Mamici norocoase de sept-oct 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Khristin, LA MULTI AAAAAANI!!!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

32+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Anca felicitari ptr schimbarea semnaturii
andy_galro mamica dantausa asteptam pozele oficiale
claudinna si eu mai am vise din astea....numa ca eu ma trezesc cu chef de

30+bbelina
AMR 10 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Am uitat sa va zic ca vineri am trecut si noi in saptamana 29!!! Yupeeeeee!!!!
kristin La multi ani fericiti alaturi de cei dragi si un bebe sanatos si frumos!!!
felicic multumesc de oferta pentru trusa epidurala dar aici dr. ginecologi chiar nu sunt de acord cu epidurala din cauza efectelor negative...deci dupa cum am mai spus: all natural...asta este
claudinna parca tu ziceai ca bei ceai diuretic...e voie in sarcina orice fel de ceai diuretic sau doar un fel anume??? tu de care bei?
moni excelenta trezirea...chiar si eu am auzit
anca pupam o mami curajoasa si o fetita miscareata
alina sunt tare faine pozele de la mare...tu arati superb iar Alexa este o scumpa
aly ti-a crescut burtica...e tare frumoasa!!!
joy felicitari pentru licenta!!!! Esti foarte frumoasa!!!
eva ma bucur ca te-ai relaxat dar imi pare rau pentru impresia care ti-a lasat-o litoralul: si eu care ma gandeam sa mergem si noi vreo 3 zile pe acolo...noi nu am mai fost de 3 ani pe litoralul romanesc, am preferat Turcia, Spania, Franta....si cred ca de acum incolo tot asa vom face...cum e in noul apartament?

hai ca iar m-am intins pupici tuturor

29+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Andy.p, Andy_galro

Ma simt foarte obosita, asa am fost tot weekend-ul desi am dormit destul de mult - de pe la vreo 9-10 pana dimineata la 8. Voi nu aveti stari din astea de oboseala, sfarseala...?


Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

32+ Carla Alexandra
AMR 8 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Neatza, fetelor!!!

Alina, vazut pozele tale! Te cred ca te-ai imbaiat, nu am contestat asta, oricum pustiu in apa si vad doar indivizi "fara ovare". E posibil sa fi fost calda pana sa venim noi, noi am stat doar doua zile (din fericire!!!!)

Da, Anca, ce "Perla"? Vai de noi! Sa vezi cum era si Eforie! De fapt, daca Mamaia e asa, gandeste-te cum sunt statiunile "de familisti". Ma rog, noi nu am facut niciodata un concediu in Romania, mergem asa de un we la Marea Neagra, dar in Vama Veche, si e altceva. Tot mizerie, dar macar nu sunt conlocuitori, muzica e excelenta si oamenii sunt mai cititi! Acum, eu cred ca multe din neamurile proaste de la mare incep si ele sa mearga acum pe la greci, turci, sa se duca buhu'! In Franta, din fericire, nu ii vezi, scorurile de acolo nu prea ii lasa sa se apropie! Slava Domnului! Macar asa se triaza neghina! Nu credeam sa ajung sa gandesc asa, chiar imi placea litoralul nostru si nu sunt genul cu ifose! Dar dupa ce am vazut atatia lesinati, no way!!! Copilu' nostru nu calca pe acolo!
Oricum, noi am petrecut doua zile frumoase, ca iesire din praful asta din Bucuresti, dar suntem super fericiti ca nu ne-a trecut prin minte sa stam acolo o saptamana- doua!

Andy_galro, ce frumos! Pupam dansatoarea si asteptam poze!

Claudinna, pai tu te intrebi ce sa faci? Iesi in gradina! Gasesti tu ceva de facut acolo!

Fetelor, eu iau din nou vitamine, de o saptamana. Iau Elevit, Magne B6, si as lua si Omega 3, am inteles ca face bine la dezv creierului lui bebe. Nu stiu sigur daca voi lua Omega, ma mai gandesc, doctora nu mi-a zis nimic, asa am citit eu ca ar fi bine. Dar Elevit si Magne voi lua pana la sfarsit!

Va pooop si va urez o zi buna!

30+ LUCA

VINE LUCA !!!!

AMR 69 ZILE!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Eva si eu m-am gandit sa iau Omega 3, exista vreun preparat indicat special in sarcina?

Si inca ceva, am citit ca ar fi bine sa folosim creme gen Garmastan si Bioclin Multi Mam Lanolin inca de prin luna a opta pentru a pregati mameloanele pentru alaptare; chiar si in prospect se indica acest lucru. Voi ati inceput sa folositi de acum?

m-am uitat la ticker-ul meu - mai am 54 de zile! Ce putin mai e!!!!

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

32+ Carla Alexandra
AMR 8 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza burtici

La Multi Ani KRISTHIN un bebe sanatos si papacios

Azi nu ma simt prea bine, azi noapte am adormit foarte greu din cauza caldurii plus ca de dimineata ma doare si stomacul putin, cu toate ca am mancat.

burticile pentru urarile de bine si le urez sa fie fericite, bbei sanatosi.

Vitamine am luat cam pana in luna a 5 a...de atunci am luat o perioada calciu efervescent iar acum nu mai iau nimic

Cat despre nici tati al nostru nu mai vrea de frica sa nu pateasca pitica ceva




27+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Anca stari de oboseala si de sfarseala am si eu ...da asa ca as sta toata ziua ca o leguma si sa nu trebuiasca nici sa ma misc..cred ca si caldura e de vina.Creme ptr pregatirea mameloanelor nu am folosit .
Lamuriti-ma si pe mine ce e omega 3 si ptr ce e bun.Se poate lua impreuna cu vitaminele?
Eva

30+bbelina
AMR 10 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Stari de oboseala la fel am si eu, ieri de exemplu asa am fost toata ziua



27+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Andy, Omega 3 se poate lua impreuna cu vitaminele. Uite www.kids-shop.ro/articol.php?articol=582" target="_blank">aici niste informatii.

Angelynna, La Multi Ani si din partea mea, cu o mica intarziere - nu am intrat deloc in weekend. Cum ai sarbatorit?

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

32+ Carla Alexandra
AMR 8 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput