PIERSICUTZE de iulie-august - LMA! (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Emilia eu nu mi-am crescut copii dupa scheme ci dupa cum am simtit.Am citit in prealabil ce si cum si apoi am aplicat.
Branzica le-am dat doar facuta in casa si asta pe la 8 luni, cereale niciodata.Lapte, legume, fructe si carnita.Nu le-am dat ficat, porc putin si tarziu(dupa 1 an jumatate).Oricum la noi se mananca foarte mult pui/curcan si peste, vita rar, miel/oaie niciodata, porc foarte rar.Legumele le-am fiert mereu, fructele le-am dat doar proaspete si niciodata coapte sau fierte.Asa am considerat eu ca ar fi bine.

Legat de impartit, ai mei intre ei au probleme-nu mereu, in schimb la gradinita sau prin alte locuri cedeaza tot.

Urla Luca...revin-poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Sorry ca nu raspund fiecareia,dar sunt in graba.Alex nu a dormit la pranz,iar in seara sta abia la 23.10 a adormit,eu am reusit sa fac bagajele ca maine plecam doar noi 2 intr-o minivacanta,pana vineri(la Balvanios)
Vroiam sa urez LA MULTI ANI Monicai pentru ziua de 17 si celorlalte piersicutze
Vlad Andrei-Assa
Daria Antonia-lucians
Lucas-arcenciel
Darius Theodor-maryion
Andreea Stefania-misimicaRazvan-andra_magIoana Teodora-Medeea76
Radu Stefan-alex c
Iustin-Cristina Bauer
Carmen Maria-Dandana
Iana Daria-alina2006
Andreea Alexandra-Priscilla

Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

hei, buna mamici, sper sa va mai amintiti de noi cu toate ca nu am mai scris de nu mai tzin minte cand!

in primul rand LA MULTI ANI tuturor piersicutzelor, sa fie fericite si sa aiba parte de tot ce e mai frumos pe lume! !!

Noi suntem bine, ne-am tot plimbat vara asta ca sa profitam de ultimele luni libere pt ca se apropie momentul de mers la gradi si la serviciu si nu o sa mai putem chiar asa.

Vestea cea mare este ca se pare ca vine bb2, neasteptat, neprogramat, dar daca asa a fost sa fie noi il asteptam cu drag, Dari deja il iubeste pe 'bebe din butica'. Oricum, vad ca deja unele din voi ati si nascut al doilea bb, altele sunteti aproape, nu stiu cum reusiti sa va descurcati ca eu sunt ingrozita de ce o sa urmeze cu 2 neastamparati. In fine, sper ca totul sa fie ok pana la urma....
acum deocamdata sunt in perioada in care incerc sa ma hotarasc la ce dr sa merg, daca aveti vreo recomandare, chiar va rog sa ma ajutati; eu pe dari l-am nascut cu Tutunaru, insa fiind asa aglomerat nu stiu daca sa merg tot la el sau nu. stiu ca majoritatea medicilor buni sunt aglomerati dar stiu ca unii dintre ei, in ciuda acestul lucru tot au rabdare cu pacienta si asta ar fi destul de important zic eu.

va pupacim pe toate si pe toti



http://www.flickr.com/photos/dariutzu/?saved=1

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

larissa_79, frumoasa rochita, frumos tort, dar mai frumoasa-i sarbatorita!



Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

Salutare tuturor! Sunt si eu in trecere pe aici, am citit cate putin din urma, dar nu pot recupera tot, imi cer scuze!


Felicitari, map! Multi pupici din partea noastra, ma bucur ca ai avut parte de o refacere atat de usoara

Deoarece am fost in vacanta tin sa felicit pe toti sarbatoritii de pana acum de la piersicute, multa sanatate si un viitor frumos, cu multe impliniri!

pumpkin, multumim frumos!Noi am avut parte de o vacanta super, desi mi-a fost cam greu cu caldurile, iar drumul la intoarcere a fost foarte obositor, cu copil mic, geamantane si ditamai burtoiul

Cam pe la inceputul lunii octombrie voi naste, dar am burta mare fata de sarcina cu Elena. Am fost doar o zi la mare, in rest la ai mei prin curte. Speram sa venim, daca vom putea, la sfarsitul anului, de sarbatori.

Pupam pe toata lumea si sper sa pot intra si maine

http://s243.photobucket.com/albums/ff152/adinaleistra/

mamica de balenica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

Multumim pentru urari si uram si noi LA MULTI ANI! piersicutelor care s-au aniversat si celor ce urmeaza!

Sambata ne-am "petrecut" in 4,am considerat ca nu e momentul pt. petrecere,David inca se recupereaza dupa operatie. O sa o petrecem pe Patricia luna viitoare odata cu petrecerea de casa noua. Nici chef de tort nu am avut asa ca am comandat iar la suflat in lumanari Patricia a avut ajutor,pe David.

Dariana felicitari pt. sarcina!

Avem poze de sambata aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

quote:
citat din mesajul lui nicolica

Norocuta, vacanta placuta in Ro!

Fetele, am si io o intrebare. Piersicutele voastre mai beau lapte din biberon? Philip al meu bea si seara si dimineata doar din biberon lapte. Peste zi bea lapte si din cana, dar la culcare vrea mereu biberonul. Asi vrea sa-i scot biberonul, dar mie frica sa nu refuze apoi laptele...

Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006



Nicolica Patricia nu mai foloseste biberon din luna martie. Acum bea un pahar dupa fiecare masa si de cate ori cere David,intre mese. Impreuna beau aprox. 1 litru/zi . Aaaaa eu ii dau Patriciei lapte de vaca,din comert, nu mai bea lapte praf sau special de bebei de cateva luni,am uitat exact cand l-am scos.Normal as fi asteptat pana la 2 ani insa laptele de bebei de aici nu i s-a potrivit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
citat din mesajul lui mamaluidavid

quote:
citat din mesajul lui nicolica

Norocuta, vacanta placuta in Ro!

Fetele, am si io o intrebare. Piersicutele voastre mai beau lapte din biberon? Philip al meu bea si seara si dimineata doar din biberon lapte. Peste zi bea lapte si din cana, dar la culcare vrea mereu biberonul. Asi vrea sa-i scot biberonul, dar mie frica sa nu refuze apoi laptele...

Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006



Nicolica Patricia nu mai foloseste biberon din luna martie. Acum bea un pahar dupa fiecare masa si de cate ori cere David,intre mese. Impreuna beau aprox. 1 litru/zi . Aaaaa eu ii dau Patriciei lapte de vaca,din comert, nu mai bea lapte praf sau special de bebei de cateva luni,am uitat exact cand l-am scos.Normal as fi asteptat pana la 2 ani insa laptele de bebei de aici nu i s-a potrivit.


Stefania&copiii



Stefania laptele cu cat % grasime ii cumperi Patriciei?

Cand bea din cana ii tii tu cana Patriciei ca al meu varsa mai mult pe el si pe jos decat inghite daca isi tine singur cana , bine el nu bea decat apa cateva inghitituri.


A.....multa sanatate lui David!



Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

[b]Imi cer scuze daca deranjez,dar poate cineve il poate ajuta pe silviu sa traiasca,el este un luptator
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123984&whichpage=1[b]

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


URGENT!!!SILVIU ARE NEVOIE DE NOI CA SA TRAIASCA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

eu sunt super suparata...am facut varsat de vant..acum la 29 de ani, sunt plina de bube, febra rau......cred ca o sa faca si alexia in curand.



Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput