am rufe de calcat, dar parca as mai citi si eu putin, ca tare mi-e dor de voi.

M-am intalnit cu Ariel in Carol, poate v-a zis ea, Teo e un blondanet super dragut si seamana cu tati, cred...



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

si mie mi-a adus mami meu budincutza azi

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ah, n-am mai citit de cand a pus Kya pozele de la munte, superbe, by the way La multe lunisoare Sanzianei si celorlati sarbatoriti de azi!

Naty, felcitari pt. supica! Am ramas in urma si cu noutatile, ce fata mare ai tu!

Am vazut ca si Clau s-a intors, ma bucur tare!

Nico, ce flacau scump ai tu acolo!

Stati asa sa mai citesc in capitolul asta!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

ma mai primiti?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ursuleato, sa-ti fie de bine!
Eu doar o gust



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

merci bubu.
Maria, bine ai venit!

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Hello, hello ...
Doamne ce bine e acasa! Pacat ca am doar o zi de concediu.

Simo sa sti ca la un moment dat chiar ma ratacisem. Habar nu aveam pe unde sa o iau. Noroc ca pana la urma am reusit sa parchez pe o straduta si cu harta-n mana am mai dibuit ce si cum.

Kya cred ca un GPS e tare bun dar ar fi la mine precum tichia de margaritar, ca eu nu am aer conditionat daramite GPS

Naty ba am vrut sa-ti cer ajutorul, dar erai la soacra. Si chiar daca nu ai fi fost sincer mi-ar fi fost jena sa te sun duminica dupa-amiaza ca eu nu gasesc strazile nici cu harta-n mana (cei drept harta nu corespunde cu realitatea in totalitate).
Succes la kineto!

Ariel imi pare tare rau ca ai probleme cu Teo

numeioana eu ti-am spus ce am stiut. Sunt sigura ca Tuchi ti-a dat un raspuns detaliat si foarte la obiect si ti-a spus exact ce trebuie facut. Oricum e tare complicata situatia daca nimeni nu reuseste sa mearga cu ea la medic macar cat sa i se faca niste analize, sa se evalueze situatia si sa i se dea un tratament adecvat.

Tuchi si Olga servici usor!

Clau bine ai revenit!

Kya multumim de tratatie si La multi ani Sanziana!

Delphinas tin pumnii sa rezisti.

Bubu

Offff greu merge forumul!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

ia uitati cum mananc singur

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Salut!
M-am intors de la munca, azi a fost lejer ca e seful in concediu!
M-a sunat randunoiul si nu i-am raspuns!
Ma rog, nici n-a insistat foarte tare! am sunta apoi sa vorbesc cu Ilinca si am aflat de la soacra ca era deja la Campia!
In sufletul meu ma bucur ca e sanatos, dar n-o sa-i spun!
Vad ca tot vorbiti de intoarcerea la munca!
Si eu la Ilinca nu am simtit deloc nevoia sa ma intorc la lucru, dar cand a trecut de 6 luni si aproape am terminat cu diversificarea si a inceput sa aiba un program am cedat!
Pentru ca nu m-a ajutat nimeni nici o zi, nici o ora, pentru ca de 7 luni stateam nonstop cu ea, ca mai faceam pauza doar cand o prelua randunoiul si mai fugeam un pic in oras sau la sport, am simtit ca trebuie sa plec, sa fac altceva ca sa nu o iau razna!
La momentul respectiv bani castigam mai putini daca mna intorceam, plus ca angajarea unei bone era o cheltuiala suplimentara!
Probabil ca daca as fi avut-o pe mama/soacra sa ma ajute macar un week-end pe luna, daca as fi avut femeie la curatenie, daca as fi putut sa ma duc macar o dat la un film cu sotul, nu m-as fi intors asa de repede!
Consider ca o mama echilibrata psihic e mult mai buna pentru copilu ei decat una pe marginea prapastiei!
asa ca m-am intors, la 4 eram in fiecare zi acasa, ieseam cu ea in parc pana la 8 in fiecare seara, ne jucam, ne iubeam si a fost bine!
Si am avut noroc sa gasesc si o bona buna( ma rog, am schimbat vreo 4 pana la ea!)
Acum la Seb a fost altceva...chiar vreau sa-mi termin rezidentiatul si daca n-oi avea post( foarte probabil!) din ianuarie reintru in CIC!
Anyway, fiecare face cum poate si simte, nu cred ca suntem mame mai bune sau mai rele in functie de cat stam acasa cu copiii!
Clau, bine ai revenit!
Mi-a fost dor de tine!
Naty, mama ai facut un review adevarat despre formule!
Pare misto varianta pentru Iulia, insa gandeste-te bine cum o sa fie sa nu fie la ea acasa, in patul ei, cu lucrurile ei!
Eu personal am tinut mult ca Ilinca sa stea la ea acasa! De-abia anul asta am lasat-o prima data sa doarma la bona, de nevoie!
Bafta multa la kineto!
Somnorica, mersi de invitatie, dar parca 14 grade e prea frig! Distractie placuta la mare!
Am vazut si eu grasanul, cu cucul la aer!
Mai nou ma bate gandul sa emigrez in insorita Spanie!
Ioana, cu bunica e nasol, asta e, n-ai ce-i face tu! Poate cu regim bine tinut si apa multa o sa fie mai bine!
Roxana, bravo pentru Amira! Sa stii ca eu cred ca ei manaca atat cat au nevoie, si e foarte important sa le respectam dorinta!
Pucca, vad ca si la tine e bucurie mare, bravo Bianca, ochioasa si cu rochita roz!
Ariel, pe propria piele( sau ma rog, a lui Seb!) am constatat ca Sebul voma mult mai mult cand ii dadeam san si formula, asa ca de-aia nu m-am mai luptat pentru a-mi stimula secretia lactata si l-am intarcat!
Ccris, hai ca Andreea se da pe brazda si te lasa sa te mai si odihnesti!
Nicoleta, sa nu te mai prind ca te perpelesti ca nu ai lapte si ca nu-ti creste copilu! e mare si frumos si foarte ochios!
Olgutza, bag de seama ca mica minune incepe sa iubeasca degetul cel mare ?
Spor la lucru si tie!
Kya, mersi de tratatie si sa va creasca mare si minunata Sanziana!
Delphin, ma bucur sa aflu ca esti still alive!
Kitzy, e superba Diana, cel putin cu limba scoasa! si-mi place de nu mai pot cand o vad in albastru!
Bubule, nu stiu ce sa zic de intarcare( daca se te felicit sau nu!), ti-o doresc nedureroasa si VREAU SI EU UN BARBAT BINE CARE SA FACA MASAJ ANTICELULITIC!!! Ca sa-l fac gelos pe randunoi!
underqueen, nu te da nimeni afara, dar eu vreau sa vad poze de Tudor fara caciula!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput