Gravidute prin FIV (18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Am omis sa va spun, am si dureri ...ciudate:ca niste cutite...in zona pelviana.Am sunat/o pe dr.Cocei si mi/a spus sa iau din 4 in 4 ore no spa si maine ma duc la eco la bucuresti.Cred ca/mi fac si un bhcg.Acum vad ca nu curge nimic dar sunt acele dureri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Lorelai,iti inteleg disperarea..offf.Ia no-spa,asa cum a zis dr si stai in pat,numai in pat!Bafta multa!!Doamne ajuta!

Mirela:felicitari pentru bebita voioasa(deci,e fetita??)
Imi pare rau pt durerile tale de burtica.Poate o sa te ajute gynipralul,pe mine m-a ajutat.
Eu n-am facut niciun test si probabil ca n-o sa fac.Dr nu mi-a zis nimic,iar eu TT chiar n-as face,tocmai pentru ca vad ca poate da rezultate eronate...Cu Dumnezeu inainte!

Rami:exact asa mi se intampla:mancam si in secunda urmatoare vomitam.N-am mai vomitat de duminica,poate ma lasa.Greturi am in continuare,deja m-am obisnuit cu ele.
Ca si tine,si eu am slabit de la 56kg la 54,dar vad ca in ultima saptamana,incet-incet...am recuperat 900g...Poate daca n-o sa mai vomit,imi revin.

Pupici la burtici.


------------------
Flori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Lorelai, stai cuminte in pat, daca rasfoiesti paginile noastre o sa vezi ca aproape cu toti am trecut peste pete maroni, ba chiar sangerari, nu te speria prea tare, maine vezi la eco ca totul e in ordine.
Mirela, eu n-am facut nici un test, ma bazez numai pe eco. Nu ma stresez cu statistici, mie sa nu-mi zica nimeni dupa ce m-am chinuit 8 ani sa raman gravi, ca statistic se poate ca bebe e bolnav si mai bine facem avort. Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva. Peste o saptamana ma duc la doc. sa masuram pe bebe de la "cap la coada", ma rog sa fie ok, ma mai linistesc cand il vad, poate o sa aflam si sexul.

Julia 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Neata!

Lorelai, eu stiu ca daca sunt slabe cantitativ si maronii, nu e pericol cu bebe! nu stiu ce sa-ti zic de dureri...sanatate multa si sa fiti bine!

Mirela, si mie mi-a zis dr mea ca dublul test e mai bun ca TT. Eu n-am apucat sa-l fac pt ca a fost ea plecata si n-am ajuns la alt eco la timp, dar am facut TT. Se pare, de fapt, ca masurarea translucentei nucale si Dublul Test sunt mult mai concludente decat restul. Deci....e fetita ??!!

Lorelai, Nikisimona, dati-mi ziua ET si DPN, sa va trec sipe voi pe lista! numai daca vreti, normal!

tuturor!



Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Am implinit 1 An

Marinarul vesel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Fetele, nu/mi mai curge nimic, a fost doar acel firicel, durerile...ce sa zic, iau un no spa si dupa 4 ore am lauat si un uscosin.Deci nu ma mai doare.Sper sa fie bine pana la sfarsit.Ma gandesc ca daca era sa fie ceva...imi curge pana acum...Nu mai stiu nici eu ce sa zic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Da mai fetelor, bebe e fetitza, cel putin asa mi-a zis Iosup acu' 2 saptamani. N-am pus caruciorul roz pentru ca mie imi place mai mult emoticonul cu bebele care face tumbe. E haios rau.
Flori, Julia, bravo voua ca n-ati facut testul asta. Imi pare rau ca n-am ascultat doctorul si l-am facut. Oricat de viteaza sunt eu tot am acolo un graunte de ingrijorare. Desi imi zic mereu ca bebe e bine.
Andicu, sper si eu sa fie de ajuns translucenta si DT. Oricum am avut peripetii cu TT. Cand am luat rezultatele la TT prima data (iesise risc de 1:113) mi-am dat seama ca introdusesera niste date gresit, cum ar fi: varsta sarcinii, data recoltarii. Le-am atras atentia, au refacut testul si mi-a iesit risc si mai mare 1:84 (eu speram sa schimbe rezultatul in mod favorabil, dar...).
Oricum peste 2 saptamani merg la Iosup si mai vedem atunci.
Lorelai, bine ca s-a oprit, dar mai stai un pic linistita.

Mirela 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikisimona spune:

mirela1 sdurerile provin din cauza tratamentului pt ovulatie,ovarele sunt marite si mai dureaza pana revin la forma initiala. si eu am avut primele 3 luni dureri si sangerari dar doctorii mi-au spus ca asa sunt sarcinile ivf... ET 3 MARTIE 2008-DPN 22 NOIEMBRIE 2008. ACUM PROBLEMA MEA E CA NU-L SIMT TOT TIMPUL. 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Nikisimona, nu prea cred eu ca e de la ovare, dar cine stie. Ovarele mele nu prea au raspuns la stimulare (am avut mereu foliculi putini), prin urmare nu s-au marit prea mult. Sper si eu sa treaca durerile astea, sunt deja in luna 4. Dar si daca ar fi sa le am toata sarcina, atata timp cat nu fac probleme sarcinii, sunt gata sa le suport.
Despre miscari nu stiu ce sa-ti zic, eu inca nu-l simt pe bebe. Dr mi-a zis ca fiecare bebe are ritmul lui si nu trebuie sa ma ingrijorez daca nu o sa-l simt in fiecare zi (cel putin in primele saptamani de cand voi incepe sa il simt).
Andicu, trece si la mine DPN 25.12.2008, am tot uitat sa-ti zic. Merci.

Mirela 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Drageleor, multumesc pentru sustinere si raspunsuri.Ideea e ca ceea ce am eu, acele dureri, cred ca sunt contractii.Ca niste mici intepeturi in uter.Sunt convinsa ca nu e de bine pt. ca asa am patit si la primul FIV,doar ca sper din tot sufletul meu sa nu se repete istoria aceea.Imi vine in minte aceeasi intrebare:cum e posibil din nou sa se intample o nenorocire?!Cred ca o sa am nevoie de gravibinon.Aveti idee daca mai pot gasi?Prin alte tari?Serbia sau Ungaria?Stiu ca firma producatoare se afla in Germania, poate stiu fetele care locuiesc acolo daca se poate procura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Lorelai, nu sunt nici eu mare cunoscatoare, dar din cate am inteles durerile de contractii sunt ca cele de CM.

Mirela 17+

Mergi la inceput