Gravidute prin FIV (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Am intrebat si eu doctorul despre vitamine si mi-a zis ca nu-mi da pana nu-mi fac analizele - le-am facut si astept rezultatele. Dupa aceea voi vedea ce anume imi va prescrie.
Flori, dar daca vomiti la greu, cum de mai ai pofta de mancare ? Eu nu am DELOC pofta de mancare, asta e problema. Ma fortez sa mananc cate ceva ca sa nu forjez stomacul in gol, de multe ori am si arsuri din cauza asta...
Lorelai, sigur o sa fie bine !

pozici

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Rami, eu am alungat greata mancand, cum n-am mancat 2 ore asa reaparea greata, asa ca am mancat ca o disperata aproape non-stop si n-am vomitat niciodata. Am si luat 8 kile pana acum.
Flori, asa deci, tu reincarci bateriile cu caldura.
Lorelai, te asteptam cu vestile bune.
Hai ploaie, hai!

Julia 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Fetele,am luat rezultatul:295,32 in ziua 15 de la ET, iar in ziua 12 avusesem 47,8.A crescut mai mult decat ar fi trebuit sau prima analiza nu a fost facuta corect.M/am mai usurat.Acum m/am programat la eco pe 22 iulie.
Va sarut si va sunt alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Lorelai, felicitari pentru vestea buna, ai facut griji pe degeaba (o sa mai faci, ca doar fara stres nu merge). Te linisteti si mai bine dupa primul eco.

Julia 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor gata si prima mea eco - arata cam asa:
saculet embrionar - 17 mm
bb strumf - 6,2 mm
col 30 mm
am insa o decolare de 15,4 mm care sper sa se resoarba in timp - am avut o sangerare acum o sapt. si am avut mare noroc cu gravibinonul dat de Catalina. Cata ma rog pentru tine ... m-au ajutat tare mult fiolele de la tine.

Andicu - stii ca voiam sa merg la Szeghed - am reusit la Giulesti, Doamne ajuta, am avut ET pe 16 iunie ...

Lorelai - la mine beta-urile au aratat cam asa:
z 10 - 24; ziua 12 - 125 (Bios); z 15 - 334,64 si ziua 21 - 4756. Si la mine prima cred ca a fost gafata la Giulesti deci ... capul sus, burta inainte si te asteptam cu vesti de la eco.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

quote:
citat din mesajul lui amzulica

... capul sus, burta inainte si te asteptam cu vesti de la eco.

Cami



Dupa atatea vesti proaste in sfarsit ceva care imi readuce zambetul pe buze! Capul sus, burta inainte, frumos spus

Felicitari tuturor gravidutelor, Dumnezeu sa va bucure!!!


Bianca
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Salutare tuturor!
Rami si eu am avut greturi severe in primele luni de sarcina si am facut injectii cu vitamina b6, b12, C si cand nu am mai rezistat, cu ergomed. Bine ar fi sa iei legatura cu medicul pentru problema asta si sa iti dea ceva. E foarte greu acum pt voi si fiindca e f cald. La mine greturile au durat cam 5 saptamani dar au inceput mult mai devreme, adica prin saptamana 8.

Eu am fost azi la eco de trim 3 si sunt cam nemultumita pt ca placenta mea a ajuns la gradul 3-4 desi sunt abia in saptamana 33 de sarcina. Asta inseamna ca oricand ma pot astepta sa nasc, ceea ce nu e prea bine pt bebelusi. Fetita are accum 1800 grame iar baietelul 2180 si se pare ca sunt bine. Deja contractii am inceput sa am de vreo 10 zile, asa ca au inceput grijile.
voua si bb
Va pup pe toate si va doresc sanatate si voua si bebelusilor.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikisimona spune:

buna fetelor...sunt si eu o graviduta ivf.21+ si sunt f f f fericita nu am avut greturi deloc...si de doua saptamani au inceput miscarile serioase. E un baietel luptator care pana acum a fost f cuminte. va doresc sarcina usoara iar la aspirante *BAFTA* sa nu va pierdeti speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Neata burtici.

Julia:dada,eu ma simt tare bine la soare,la caldura.Am suferit tare mult in Islanda pe chestia asta..Uite ca au inceput ploile,asa cum iti doreai..intr-adevar e bine ca s-a mai racorit putin

Rami:pai eu pofta de mancare am,as manca tot timpul,mai ales ca mancand mi se mai duc din greturi.Insa,de cele mai multe ori,imediat dupa masa vomitam.Azi vad ca m-am trezit mai bine din punctul asta de vedere,insa ma cam doare burtica :(

Alina-alexandra:sper ca micutii tai sa fie la fel de ascultatori cum au fost pana acum si sa mai stea in burtica la mami cateva saptamani.Pupici si bafta multa

Lorelai:felicitari pentru valoarea b-HCG-ului De data asta o sa fie bine!Si eu cred ca prima valoare a fost eronata.

Amzulica:ma bucur ca ai fost la eco si ca te-ai linistit.Probabil ca pt decolarea aia ar fi bine sa stai cat mai mult posibil in pat,sa nu faci absolut niciun efort

Nikisimona:bine ai venit si sarcina usoara in continuare!Felicitari pentru baietelul cumintel care nu ti-a creat deloc probleme

Pupici si o zi buna tuturor.


------------------
Flori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Fetele, buna dimineata!Vroiam sa va intreb, am o prietena care a facut FIV in aceeasi perioada aproape cu mine.Azi e in z 12 de la et si nu a putut ajunge la Giulesti, a facut testul de sarcina si a iesit negativ.Eu am incurajat/o cum ca poate e prea devreme si sub nicio forma sa nu opreasca tratamentul pana la bhcg pe care/l va face joi.Ce credeti, eu zic ca nu e foarte elocvent acest test de sarcina.Nu?

Mergi la inceput