Gravidute prin FIV (18)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikisimona spune:

mirela1 si lorelai.stati linistite totul va fi ok.si eu am avut in primele 3 luni..dureri contractii,intepaturi si singerari am alergat de f multe ori la urgents dar toti medicii i-mi spuneau acelas lucru...90% din sarcinile ivf in primele 3 luni au aceste reactii mi-au spus ca exragerea si transferul ovululi trebuie catalogata ca pe o oricare alta interventie chirurgicala,va pupic si mai multa incredere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

Buna fetelor, si scuze ca dau buzna asa....in trecere de la odiseea de noiembrie, vreau doar sa incurajez o prietena veche care de altfel m-a racolat la DC.

Alina Alexandra greu mai da omu' de tine...da si tu un sms, teleon ceva, ca de cand nu mai stam in acelasi bloc( au trecut vreo 10 ani, nu?)))) e mai greu cu batutul la usa....
Madam, serios acum, nu te mai ambala, o sa nasti la termen si ok, lasa stressul deoparte si....carpe diem!!!!Te-ai gandit la nume???? Hai, ca nu mai ai mult....
Love you si salutari sarmei!!!!!

Flori76 ce surpriza placuta!!!! Ne revedem la odiseea de noiembrie!!!!

Bafta la toata lumea, sarcini usoare si bebei sanatosi si fericiti!!!!

22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Fetelor,
Va urmaresc de mult, din umbra si vreau sa va spun doar atat: jos palaria pentru lupta ce o duceti! Doamne ajuta pe mai departe, va doresc copii sanatosi...ca iubiti cu siguranta vor fi.

**blonda rau**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Este a 5-a oara cand scriu. Nu stiu de ce ma da afara (cand termin mesajul, evident!)

Nikisimona si eu sunt paranoica in ce priveste miscarile. Fetita pozitionata jos se misca foarte putin (cel putin fata de cealalta). De cele mai multe ori nu o simt decat daca stau culcata. Dr mea mi-a spus ca fiecare copil are ritmul lui si ca nu e cazul sa monitorizez de-acum miscarile. Sper sa fie bine. Oricum, ziua mea nu incepe cu adevarat decat dupa ce le simt pe amandoua.

Rami imi pare rau ca nu te simti bine! Sper sa treaca repede perioada asta pt tine si sa incepi sa mananci. Si eu stiu ca vit B6 amelioreaza starile de greata.

toate fetele. Nu va enumar si nu ma intind ca sa nu pierd din nou mesajul!

Andrada 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikisimona spune:

bebe raphael a facut tumbe toata ziua...sunt ffff fericita.am speriat toata familia.maine 22 saptamani...mirela1, lorelai cum va mai simtiti?? sper sa aud de bine va pupic pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Neata burtici!

Lorelai:cum te mai simti?Ai fost la control?

Andrada:chiar aseara ma gandeam ca n-ai mai aparut de cateva zile si ma pregateam sa dau "o strigare" Ma bucur ca totul e ok cu tine si printesele tale.

W-girl

Cami?Ce faci?Cum te mai simti?

Ieri am fost si noi la control si am vazut un bb mic si agitat Totul in regula cu bb,doar eu trebuie sa am in continuare grija cu colul,care cica ar fi cam scurtut...Din nou gynipral,doar ca de data asta doar cate 2/zi.Mi-a micsorat doza de utrogest de la 4/zi la 2/zi,mai iau no-spa,Materna si Glubifer.

Rami:l-am intrebat daca e ok sa ma tina greturile atat de mult si a zis ca e posibil sa ma mai tina vreo 2 sapt,insa:n-ar fi rau sa tin putin regim(sa nu mananc fierbinte,tocatura,prajeli,sosuri),ca ar putea fi si de la fiere.O sa incerc ,sa vedemce si cum,cu toate ca daca iar am inceput gynipralul...prevad zile cu greturi...


Fetelor,in cazul in care la eco se schimba DPN-ul,modificati si voi ziua in care schimbati saptamana sau mergeti la fel in continuare?Pt ca dupa ultima eco eu as fi avut ieri 16sapt+2zile,iar dupa eco de ieri aveam 16 sapt+5zile...
A...sexul nu ni l-a spus...
Pt morfofetala mergem dupa sapt 20.

Cam atat!Pupici si o zi buna.



------------------
Flori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Cata si Luca:ma gandesc zilnic la voi si mi-e tare dor de postarile voastre,fete frumoase si inimoase


------------------
Flori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele mele, din pacate ,acest al doilea Fiv s-a sfarsit aici pentru mine.Poate ca bb-ului meu nu -i place la mine in burtica si s/a oprit in evolutie.Am fost ieri la Bucuresti, la eco am vazut punctuletul, desi mi s/a spus ca e cam mic pt 3 saptamani dar...am sperat.Am si o formatiune fibromatoasa despre care nu stiam, cred ca asta inseamna fimrom, nu?Peste 2 ore am primit rezultatul de la bhcg:295, ca si vineri.Am intrerupt tratamentul si astept sa-mi vina ciclul.Si ...apoi nu stiu ce mai astept.Starile astea alternative,bucurie -tristete creeaza dezechilibre emotionale.
Va sarut, multumesc pentru sustinere,va doresc sa fiti bine pana la sfarsit si sa va simtiti pruncii in brate cat mai curand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Of,Doamne,Lorelai,nu-mi vine sa cred ca din nou treci prin durerea asta...Imi pare tare tare tare rau......


------------------
Flori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikisimona spune:

Lorelai i-mi pare nespus de rau pentru durerea ta nici nu stiu cum sa te incurajez.stiu prin ce treci...e greu

Mergi la inceput