Puiuti de Randunici 2008!! (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

AM pierdut o data mesajul, dar nu ma las...

Am tacut, am tacut...dar nu mai pot ma mananca limba grav si cu riscul sa-mi sariti in cap si sa va suparati pe mine, yo spun:

Asadar...Cum frate sa pui copilul cu fatza la drum la varsta asta la ce il-ai mai pus in scoica, de ce nu in fund si cu centura de sigurantza, ca acelasi lucru e! Capetele alea patrate de la preventia rutiera nu degeaba au prevazut aceste scaune speciale si imperativ pana la 9 kg cu spatele la drum....nu pot sa intzeleg si cu riscul de a fii foarte dura...e suficient o singura data si apoi i-ti plangi in pumni o viatza intreaga!

Mamarutza, ai primit atatea sfaturi pana acum...i-ti doresc curaj si minte limpede, adica nervi de otzel...cred ca pe puiutza ta o supara poate un miros...i-mi dau doar cu parerea, dar poate sa nu fie asta ca si al meu se zbatea ca un apucat la san, nu ca nu ar face-o si acum la bibe. Pe scurt, daca linistea ta psihica inseamna bibe de completare, inainte draga mea. Si cat mai ai laptic in tzate, mulge-te si dai macar o masa, e buna si aia, insa evita sa amesteci tipurile de lapte la aceeasi masa, exista riscul sa vomite. Haide, capul sus!


pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns somnorica spune:

am revenit dupa o conversatie cu soramea. am aflat ca o sa plec in italia la mare iupiiiiiii. a facut rezervari pentru inceputul lui septembrie. abia astept.
numeioana, nu mai zi ca nu ceaiul este devina ca nu a avut bebeloiul colici ca la mine functioneaza placebo-ul
olgitzika sa sti ca am poze, da nu se vede in poze greutatea il gasesti la robi pe bebeloi.
ariel, cauta pe cineva sa iti faca masaj pentru lactatie. eu am primit in spital o tura, si acasa mi-a mai facut sotul de vreo 2 ori.
vreau sa creasca bebelu, ca sa il pot lasa sa umble prin casa si sa nu se mai plictiseasca asa repede in patut sau leganut. acu iar trebe sa il bag in seama.
ne mai auzim, sper

Robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Kya, la multi ani!!! Si multumim de tratatie!


Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

quote:
citat din mesajul lui Kya

Facem 3 lunute astazi! Dam de baut






Sanziana mica si scumpica!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Mai, eu am pierdut faza cu fata la drum in scoica? NU se face asa ceva! Cat despre 9 kg, cred ca era si o limita de varsta pentru a-l aseza cu fata la drum, ca al meu imediat face 9 kg si doar nu l-oi pune cu fata! Aveti grija maaaare. Si copiii mari in centura, daca nu in scaunel! Sau macar inaltator!

Ioana, eu iau huggies cu personaje disney pe ei, aia au elastic si sunt super!!! (credeam ca si voi tot din-aia luati, de-aia nu m-am bagat!), si iau de la Metro unde mai mereu au si oferte! Spor!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns somnorica spune:

http://www.youtube.com/watch?v=vUZwywZivIY
super cantecel

Robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Delph ! Ce faci? Mai poti? Asta i-am zis si eu Mamarutei, atat cat exista e bun-venit, completarea nu e nici o nenorocire! Acum ma gandesc ca e destul de maricica, sa mai aiba probleme cu gazele daca amesteca tipurile de lapte....Zi-ne de tine!!!! La discutia cu scoica, nu ma bag, ca mi-am mai spuso data parerea. Din pacate insa, cand Roxana a intrebat ce sa faca, nu prea a primit raspunsuri...

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

N-am terminat am mai citit una'

E adevarat ca diversificarea o facem fiecare dupa cum simtim, culegem o idee de ici, una de colo si ne iese ceva, da' sincer, dat suc si piure de fructe pana inlocuiesti total o masa de lapte, asta n'am mai auzit-o si mai ales din gura unei pediatre. Si chiar daca copilul e grasunel...cum sa-l pui la regim la varsta asta...daca in urmatoarele luni creste in lungime si nu in greutate, ce face atunci? il pune la ingrasat? OF!
In mod normal, legume sau fructe pana se ajunge la jumate lapte, jumate legume sau fructe. Acum la aceasta varsta....cand vor fii mai mari alta e povestea .

Acestea fiind zise, ma retrag la ale mele, pup fetele care se gandesc la mine, Pup draga de Tuchitza si-ti dorec nervi de otzel cu randunoiul,Gudinde.

editez: Olgutza, merci ca te gandesti la mine...mai pot, cred ca sunt pe ultima suta de metri, vad cumva capatul, ar fi cica plecarea pe 26, dar astept confirmare. Am noroc ca ma mai tin nervii si ca David si-a mai revenit cu somnul si urlatul, iar Seb in afara de momentele in care e la masa si face ce face de obicei, e adorabil


pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mamaruta, offf ce va mai chinuiti voi cu alaptatul. O deranjeaza clar ceva , dar oare ce? Tu trebuie musai sa te linistesti caci ea te simte si-ti preia automat starea. Si tu daca esti stresata tocmai cand alaptezi , cred ca la fel simte si ea si nu mai poate sa suga. Incearca sa te destinzi si chiar sa-i canti un cantecel preferat cand alaptezi sa vezi daca e putin mai bine.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

La Multi Ani, Sanziana!!!! Sa cresti maricica si sa fii sanatoasa!!!!

Somnorica, gata! Am vazut grasalanul aici: http://good-times.webshots.com/photo/2180056070103737192hhOlzR . Eu sunt de acord cu inscrierea lui in Club !

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput