Puiuti de Randunici 2008!! (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cum, Olgutz,nu a primit raspunsuri? Si eu si Naty i-am explicat cum stau lucrure si cat e de periculos sa-l puna cu fata... Dar pana la urma e alegerea ei, e copilul ei e viata lui... si eu nu sunt atat de dura ca Dephin... Daca nu intelege... Fiecare face ce vrea, nu?!

Si am citit ca si Zozelina il pune tot cu fata. Sper sa ma insel...

Eu decat sa-l pun cu fata mai bine nu-l mai pun deloc si stau cu el in casa. Dar asa sunt eu... nu ma bag peste alegerea celorlalte mamici...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

La multe lunite Sanziana, sa ai o viata frumoasa ca tine!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Nu ma las, revin cu o precizare dupa ce m-am documentat:

9 luni sau 13kg, atunci se poate pune cu fatza la strada.

Sunt dura e adevarat, am vazut multe insa...sotul se ocupa cu preventia rutiera la nivel national, defect familial.

Seb se urca singur in scaun si i-si pune centura si se uita sa vada daca scaunul lui David e atasat si apoi striga ca putem pleca. Daca plecam inainte incepe sa tipe.

pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ioana, rectific: a primit raspunsuri numai de la tine si de la Naty. Nu vreau sa ii iau apararea, ca nu sunt deloc de acord cu pusul cu fata, si stiti asta, vroiam sa spun ca daca nu i-am sarit toate in cap sa NU puna scoica cu fata, probabil o fi crezut ca nu e big-deal...parca Ela i-a scris PM in favoarea pusului cu fata....

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Delphin, sa stii ca ar trebui o campanie la nivel national, pt ca in strainatate toti isi pun centurile in spate, dar noi nici in fata nu le punem... Suntem foarte indisciplinati... Dar macar cu copiii sa avem grija... Daca tot am cumparat scaunel, de ce sa nu-l folosim in mod corespunzator?!

Felicitari!!

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Delph ! Mai ai pic, rezista!!! De acord cu tine si cu diversificarea...Tinem pumnii sa vina confirmarea pentru plecarea ta cat mai rapida!!!

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Profit ca David doarme

Si fiindca toate a-ti dat un model de diversificare, il dau si eu pe al meu...doar model( e trimis si pe mailul comun)



Mic dejun
Biberon de lait et une blédine dosette cacao/van


Pranz
Biberon de lait 120 ml
Mon 1er Petit Pot Pommes de terre Poireaux


gusta, oa 16h30-17
Biberon de 200 ml de lait


cina
Biberon de 200 ml de lait





pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

delphin de suparat nu ma supar! insa decizia este a mea 100% si riscul la fel. nu ma consider o mama iresponsabila din cauza asta. pur si simplu mie mi se pare ok cum sta asa, decat invers. eu nu am scoica, ci scaun auto de la 0-18 kg. daca o pun invers, din cauza banchetei centrul ei de greutate e altul decat cel care ar trebui, adica sta mult prea dreapta. am incercat sa pun ceva dedesubt, dar tot nu mi s-a parut ok. asa ca am intors scaunul si asa mi s-a parut ca sta f bine, adica mai pe spate. acestea fiind spuse, eu inchei subiectul, cat despre cei de la preventie rutiera...sunt multe de spus. si ma gandesc pana la urma doar la un lucru: centura de sigurantza: a salvat multe vietzi dar au fost si multe cazuri de persoane care au ramas blocate tocmai din cauza centurii.

ioana, cand olgutza a zis ca nu prea am primit raspunsuri cred ca s-a referit la raspunsuri argumentate. cele mai multe au fost de genul ca nu se pune copilul in sensul de mers pana la..., dar de ce, cred ca o singura persoana mi-a zis ceva de muschii de la gat care nu sunt bine dezvoltati! in sfarsit, nu am vrut sa ma justific in nici un fel, doar sa va zic parerea mea. nu spun nimanui ca e bine ce fac, si sa faca la fel ca mine! fiecare face cum crede ca e mai bine pt copilul lui.


in alta ordine de idei LA MULTI ANI SANZIANA!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Eu am zis de muschii gatului...
Nu mai reiau polemica, desi sunt cea mai indreptatita, eu fiind unica ranita din cele 4 persoane intr-un accident, din singurul motiv ca n-aveam centura de siguranta. De spus am spus ce cred, n-as fi putut sa tac, dar asa e, in final fiecare mamica face cum crede mai bine.
Cu diversificarea, de asemenea, ca si continut fac ca Roxana Claudia dar pediatrul meu si el mi-a zis sub nici o forma sa nu scot laptele pana la 1 an. Iar Robert e copil alaptat la san, greutatea mare a acestor copii se stie ca nu-i motiv de ingrijorare!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Avem pozici noi de la 2 lunitze si jumatate pt doritoare.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput