PIERSICUTZE de iulie-august - LMA! (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Alexandru-Muuh
Erik-Cornelia-laura
Alexia-Larissa79
Razvan-SARILLA
Raul Nicholas-Nicole25


Vlad Andrei-Assa
Daria Antonia-lucians
Lucas-arcenciel
Darius Theodor-maryion
Andreea Stefania-misimica

[red]La multi ani![/red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

quote:
citat din mesajul lui anasia
norocuta, sa inteleg ca peste cateva zile veniti in ro? unde va cazati pana la urma?




Anasia da...nu e maine e poimaine, adica pe 16 aterizam...sunt in pline pregatiri, ultimele aranjamente prin casa caci vom sta destul de mult in Ro.
De stat "la baza" vor fi parintii mei, cum am zis cam la 30 km de Valenii de Munte, apoi ne vom "plimbari"...asa cate un pic cu fratele meu prin imprejurimi.
Nu am luat nici o decizie legat de Cheia ori altceva, desi asta imi pare cea mai palpabila....vom vedea...

Ieri am fost la vaccin cu Nour.
Nicolica din fericire m-am framantat degeaba caci i-a fost administrat vaccinul impotriva hepatitei A care nu are febra drept urmare...Acum piersica mea doarme, motiv pentru care pot sa va scriu apoi...la bagaje inainte

Va pup pe toate si voi incerca sa mai dau cate un ochi prin livada si de pe melaguri romanesti. Daca ar iesi si de o "intalneala" cum prognoza Pumpkin as avea cu siguranta o felie si mai mare de fericire.

Abia astept!

va doresc si voua o vara frumoasa orinde va aflati!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

salutare tuturor mamicilor
din pacate nu reusesc sa citesc tot si nici sa intru fff des, insa acum am 2 probleme si va rog din suflet sa imi raspundeti:

1. carutul brevi de la graco merge de la 0+ luni??? eu asa stiam si am pus baiatul in carut care la a 3-a treapta e putin mai ridicat nu ca un landou, si isi dau cu parerea toate babele ca nu e bun

2. sut disperata u bianca, pentru ca impinge copii
dintr-o data incepe sa ii bruscheze
sta se uita la ei, se joaca si deodata ii impinge tare de tot
sunt suparata ca nu stiu ce sa ii mai spun si pleaca lumea de langa noi

in rest noi suntem bine, azi-nopate piticul s-a trezit doar o data la ora 04.00, si ma gandesc ca incepe sa isi scoata masa de noapte............o fi prea devremme la aproximativ o luna????

va pup pe toate si sper sa vad macar poze de la zilele piersicutelor
miruna ce mare e sarcina, deja 30 de sapt....SUPER!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

quote:
citat din mesajul lui nicomico

2. sut disperata u bianca, pentru ca impinge copii
dintr-o data incepe sa ii bruscheze
sta se uita la ei, se joaca si deodata ii impinge tare de tot
sunt suparata ca nu stiu ce sa ii mai spun si pleaca lumea de langa noi




Nu stiu daca te incalzeste cu ceva, dar macar ca sa stii ca nu e fetita ta singura.. si Nicolae al meu face la fel. Acum s-a mai linistit, face mai rar in general copiilor mai mici decat el. Incearca sa ii ia de mana sa se joace cu el si cei mai mici nu prea reactioneaza cum vrea el, probabil, si atunci ii impinge :(((((((( Ma bucur insa ca face lucrul asta mai rar. Eu ii tot explic acasa ca nu e frumos, ca bebe il place pe el si ca ar vrea sa se joace etc, dar nu poate. Cand imi dau seama din vreme ca s-ar putea sa-l apuce impinsul ii mai spun eu sa il mangaie sau sa il sarute, ori ii distrag atentia cu altceva si mai merge.. Daca cineva a gasit o solutie la problema sa imi dea si mie de stire ca ii sunt recunoscatoare..

Mai nou Nicolae a inceput sa nu mai vrea sa dea mereu jucariile si altor copii. Cred ca a vazut pe altii mai mari urland ca din gura de sarpe cand se apropia de jucaria lor si a inceput sa faca si el asa. De fapt si cu impinsul cam la fel a fost, ca l-au impins baietei mai mari si acum face si el la fel.. transmitand bunele obiceiuri generatiei urmatoare

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eu nu il oblig sa dea jucariile lui altui copil, sunt ale lui si daca nu are chef sa le dea treaba lui. Sunt chiar usor agasata de comentariile celor din jur care spun ca vai nu imparte jucarii sau vai nu da si altora. Nu, nu da, sunt ale lui si stie ca daca vrea sa se joace cu altele trebuie sa dea si el altfel nu are de ce sa imparta nimic cu nimeni.

Miruna 30+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Norocuta, vacanta placuta in Ro!

Fetele, am si io o intrebare. Piersicutele voastre mai beau lapte din biberon? Philip al meu bea si seara si dimineata doar din biberon lapte. Peste zi bea lapte si din cana, dar la culcare vrea mereu biberonul. Asi vrea sa-i scot biberonul, dar mie frica sa nu refuze apoi laptele...

Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Buna!
Multumim mult de tot pentru urari, le intoarcem si noi inzecit si va pupam cu drag!
Noi suntem foarte bine, multumesc lui Dumnezeu, Razvan a petrecut "multiplu" de ziua lui, intai la un centru de joaca cu cativa copii, apoi in familie impreuna cu bunicii si apoi cu niste prieteni de-ai nostri...sansa de a primi multe cadouri de care ma bucur cred in mod egal.
In rest..creste..face nebunii..nimic iesit din comun..e dragalas cand vorbeste pentru ca e serios si iti e greu sa il tratezi la fel cand auzi cum poceste unele cuvinte.
Am incercat sa mai citesc ce mai faceti si ma bucur ca, desi au mai fost mici probleme, in general e toata lumea bine..toate piersicutele sunt nazdravane si jucause,asa cum de altfel sade bine unei piersicutze,nu?
Am pus si cateva poze de la ziua lui, din pacate putine ca taman acum am ajuns la limita cu numarul de poze de pe dropshots,asa ca..trebuie sa ma gandesc ce sa fac..se pare ca nu o sa mai pot pune poze aici.Voi pe unde mai puneti poze?E nelimitat?MOCA si nelimitat, desigur...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
citat din mesajul lui nicomico

salutare tuturor mamicilor
din pacate nu reusesc sa citesc tot si nici sa intru fff des, insa acum am 2 probleme si va rog din suflet sa imi raspundeti:

1. carutul brevi de la graco merge de la 0+ luni??? eu asa stiam si am pus baiatul in carut care la a 3-a treapta e putin mai ridicat nu ca un landou, si isi dau cu parerea toate babele ca nu e bun

2. sut disperata u bianca, pentru ca impinge copii
dintr-o data incepe sa ii bruscheze
sta se uita la ei, se joaca si deodata ii impinge tare de tot
sunt suparata ca nu stiu ce sa ii mai spun si pleaca lumea de langa noi

in rest noi suntem bine, azi-nopate piticul s-a trezit doar o data la ora 04.00, si ma gandesc ca incepe sa isi scoata masa de noapte............o fi prea devremme la aproximativ o luna????

va pup pe toate si sper sa vad macar poze de la zilele piersicutelor
miruna ce mare e sarcina, deja 30 de sapt....SUPER!!!!



Nico si eu l-am pus asa pe Alex (si pe Eve) in carucior de la 0 luni ca asa era caruciorul Inglesina mai ridicat nu ca un landou si nu are baiatul nika si are o postura frumoasa de atlet chiar ma uit la el si ma corectez si eu sa nu mai stau cocosata.

Acum mi-am luat un carucior Graco Quattro Tur Duo pentru amandoi ca aici e moda ca bebei sa stea in carucior cand obosesc si pana la 5 ani si sunt multe familii cu copii mici asa apropiati de varsta ca ai mei si Alex de cand sta bebelina in caruciorul lui a facut pasiune si el pentru stat in carucior, asa ca ii plimb pe amasndoi acum impreuna.

In ce priveste impinsul al meu nu impinge in schimb a inceput sa ne traga de par, ne mai si zgarie sau ne strange tare de sunt plina de vanatai mici pe brate dar eu am pus-o pe seama geloziei ca se cam maraie cand ma vede cu Eve in brate.



Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
citat din mesajul lui Babee

Emilia eu de fiecare data am inceput cu legume.Ai mei nu au fost copii care sa pape cate 2 lingurite in prima zi, 4 intr-a doua si asa mai departe...ei au vrut tot.Cand introdusesem deja destule legume am bagat si fructe pasate, suc nu le-am dat decat tarziu-ca si dulce.Si la mine au mancat foarte bine.
Eu mai astept putin cu diversificarea, Luca inca vomita destul dupa ce papa lapte.O sa aibe timp sa manance de toate.

Nicolica....mmmmm fac si eu sambata

-----------------------------

Gabriela

Phillip,Rebecca si Luca




Babee merci pentru raspuns !

O sa te rog daca prinzi un pic de timp sa imi scrii si mie pe scurt schema aia de introducere a legumelor,branzica cand o introduci si fructele si cerealele si de care.

Eu mai am o problema cu Alex ca ni s-a cam terminat stocul de acasa de lapte Milumil si cereale si astia aici nu au din asta si cred ca va trebui sa schimb laptele impreuna cu cerealele cu tot.
Am vazut la ei Nestle da nu seamana la ambalaj cu al nostru, Aptamil parca si inca ceva dar nu am retinut ca nu suna cunoscut.
Si am vazut ca e Nestle dupa 6 luni,8luni da' parca junior nu am vazut si multe sunt deja lichide nu praf asa ca m-am bagat in ceata de tot si trebuie sa iau o decizie rapid cat mai am Milumil ca sa combin mai intai formulele intre ele pana facem trecerea.
Deci cine sta prin strainataturi sau stie sa ma lamuresca si pe mine daca poate pleeaseeee....

Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Fetelor, va multumesc tuturor pentru caldele urari de ziua Alexiei. Duminica am avut lacrimi in ochi mai toata ziua, amintinud-mi cele intamplate cu doi ani in urma si privind la minunea mea asa cum e acum.
Am reusit sa suflam in tort abia ieri, ca a venit si bunica si unchiul la noi. Inca nu ne-am mutat ca evident e mult de facut la aprtament.

Am pus in linkul de la semnatura poze de la ziua printesei. Nu sunt f multe pentru ca mai mult a filmat tati. Va place printesa mea?


Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput