***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (71)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

Kay, doxinu am tuns-o de cald, era toata o apa pe par noaptea. Dar e ultima data. Abia astept sa-i creasca iar sa ii prind coditze.
Doxinu, imi pare rau de Stefan. Si noua ne este greu sa-i scooatem mucisorii cu batista bebelusului si Ari urla si plange cu lacrimi.Dar asta este, unul o tine, altul scoate, ca sa se termine cat mai repede.
Eu sunt foarte incantata de batistutza cand am vazut cat poate sa scoata.CU pompitza niciodata nu am reusit sa scot atat, si pe deasupra am mai si ranit-o in nas.Multa sanatate si rabdare.
Kid, ma bucur ca nu sunt singura. SI Ari cand simte o bucata mai mare o scoate din gura:(In schimb painea, cat incape in gura atat baga.
Greu se mai cresc copii.
Si cand ma gandesc cat ma certam cu mama cand eram si eu mica, adolescenta.Ar fi cazul sa-i multumesc ca m-a crescut cum a stiut ea mai bine.

Teodora mami deAriana Elena21 mai 2007
nasterea unui inger
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=5204164" target="_blank">ONETRUEMEDIASHOW
poze
1 an poze
tunsulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Mamici, puteti sa imi recomandati si mie o carte buna de psihologia copilului, va rog?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

quote:
citat din mesajul lui Graviduta

quote:
citat din mesajul lui kid

Liviana Mersi, dar nu mai sunt chiar asa tanara am 26 de ani. Imi pare rau de incidentul cu tricourile s-a rezolvat pana acum?


Mey, mey, ntz, ntz, adica ce vrei sa spui, ca noi suntem deja babete ?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)



In nici un caz nu asta vroiam sa spun! Sper ca nu te-ai suparat...
Esti atat de tanara cum te simti, poti sa te simti la 50 ca la 20 de ani, eu acum nu ma mai simt asa tanara, sper sa fie doar o perioada si sa treaca...

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

vreau sa va anunt ca de cand se ridica in picioare a mea nu mai doarme ziua... abia ce ma plangeam sapt trecuta ca doarme prea mult... si na, ca mi-a dat ea peste nas. si mai nou plange la dus. ceva s-a intamplat, ca inainte nu facea asa. am lasat-o 2 zile sa o culce ta`su, ca eu am innebunit de tot si m-am dus la bestfest, si cred ca i-a dat cu apa in ochi sau ceva, ca tare mai urla cand vede baia... o dreg eu.

sa va zic obsesiile mele recente :

1. ca nu aude (da, stiu) da inca nu vb nimic, decat ca mai striga dupa ta`su "ac, ac" (ai lui ii spun aki, asa ca ea prinde ce e mai usor) si nici nu intoarce intotdeauna capul la zgomote sau daca o strig) ai vostri raspund intotdeauna cand ii strigati sau daca faceti un zgomot intorc intotdeauna capul spre locul cu pricina?

2. am trimis azi actele la Boston si acum ma mananca sa mergem acolo sa o vada si ei. alti bani, alta distractie. sa vad ce-mi zic, da eu deja mi-am gasit bilet cu 650 euro dus-intors l-am gasit, nu l-am cumparat, ca nu ma duc de nebuna in lume.

3. acum o suspectez de o mica recidiva bronsiolitica, ca prea respira greu cand face efort... sau poate sa fie din cauza inimii... saracuta, asa repede oboseste... da lasa ca o repara cineva pana la urma si gata !

va pup si ma duc sa ma invart prin casa, sa mai adun din urma vijeliei, ca maine o luam de la capat !


reclama aia cu pampers ma enerveaza din ce in ce mai tare. imi vine sa nici nu mai cumpar marca asta, mai ales ca e o diferenta enorma intre ce avem aici si ce e in germania...

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Arthurana as vrea sa am curajul sa fac asta dar nu-l am!Apoi cu metoda lor de a creste copii.............nu ma riscPAra e mai bine acum mai putini muciuleti.........sper sa scapam repede.

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

quote:
citat din mesajul lui kid

Mamici, puteti sa imi recomandati si mie o carte buna de psihologia copilului, va rog?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia






kid da-mi adesa de mail si iti trimit io una buna

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

IOANA, da si mie pe oana.geambasu@gmail.com te rog !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

Uite cred ca am reusit cu pozele.

http://good-times.webshots.com/photo/2394715960103732057EKaDXn

Va rog sa-mi spuneti daca am muncit iar degeaba. Daca se vad o sa pun mai multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

Kay,

De multe ori copilutii sunt preocupati de altele si de aia nu raspund.
Jacob a inceput sa raspunda la strigarea numelui doar de cateva zile, si asta numai cand are el chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

doxinu Ti-am trimis PM. Multumesc mult!

Arthurana Da, acum se vad pozele. Jacob are ochii tai?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput