Gravidute prin FIV (18)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Flori felicitari pt bebe vesel si biciclist N-ati fost curiosi sa aflati sexul sau n-a vrut bebe sa va arate? Referitor la DPN dupa ecografii... nu are sens sa modificam pe prima pagina. DPN-ul e unul. Cel de la eco e in functie de dezvoltarea bebelui si oscileaza de la eco la eco.

Nikisimona ma bucur ca a miscat bebe Raphael atat cat sa te faca fericita!

Ce mai fac mamicile de gemeni? Marush, Kittike, Manumanu!!! Sper din tot sufletul ca sunteti ok! Nu mai intrati si voi din cand in cand? Am nevoie sa ma sfatuiesc cu voi. As vrea sa stiu cum misca bebeii vostri, cum sunt pozitionati, daca si-au schimbat pozitia pana acum, cu ce frecventa verificati colul...

Alina Alexandra tin pumnii sa mai stea bebeii pana la sapt 37 cel putin! Tu cum simteai miscarile bebeilor pe la sapt 20? Iti mai aduci aminte?

Lorelai imi pare extrem de rau pt sarcina ta. Sper din tot sufletul ca te vei reintoarce la Odisee foarte repede si ca vei sta aici 9 luni.

Andrada 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

BUNA fetelor.
andrada imi permit sati raspund cu toate ca nu mai intrebat pe mine dar daca tot astept si eu gemeni,hai....Eu toata sarcina nu am avut razboaie decat pe partea dreapta.Pe satanga foarte putin si foarte rar.Dar ambii copii sant ok,doar ca unu e mai puturos si fiind mai maricel decat celalalt nu prea are loc sa se desfasoare in voie.Si acum cred ca depinde si de pozitia copiilor cum stau.La mine o perioada sau intins amandoi pe orizontala burtii si asa au stat cam mult de zicea doctorul ca probabil simt si ei vara si sau intins la plajaAcum sau pus unul intro parte si altul in cealalta.dar bineinteles ca nu cu capul in jos,ca de...sunt mai nazdravani.Asa ca marti ma duc la cezariana (cu capul in jos ori cu capul in sus).Mai mult la insistentele mele cred ca deja nu mai pot.Sa intins pielea cred ca la maxim.daca mai stau mult am sa explodez.picioarele butoi.eu grea.in 20 de zile am pus 6 kile.dar unde,nu stiu.cred ca in burta.Deja am facut prima injectie pentru plamanii copiilor,si luni o fac pe cea dea doua.Si marti delivery
asa ca nu te mai gandi ca nu se misca pre mult,ca pe la 30 de saptamani ai sa zici ca sa mutat iraku la tine in burtaMult succes,sarcina usoara,kilograme in limita,si nastere usoara.si fetite frumoase si mancacioase.
Mult succes la toate fetele si sarcina usoara la toate fetele.
Va pup pe toate

[gravi)TWINS BOY
MARTI VENIM.URA!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Waw...deci pregatim

**blonda rau**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Lorelai, doamne Doamne sa te intareasca

**blonda rau**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

Lorelai, mult curaj si multa putere sa ai draga mea! Dumnezeu sa te ajute!

Miki 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Lorelai, imi pare rau ca fericirea ta a tinut atat de putin, trebuie sa fi tare si sa reiei de la capat.
Flori, mie docul mi-a zis DPN la primul eco, dar a mai zis ca o sa nasc cu o saptamana mai devreme, de obicei sarcinile cu FIV se termina mai repede, asa ca nici nu ma ingrijoreaza o zi doua in minus sau plus, important e ca bebele e bine. Ma bucur pentru bebele tau, deci sexul e inca surpriza. Eu de o saptamana am inceput sa-l simt miscarile, m-am mai linistit ca e bine, primele zile nu eram sigur ca o simt pe bebe, dar acum sunt sigura, primesc lovituri clare nu doar atingeri, e super.
Xrysya, iti doresc ca marti sa mearga totul bine, peste o saptamana vei fi acasa cu bebeii, vai ce te invidiez!
Weekend placut pentru toata lumea!
Catalina, ce mai faci, la noi nu mai intri? Te-am citit la alte subiecte, ma bucur ca un picut te-ai revenit. Ne lipsesti.


Julia 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

AndradaP...fetele, n-am mai prea intrat, am fost cam lenesa in ultimele zile... Azi am fost la eco si am vazut bebeii: sunt o fetita si un baietel! Totul este in regula, m-a controlat si manual, colul e bine. Bebeii se miscau incetisor, zicea dr ca in perioada asta se misca inca in voie, au loc. Nici nu-i simt asa des, inca sunt la stadiul de "fluturasi" si mici intepaturi de la marirea uterului.
Acuma, dr meu e foarte grijuliu, mi-a spus sa ma protejez cat mai mult, cat mai mult repaus, stie si el ce greu am obtinut sarcina asta! Asa ca prea multe nu fac, stau acasa, cand pe canapea, cand pe fotoliu, mai ies la plimbari, sau in curte pe sezlong... Si mici treburi prin casa.
Inca nu ne-am pronuntat cu privire la data nasterii, important e sa stea cat mai mult cu mamica lor!
Peste 2 sau 3 saptamani ma duc iar la control, mai ales pt. col (cred ca peste 2, ca nu o sa am rabdare!).

manu 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

Salutare de peste balta, fetelor!
Vroiam doar sa va spun ca alina_alexandra a nascut azi dimineatza un baietel de 2400 g si o fetita de 1700 g si totul este ok cu toti.
Sunt prematuri dar respira pe cont propriu si se descurca foarte bine, nici macar nu i-au pus la incubator caci sunt ok.
Alina e bine, i-a cam crescut tensiunea in timpul operatiei(anestezie generala) dar e in curs de stabilizare acum.
Va pup, sarcini usoare in continuare!!!!
Dea

22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Lorelai, imi pare tare rau! iti doresc sa devii mamica cat mai curand!



Alina alexandra, FELICITARI MAMICO !!!! sa-ti traiasca puiutii, sa se faca mari , sanatosi si mancaciosi, iar tie, refacere rapida si mult laptic! asteptam mai multe detalii , cand se poate!

Xrysya, tinem pumnii pt marti si bagam majoretele la treaba!
Nastere usoara si sanatate maxima la toti 3!




Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Am implinit 1 An

Marinarul vesel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Doamne ajuta pentru Alina_Alexandra - am urmarit-o de cand a reusit in Decembrie. Sa-i traiasca puisorii si sa se bucure de ei.

Cami

Mergi la inceput