FIV 186

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Buna fetelor,

sunt la primul ciclu de dupa FIV si azi sunt a doua zi de pete maro; tinand cont ca trebuie sa incep AC -Diane, am fost azi sa fac analizele hormonale, oare am facut bine ? ieri a fost si ceva rosu dar f.f putin ( de fapt o singura pata) si azi deloc, daca pana diseara nu apare menstra normala ce sa consider, o fi bine ca mi am facut azi analizele ?


pupici si bafta tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zafira spune:

Catalina, tu peste cat timp vrei sa faci urmatorul fiv?
Si mie i-mi este frica de o noua incercare.
As vrea sa adopt un copil, dar nu stiu ce sa fac.
Spune-mi dupa chiuretaj tu ai avut sangerari? Eu in primele zile nu am avut nimic, dupa care am inceput ca sangerez, dar nu mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

quote:
citat din mesajul lui zafira

Catalina, tu peste cat timp vrei sa faci urmatorul fiv?
Si mie i-mi este frica de o noua incercare.
As vrea sa adopt un copil, dar nu stiu ce sa fac.
Spune-mi dupa chiuretaj tu ai avut sangerari? Eu in primele zile nu am avut nimic, dupa care am inceput ca sangerez, dar nu mult.




Zafira mie dr. mi-au recomandat sa mai astept 8 luni . Probabil eu o sa le transform in 6 . Dupa chiretaj eu am avut hemoragii ,dar gandeste-te ca a fost o sarcina gemelara destul de maricica. Inca sangerez . Oricum am inteles ca sunt normale sangerarile cam doua saptamani dupa. Alte restrictii...nu sex ,nu plaja, nu baie 6 saptamani, iar pt o sarcina naturala trebuie asteptat cam doua luni.
Si noi ne-am gandit la adoptie si am vrea sa incepem demersurile aceasta varianta neansemnand ca excludem o noua incercare de FIV sau o mama purtatatoare. Ne-am gandit ca in orice varianta daca ai sansa de a salva un sufletel nevinovat de ce nu? Noi avem atata iubire de oferit ...

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Dariaioana nu stiu ce sa ti raspund din lipsa de experienta!!!Vrei sa spui ca esti la a 2-a menstra nu? ca doar ti a venit atunci dupa nereusita menstra???
La cat timp ai fost dupa nereusita la control?
pup

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Daria: si eu ma confrunt in fiecare luna cu aceeasi problema, nu stiu cand sa consider ziua 1 a ciclului. Pana la urma am decis, de la mine putere, ca prima zi este cea in care curge ca lumea. La mine de ex. petele de dinaintea ciclului tin cate 2 zile. Probabil de aia nu am reactionat bine la prima stimulare la FIV, incepusem prea devreme tratamentul. Vezi ce zic si celelalte fete. Te pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Tabitha din cate stiu eu probleme apar daca incepi stimularea prea tarziu nu prea devreme.Iar medicii se refera la ziua n de menstruatie ca fiind ziua n de sangerare (acum ca e mult sau putin nu prea cred ca are importanta). Dar este doar o parere.

Zafira te gandesti sa incerci tot in Turcia?
Toate fetele de aici fac FIV in Romania, ca am vazut ca austriecele, unguroaicele si nemtoaicele au subiect separat.

Desi nu prea cred in chestii naturiste am o amica care ma tot indeamna sa folosesc niste produre de la "forever" . Stiti ceva despre ele?

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ioanatugs numai azi am deschis forumul si am citit cu multa emotie marea ta veste.Mi-au dat lacrimile....FELICITARI!Acum,datorita reusitei tale am si mai mari sperante ca voi reusi si eu la urmatoarea incercare pentru ca avem aceiasi doctori si mai ales pentru ca tu ai reactionat la fel ca si mine la tratament(4-5 ovocite,respectiv embrioni f buni,de 8 celule,clasaA) si,uite ca ai reusit!Ai mare grija de bebe/bebei!Promit sa te urmez in septembrie sau octombrie .

Catalina nu stiu daca toate produsele de la Forever sunt foarte bune.Eu i-am dat doar sotului meu multimaca ( cu tribulus terrestris) si a fost foarte bine.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Catalina: nu stiu sincer daca este bine ca am inceput stimularea inainte de a sosi menstruatia; asta e, dau si eu vina pe acest lucru pt. nereusita de la primul FIV astfel incat data viitoare sa cred ca va fi mai bine . La mine primle e2 zile sunt doar pete si cateodata numai pe hartie, nu pe chilot. De aia am decis sa consider prima zi de ciclu ca cea in care curge rosu, nu cand am 1-2 pete. Oricum la mine ciclul tine vreo 5 zile din momentul in care este abundent.
Eu doresc sa fac FIV in Ungaria, asta daca m-or accepta acolo cu problemele mele, dar sper ca nu va incurc daca mai intru si mai citesc / scriu si pe aici, dat fiind ca e vorba tot de FIV. Pupici multi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zafira spune:

Catalina,
Fiv voi face tot in Turcia ptr ca procentul lor de reusita este f mare.
Nu cred ca au ei vreo vina ca am pierdut eu sarcina.
Oricum o sa-i intreb la urmatorul fiv daca nu ar fi mai bine sa tina embrionii mai multe zile. Mie mi i-au pus la 3 zile. Tipei cu care am fost i-au pus la 5 zile si uite ca la ea pana acum totul este ok.
Daca vrei te iau cu mine in Turcia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Tabitha stai linistita ca nici eu nu fac in Romania dar prima dragoste nu se uita niciodata.

Kora te tin la curent cu ce-mi recomanda ...daca te intereseaza :).

Zafira sa nu te gandesti la asta. Eu de exemplu am avut blastocisti (ziua 5) si deznodamantul a fost acelasi. Despre invitatie ce sa zic...eu iti multumesc din suflet...dar sotul meu este grec cu mama armeanca si bunica izgonita din Izmir...asa ca nu cred ca ar fi prea incantat sa facem copii in Turcia :) .Dar te invit eu in Grecia.

Oricum am spus ca daca Dumnezeu ne ajuta din nou eu aici nu mai vin pana nu nasc. Nu mai pot trece din nou prin acelasi cosmar.

Catalina

Mergi la inceput