Gravidute prin FIV (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Neata!

In sfarsit, vesti bune!


Lorelai, felicitari pt valoare! arata f bine, asa ca , iti doresc sa-l vezi pe bebe cel frumos la eco!
Amzulica, FELICITARI !!! ma bucur ca n-a mai fost nevoie sa mergi la Szeged!
Nikisimona, Felicitari pt reusita si sarcina usoara! bine-ai venit!

Fetelor, dati-mi datele voastre sa va trec pe lista: ET si DPN, eventual si unde ati facut FIVul.

toate Burticile!


edit: Amzulica, si eu am avut o usoara decolare pana pe la 16 sapt; s-a rezolvat cu supliment de progesteron si repaus la pat.
Lorelai, in z.12 nu cred ca e relevant ca a iesit negativ testul din urina. Daca a reusit si are valoare mai mica la beta hcg, sigur nu iese. SPune-i prietenei tale sa mai aiba rabdare 2 zile, sau chiar poate face testul beta hcg deja. O sa o lamureasca sigur!








Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Am implinit 1 An

Crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

LORELEI eu am avut la fel test negativ si reusisem deci nu este concludent testul facut acasa,cel de sange e sigur.Sarcina usoara in continuare iti doresc
AMZU
Mai fetelor hai ca mai aveti 2 gravidute AMZU si LORELEI nu le treceti pe lista??
ANDICU nu le mai ajuti tu pe fete??
http://good-times.webshots.com/photo/2161473100103063595hQMDpK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Alina, zi la bebei sa mai stea in burtica, sa nu se grabeasca sa vada pe mami si tati, deocamdata e mult mai bine pentru ei acolo.
Nikisimona, felicitari pentru baietelul luptator!
Amzulica, bebe strumf e inca micut dar o sa cresteti voi, cate saptamani aveti?
Lorelai, si eu asa zic daca prietena ta nu mai are rabdare sa mearga sa faca bhcg, acela deja iese la 12 zile.
Flori, o zi fara greturi iti doresc!

Julia 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Andicu - la mine ET - 16.06.2008 - nu mi-a zis DPN ... A fost FIV 2 + ICSI + biopsie la Giulesti.

Lorelei - la mine testul de urina avea a doua liniuta slab pozitiva in ziua 14 - l-am repetat prin ziua 19 si erau 2 liniute clare. Deci tot testul de sange e relevant.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

quote:
citat din mesajul lui amzulica

Andicu - la mine ET - 16.06.2008 - nu mi-a zis DPN ... A fost FIV 2 + ICSI + biopsie la Giulesti.

Lorelei - la mine testul de urina avea a doua liniuta slab pozitiva in ziua 14 - l-am repetat prin ziua 19 si erau 2 liniute clare. Deci tot testul de sange e relevant.

Cami



Amzu, zi-mi data punctiei si incerc eu sa-ti socotesc DPNul dupa situl de pe prima pagina.



Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Am implinit 1 An

Crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Andicu - punctiones a fost pe 11.06.2008 - si am facut cu blastocisti. Merci.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Fetelor,eu sunt tipa de care va spusese Lorelei,
Va multumesc din suflet,pentru raspunsurile voastre,asa este doar ca eu sunt putin eu am facut ET pe 4 iulie si dupa cum m-am lamurit acum se pare ca sunt abia in ziua 11 daca et e ziua 0
Lorelei ,Amuzulica noile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Aurelia:mie in Z11 mi-a iesit testul clar negativ!Abia in Z12 s-a pozitivat,dar liniuta era fff.vaga.Asa ca nu dispera.Iti doresc din toata inima sa fii gravidutza si sa vii cu vestea cea mare!


------------------
Flori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:


Flori multumesc mult,m-am mai linistit acum
O sa vad ,sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Amzulica, te-am trecut pe lista. Mi-a iesit pe acel site ca ai DPN 03.03.2009 si esti acum cam in 6sapt si 6 zile.






Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Am implinit 1 An

Crestem mari

Mergi la inceput