Mamici norocoase de sept-oct 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

TREZIREAAAAAAAAAAA!!!!



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 62 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

neata fetele!!!

vergeturi?? inca nu mi-au aparut dau si eu cu crema de la galenic si cu ulei de la eucerin, dar asa ca si tine kid cateodata seara tare mi-e lene si las pe a2a zi si in ultimul timp se intampla tot mai des sa nu ma dau

iar m-am trezit dimineata cu burtica tare si bebe facut covrig in jurul buricului mi-a zis sotul ca am dormit toata noaptea cu fata in sus si n0am mai sforait voi cum dormiti?


edit: LA MULTI ANI KRISTHIN!!!! SA FII SANATOASA SI FERICITA!!!SA-TI TRAIASCA PRINTESA SI SA AI INCA UN BEBE SANATOS!!!

mai monica ai strigat asa tare ca mi-a dat bebe un picior



26+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

'Neata si de la noi!
Moni ce trezire ne-ai dat
Vergeturi n-am nici eu..dar cu crema cam uit,eu ma dau cu Nivea si deocamdata e k.
nushu eu ma trezesc cu burta tare intr-o parte ,depinde cum stam..asa se aduna si bb,dar daca ma misc isi revine..la tine nu??
LA MULTI ANI KRISTIN SA FII SANATOASA SI FERICITA ALATURI DE CEI DRAGI!!!!

30+bbelina
AMR 10 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata!!!!

Angelina cu intarziere iti urez si eu si un bebe sanatos!!!

Muhh sa-ti traiasca micutul,sa fie sanatos si norocos!

Kristin

Felicic nu mai pacali fetele ca tu nu esti multa deloc,deci nu o credeti ca nu e mare ,e f bine asa cum e!!!!!!!!Am uitat sa te intreb l-ai intrebat pe dr de celule??ah,iti dau un pm.

Nushulica eu nu am luat vitamine deloc pana acum,decat biomarin,dr meu nu recomanda vitaminele,nu stiu de ce.Tu ai luat sau mai ei si acum?

Claudina ce mi-ar placea si mie o curte cu flori si gazon ca a ta,sa se joace copilul in ea,super!

Mami de Alexa vazut poze frumoase!

Freshanana nu stiu de ce dr a zis ca nu e dolofan,initial m-a luat ca ce medicamente am luat ca e mic,eu bineinteles ca o tuta am uitat complet sa zic ca am luat antibiotic si am zis ca nimic si apoi l-am intrebat cam cat de mic este fata de cat ar trebui si el mi-a zis ca nu e mic dar nu e dolofan......acu nu stiu ce a vrut el sa zica.

Andy pup mamica!

300 eu am luat pana acum 6 kg.Adevarul e ca in afara de o burtica destul de mica nu prea m-am modificat,dar nu iti inchipui ca nu mananc,am zile cand rad tot mai ales dulciuri si zile cand nu am pofta de mancare deloc si mananc asa ca stiu ca trebuie sa mananc ceva.Cum am mai spus dr meu nu recomanda vitaminele dar eu m-am gandit ca nu ar strica sa iau si eu Elevit mai ales ca acum bebele e mai mare si are nevoie de mai multe vitamine.Tu zici sa nu iau,imi pot face rau?????????nu stiu ce sa fac.



asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 9s!

31+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

KHRISTIN
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!

Anca: cum esti? cumva azi mergeti la cluj?
monica: neatza!

Vazut poze de alexa si andy, bey ce reteta stiti de faceti copii asa frumosi?


Vasile
25+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

musette ,nici eu n-am luat vitamine pana acum ca n-am putut,dar acum tot parca as vrea sa iau,sa vedem ce zice dr.miercuri cand ne vedem.Normala n-ar avea ce rau sa-ti faca,dar cel mai bine ar fi sa ti le recomande dr,sau sa-ti faci analize sa vezi daca ai deficit de ceva.
felicicsi .

30+bbelina
AMR 10 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Monica, ce desteptare ne-ai dat
Eu sunt tare bleaga de dimineata, mi-am scapat laptop-ul pe jos, saracul i-a si zburat bateria. Bine ca nu s-a stricat. A fost tare cald azi noapte la noi, noroc cu ventilatorul.

Khristin

CD27, Felicic si Musette, felicitari pentru vestile bune despre bebelusii vostri

Eva, noi am fost anul trecut in Mamaia, dupa ce ne-am intors din Bulgaria. Am ramas socata de cum s-a schimbat litoralul romanesc, nu mai fusesem de cativa ani buni acolo. E mare pacat. Prefer Turcia si Grecia, chiar si Bulgaria e mult peste "perla Marii Negre"

Mami de Alexa, bine ai revenit! Foarte frumoase pozele de la mare. Alexa e o scumpa iar tu arati super!

300, Aly_c20, ce frumos a crescut burtica

Am schimbat semnatura sambata, AMR 8 saptamani

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

32+ Carla Alexandra
AMR 8 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Felicic maine merg la Cluj, la 15.30 am programarea.

Musette, eu iau Centrum Materna si tot asa, eram foarte slaba si nu luam in greutate. Dupa ce am inceput sa iau vitamine am luat 8.5 kg. Nici medicul meu nu mi-a prescris de la inceput. Totusi in trimestrul III necesarul de vitamine creste si chiar cred ca e OK sa iei suplimente. Dar Luca are o greutate normala pentru varsta sarcinii, nu cred ca trebuie sa te alarmezi din cauza asta.

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

32+ Carla Alexandra
AMR 8 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata si de la noi!!! E deja a 3 a oara cand scriu mesajul!!!!mi se inchide si dispare
Ati scris tare mult de cand nu v-am citit dar am reusit sa citesc tot! Va pe toate albinutzelor!!!!
Noi sambata am fost nasi...nunta a fost tare frumoasa iar eu am rezistat foarte bine ...mult mai bine decat ma asteptam...si am fost laudata pentru cat sunt de mobila cu o burta asa mare pt ca va dati seama ca m-am dat la dansuri pe acolo ca nu ma pot abtine..imi place fffff mult sa dansez.
A si sa va zic si eu ceva d-alea gravideniei: sambata am luat aparatul foto fara baterii de acasa. Si la nunta cand sa fac si eu poze- baterii...ioc!!...binenteles ca neouronul meu gravid a uitat bateriile acasa in incarcator...asa ca poze nu am decat peste o saptamana cand le primesc pe cele oficiale
trebuie sa va mai scriu cate ceva dar revin cu un alt mesaj ca sa nu ma intind prea mult cu asta!!!! pe toate!!!!

28+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata si de la mine!

bebe al meu e un jucaus in dimineata asta. eu sunt cam plictisita...as face ceva dar nu stiu ce, as iesi la plimbare prin parc dar nu stiu daca ma tine...deseara sunt programata la cosmetica sa ma fac frumoasa...dar pana atunci ce fac??

am visat azinoapte ca ma insela sotul...m-am trezit plangand...vise de gravida, dar nu va mai spun ca am mai plans si dupa ce m-am trezit...sotul m-a intrebat daca am febra...
asha ca n-am o stare sufleteasca prea buna...

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

32+ Florin Razvan

Mergi la inceput