FIV 186

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Catalina: pt. mine Romania a fost iubita numai in privinta IAD-urilor, in rest am "iubit" Turcia si acuma Ungaria. Sper sa nu fie nevoie sa revin la iubirea Romania si sa-mi fie de ajuns iubirea pt. Ungaria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Tabitha, eu ma refeream la fetele de aici. Eu cel putin nu am incercat nimic in Romania si nici nu o sa o fac. Mai mult asa cum am mai spus nici sa mi se supravegheze sarcina aici nu mai am curaj. Si daca medicii ar fi ok (desi mare parte...) saracii nu au cu ce sa isi faca meseria. Nu au perfuzoare in spital ,nu au branule, nu au spirt, nu au medicamente...ce sa le cerem bietilor oameni?
Eu iti doresc bebei ungurasi frumosi si sanatosi.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Zafira scuza ma ca te intreb, tu te duceai cumva la medlife?? ptr ca in ziua punctiei am vazut o tipa la medlife care povestea ca a facut in turcia impreuna cu o prietena, am zis poate esti tu!
n-are nici o legatura faptul ca prietena ta a avut cu blastocisti si tu probabil embrion de 8 celule, lucrul asta conteaza la prinderea sarcinii ce intervine dupa aia nu mai are legatura cu ce ti au implantat ei.
Bafta multa!

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Miruna - te pupic, da este a doua menstra ca sa zic asa, la eco am fost dupa ce n am mai sangerat, la o saptamana;
Tabitha - multumesc pt. inf.; asa stiam si eu ca prima zi este cand vezi rosu si eu am vazut ieri ( dar numai o pata din pacate ); dupa cum ma simt cred ca azi, sa vad mai mult, dar pana acum tot la fel, numai maro; si eu aveam pete maro dar numai o zi;la fiv de ex. seara mi a ramas pe hartie ceva roz si maro(seara la ora 22.oo) si a doua zi a fost rosu, si dna dr.dupa eco, mi a zis ca este ziua 2 si am inceput stimularea; referitor la Ungaria, bafta ! si eu as revenii acolo dar imi e teama ca iar nu ma primeste nenea Zadori ! zice sa mai fac o tura prin tara si apoi sa revin !

Fetelor, pe site ul clinicii de fiv din Germania, am citit ca femeile ca sansele de reusita ale unei FIV crec incepand cu al doilea FIV, ajungand ca femeile care sunt la FIv 3 sau 4 sa aiba un procent de reusita de pana la 60% ;


pupici

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Va multumesc din suflet fetelor: Zouzounaki, Kora_pop, carmanuia, Digeka, Moniland, machus, flori76, iuca, catalina2307, darioanaxxx, antosit, verga, mamagiuliei, kineta, ioana_p76, smoly, crisis81, tabitha, rubia, miruna79, Madutz, Cristinici, Cristal_1995, Iana_mari, Gianina34, Doris_71, bubu73 I-mi cer scuze daca am omis pe cineva! Parca nu vorbesc despre mine, sunt asa de emotionata si de fericita in acelasi timp. Va doresc tuturor aspirantelor sa treceti prin asemenea clipe si sa nu renuntati nici o clipa la visul vostru!
De 8 ani visez la clipa asta si acum constat ca nu stiu sa ma bucur, insa am in suflet multa recunostinta pentru Doamne Doamne care mi-a ascultat ruga!Va multumesc inca o data fetelor!!
@dodo@ multa bafta la ET, sa fie puiutii lipiciosi!
Aurelia77 multa bafta iubita...!



cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Catalina te pup. Dumnezeu sa fie cu tine in tot ceea ce iti propui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zafira spune:

Miruna, da am fost la Medlife, la dr Predoi.
Acum am si eu o intrebare: se poate face fiv fara stimulare, doar cu ovulul eliberat normal?
Ma gandesc ca asa as putea incerca mai repede de cele 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

Hop si eu , acum am ajuns de la Bucuresti, am citit repede ce s-a mai scris,, si abia astept sa va dau de veste!!!!
Ce a tinut de mine si de sot, noi am facut, acum doar Bunul Dumnezeu va hotari ce se va intampla. Pana in acest moment m-a ajutat, si astazi am avut norocul si am intrat prima la ET, IAR IN ACEST MOMENT AM IN BURTICA 3 EMBRIONI, frumosi si fara fragmentatii. Doi au 8 celule, iar al 3-lea are 6 celule.
Sunt foarte emotionata, dar de acum trebuie sa stau cumintica prin casa.
Gianina34, multumesc pt urari si sa DD ca acea stea sa fie un semn bun.
iana_mari, moniland, ioanatugs, va multumesc pt ca va-ti gandit la mine si sper din suflet sa-i cala pe urme Ioanei.
aurelia, cand ai testul? Bafta multa
Va multumesc din suflet pt sustinere si va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

IOANATUGS, felicitari!!
Sa ai parte de o sarcina usoara!
ZAFIRA, da, se poate face FIV fara stimulare, am facut si eu in luna iunie dar fara nici un rezultat.Mi-au recoltat 2 ovocite si nu s-a fertilizat nici una. Data trecuta s-au fertilizat trei cu stimulare si au ajuns la stadiul de 8 celule.
Poate tu ai mai mult noroc si decurge totul bine.
Oricum eu in septembrie incerc iar dar cu stimulare.

Mult succes tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Dodo, ar trebit sa merg maine la BHcg dar nu merg pentru ca avem o problema cu masina.Asa ca maine am sa fac un trst normal,daca iese merg joi la Bucuresti sa fac Bhcg...daca nu oi vedea.Felicitari pentru c eia in burtica,Osa fie bine sa vezi....
Ioana ,te pup dulce
Va pup pe toate .....

Mergi la inceput